Kilolu Yüz Görünümünü En Aza İndirmek İçin 3 Yol | Güzellik Çarşısı

Kilolu Yüz Görünümünü En Aza İndirmek İçin 3 Yol

Yüz hatları nasıl inceltilir?, Yanaktan yağ aldırma nasıl yapılır?, V yüz şekli nasıl yapılır?, Bişektomi mi Jawline mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Kilolu Yüz Görünümünü En Aza İndirmek İçin 3 Yol
01 Şubat 2015
1.028 okunma
Kilolu Yüz Görünümünü En Aza İndirmek İçin 3 Yol

Kilo verdiğiniz halde yüz bölgesinde hala kilolu görünüyorsanız; kilolu yüz görünümünü en aza indirmek için 3 yol üzerinden uygulama yaparak, yüzünüze istediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz.

Kilo alındığında ya da kaybedildiğinde; adipositler adındaki yağ hücrelerinin sayısı artmaz ya da eksilmez. Bunun yerine hücreler büyük ya da küçülür. Bu yüzden insanların kilosu ne olursa olsun, her zaman sorunlu bir bölge olması normaldir. Yani kişinin o bölgesinde, diğer insanlardan daha fazla yağ hücresi bulunur.

Kilolu Yüz Görünümünü En Aza İndirecek 3 Yol

Kemik yapısı, yüze yerleştirilen yapı boyutunu yani tükürük bezleri gibi diğer özellikler, yüzün daha dolgun görünmesini sağlar. Genetik yapıyı değiştirmek ya da yağları yerinde azaltmak için, hiçbir şey yoktur. Ancak kilolu yüz görünümünü en aza indirmek için 3 yol ile şişkin bir yüzü inceltmek için, yapabilecekleriniz vardır.

  • Vücudun su tutmasına izin vermeyin. Aşırı alkol, şeker ve tuz alımı, dolgun yüzlerle bağlantılıdır. Tüm bunlar, yüz ve vücudunuzda suyun tutulmasına neden olur.
  • Gıda intoleransı tedavi etmelisiniz. Gıdaya alerjisi olan ya da glüten duyarlılığı, irritabl bağırsak sendromu gibi intolerans geliştiren kişilerde, dolgun yüz şikâyetleri oluşur. Şişkinlik; sindirim sürecinde bir şeylerin yolunda gitmediğinin yaygın belirtisi olacaktır.
  • Hormonsal dengesizliği düzeltmeye çalışın. Yüzdeki şişkinlik, hormonların dengelenmesiyle alakalıdır. Adet dönemi öncesi vücut şişer. Sıcak basması yaşamak, adet dönemlerinin düzensizliği, menopoza yol açan perimenopoza giriş yapıyor olabilirsiniz.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak, bir uzmanla görüşmeniz ve doğru diyet uygulaması ve yaşam tarzı değişikliğiyle yüzünüzdeki kilolu görünümü düzeltebilirsiniz.

Belki kilo aldığınız için yüzünüz şişko belki de kilo alıp verdiniz fakat yinede hala kilolu bir yüze sahipsiniz. Yuvarlak bir yüzün ve şişko bir gerdanın sebebi nedir ?

Genel konuşmak gerekirse , American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery  başkanı Stephen S. Park, M.D., F.A.C.S., ‘’kilo alıp verdiğinizde yağ hücrelerimiz genişler ve o şekilde kalırlar’’ açıklamasını yaptı. Aslında hücreler kendi kendilerini büyütüp genişletiyorlar. Bazı insanların kilolarından değil de bölgesel yağlarından yakınmalarının asıl sebebi de bu aslında.  Onlar bazı bölgelerinde diğer insanlara göre daha büyük yağ hücrelerine sahip.


Dahası , diğer doğuştan gelen özellilerden dolayı , kemik yapısı ve buna benzer sebeplerden kaynaklı yüzlerinde çift gerdan görünümüne sahiptir bu da şişman bir yüz yapısına sebep olur. Genetik yapınızı değiştirebilecek bir şey olmadığına göre aşağıda ki basamakları takip ederek daha küçük bir yüz yapısına sahip olmanız mümkün olabilir.

  1. Su Kaybıyla Savaşın

Kilo verme uzmanı olan Sue Decotiis , özellikle alkol , şeker ve tuzun kilolu bir yüze neden olduğunu belitti. Vücut sıvınızı düşürdüğüne yüzünüzde dahil olmak üzere kilo alımına sebep olduğuna kesin olarak bilinen bu üç maddeden uzak durulması gerektiğini belirtti.

  1. Alerjik yiyecekler yenmemeli

Alerjisi olan insanlar bu maddeleri yediği taktirde yüzlerinde daha şişman bir görüntü olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Sindirim sisteminde genellikle en yaygın belirti olarak  karın şişliği görülür. International Foundation for Functional Gastrointestinal Disorders ‘ a göre , nelerin karın şişliğine sebep olduğu tam olarak net değil fakat mide içinde bulunan gaz bunun başlıca sebeplerinden.

  1. Hormonların artması

Yüzünüz aylık olarak şişer ve iner bunun sebebi de hormonların artmasıdır. Hormonların hareketlerinden hemen önce yüzünüzde bir takım belirtiler oluşmakla birlikte vücudunuzun diğer bölgelerinde de bu belirtiler görebilirsiniz. Bir çok yaşlı kadının şişman bir yüze sahip olmasının sebebi ne? Bazı erken menopoz başlangıcı olan kadınlar da aslında bundan yakınmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cilt-yaglanmasinin-nedenleri/
https://guzellikcarsisi.com/sacinizin-kuru-veya-kirilgan-olmasinin-6-sebebi/
https://guzellikcarsisi.com/allik-nasil-surulur/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-sikayetleri/
https://guzellikcarsisi.com/yuze-parlaklik-veren-maske/