Anne Hathaway | Güzellik Çarşısı

Anne Hathaway

Anne Hathaway, Annie’yi mi tercih ediyor?, Anne Hathaway adını neden değiştirdi?, Anne Hathaway Les Mis’te şarkı mı söyledi?, Anne Hathaway kraliyet ailesi mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Anne Hathaway
12 Ocak 2015
2.253 okunma
Anne Hathaway

Anne Hathaway adını pek çok dizi ile sinema projesinde duyuran oyuncular arasındadır. Bununla birlikte People Dergisi tarafından yapılan anketlere karşı En Güzel 50 İnsan listesinde de yer edinmiştir. 2006 yılında ciddi bir şekilde yıldızı parlayan oyuncunun:

  • Tam adı Anne Jacqueline Hathaway şeklindedir.
  • 1982 yılında New York’ta dünyaya geldiği biliniyor.

Amerikalı oyuncu önceleri Katolik olarak yetiştirilmiş olsa da devamında bu alanda değişikliğe gitmiştir. Özellikle de abinin eşcinsel olmasından kaynaklı mezhep çatışması içerisine girmiştir. Çatışmalarını sadece mezhep üzerinden yaşamamış ardından eğitim hayatına da yansımıştır. Öyle ki her ne kadar hemşire olmak istese de bu hayalinden vazgeçerek sinema sektörüne doğru yönelmiştir.

Anne Hathaway Projeleri

2006 yılında vizyona giren Şeytan Marka Giyer adli film profesi ile büyük ses getirmiştir. Anne Hathaway bununla da sınırlı kalmamış ve ardından Acemi Prenses ile The Wiches gibi ses getiren projelerin kadrosuna katılmıştır.

Sadece film projelerinde değil aynı zamanda TV Showlarında da yer almıştır. Get Real, Solos ve de Modern Love bunlar arasında başı çeker. Sonuç olarak her daim popüler projelerde yer alması Hathaway’in adını duyurmasında ve unutulmaz bir oyuncu olmasında etkili olmuştur.

Adı: Anne Hathaway

Tam Adı: Anne Jacqueline Hathaway

Doğum Tarihi: 12.11.1982

Kilosu: 56kg

Boyu: 1.73m

Nerede Doğdu: Brooklyn, New York, ABD

Hayatı:  ABD doğumlu olan Anne Hathaway koyu bir Katolik eğitimi almıştır. Sanatçı, abisinin eşcinsel olduğunu öğrendikten sonra insanların cinsel tercihine karışan bir dinin mensubu olamayacağını söyleyip kendisinin mezhepsiz bir Hıristiyan olduğunu söylemiştir. Küçüklüğünden bu yana hayalinde bir hemşire olmak olan güzel oyuncu bu düşüncesini gerçekleştiremeyince sinema dünyasına yönelmiştir. Lisede okurken birçok tiyatro gösterisinde rol alır. Vassar College’de kadın çalışmaları üzerine bir süre eğitim alır. Bir süre sonra New York Üniversitesi’nde okumaya başlar. Burada okurken Barrow Group Theater Company tiyatrosunda eğitim alır.


Anne Hathaway ilk TV deneyimini 1999 yılında Get Real dizisi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra bir Disney yapımı olan Prenses Günlükleri ve 2004 yılında devamı çekilen filmde Mia Thermopolis karakterini canlandırmıştır. Bu dizi sanatçıya şöhret kapılarını açmıştır. Sanatçı, 2005 yılına gelindiğinde birkaç drama filminde de rol almıştır. Güzel oyuncu daha sonraları ünlü aktris Meryl Streep ile Şeytan Marka Giyer ve Aşkın Kitabı adlı filmlerinde başrolü paylaşmıştır. Güzel sanatçı 2008 yılında Rachel Evleniyor’da sergilediği performansı ile birçok ödül almıştır. Bu ödüller arasında akademi ödülleri, Oscar ve diğer ödüller bulunmaktadır. 2009 yılında bütün olumsuz eleştirilere rağmen güzel oyuncu Bride Wars filmiyle yüksek gişe hasılatını yakalamayı başarmıştır. 2010 yılının 11 Aralık tarihinde Norveç Oslo’da düzenlenen “Nobel Barış Ödülü Konseri” sunumunu Denzel Washington ile birlikte yapmıştır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/anne-hathaway-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/kate-moss/

https://guzellikcarsisi.com/sacinizin-kuru-veya-kirilgan-olmasinin-6-sebebi/

https://guzellikcarsisi.com/bar-refaeli/

https://guzellikcarsisi.com/kate-upton/