Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
20
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
40
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
41
Su çiçeği, halk arasında genel olarak çocukların yakalandığı bir hastalık olarak yer alsa da, her yaş grubunda görülebilir. Su çiçeği...
20.05.2021
65

Saçınızın Kuru veya Kırılgan Olmasının 6 Sebebi

05.02.2015
537
Saçınızın Kuru veya Kırılgan Olmasının 6 Sebebi

 

Saçınızın Kuru veya Kırılgan Olmasının 6 Sebebi

Şampuan şişenizin sizi aptala çevirmesine izin vermeyin. Kuru saç bir saç tipi değildir, bu sadece bir saç sorunudur. İlk adım; saçınıza faydalı olacak doğal yağı bulmak. Uzmanlara kuru saç sorunun nasıl çözüleceğini sorduk ve aldığımız cevaplar:

  1. Hava Şartları

Yaz güneşi ışınlarının saça direk temas etmesine sebep olur, yüzme, alkollü ürünler, saçın kurumasına sebep olan etkenlerden, dedi Remington güzellik uzmanı Richard Marin.  Kışın dışarıda çok soğuk havanın olması ve ev ortamlarındaki sıcak havanın saçınızı etkileyip ısı değişimi sebebi ile kurumasına sebep olacağını da belirtti.

 

  1. Düzleştirme işlemi

Çok fazla düzleştirmek saçınızın tüm nemini alır ve kurumasına sebep olur. Bu işlem genellikler çok kabarık ve kıvırcık saçlar için uygulanır fakat aşırı uygulandığında ise kuruluğa ve kırılmaya sebep olacaktır dedi saç uzmanı Sylvia Vaught.

 

  1. Hormon Değişikliği

Doğum kontrol ilaçları, menopoz, hamilelik gibi çoğu zaman psikolojik olan bu durumlar hormonlarınızın değişmesine sebep olur ve buna bağlı olarak da saçınızın kurumasına ve parlaklının azalmasına da neden olduğunu söylüyor saç uzmanları. Bunun tedavisi için uzman bir doktora başvurmanız gerektiğini belirtiyorlar.

 

  1. Yanlış Şampuan Kullanımı

Tüm şampuanların eşit olarak üretilmediğini söylüyor saç uzmanı Vought. Saçlarınız sürekli olarak şampuanların kimyasallarına maruz kaldığı için ara sıra şampuan yerine doğal yağların ve buna benzer maddelerin kullanımını destekliyor.

 

  1. Günlük Şekillendiricilerin Isıları

Saç kurutma makineleri veya düzleştirici, maşa gibi ısıveren maddeler saçınızın sahip olması gereken nemi kaybetmesine sebep olur. Bu da kaçınılması gereken gereksiz bir tahribattır saçınız için. Eğer gerçekten çok gerekli ise böyle ürünleri kullanmanız, 400 derecenin altında ısıya sahip olan bir ürün tercih etmelisiniz diyor saç uzmanları.

 

  1. Islakken Saçınızı Taramak

Islakken saçınızı taramanın saçınızı kırabileceği ihtimaliniz her zaman hatırlayın. Islakken taramak yerine kurumasını bekleyip daha sonra da dişleri ayrık bir tarakla hafifçe tarayın. Böylece hem saçınızı kırmamış hem de zarar vermeden taramış olursunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.