Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi | Güzellik Çarşısı

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Faydaları Neler? Maske Ne İşe Yarar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi
14 Ocak 2015
954 okunma
Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi

Patlıcanlı yüz bakım maskesi ile hem cildinizi yenileyebilir hem de cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Diğer organik sebze ürünlerinde olduğu gibi patlıcan da ciltteki lekeleri yok etmek için kullanılan, özel yollardan bir tanesidir.

Cildinizde, yüzünüzde, ellerinizde yani vücudunuzun her yerinde oluşabilecek koyu lekelere karşı patlıcanlı bir maske, sizi maliyetli bir bakım seansından da kurtarmaya yetecektir.

Evde Hazırlayabileceğiniz Patlıcan Maskesi

Herkesin evinde bulunabilecek, düşük maliyetle evde hazırlayabileceğiniz patlıcanlı yüz maskesi, günlük cilt bakımında da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir maskedir. Sadece yemeklerde değil, cilt bakımınızda da göz önünde bulundurmanız gereken patlıcan ile cildinizde mucizeler yaratabilirsiniz.

Maske hazırlarken kullanacağınız malzemeler;

  • Yarım patlıcan ve 2 bardak su
  • 2 diş sarımsak ve krem formuna sokmak için kaymak

Soyulmuş ve dilimlenmiş patlıcanlar, 2 bardak soğuk su ile kaynamaya başlayan suyun içine atılır. Ardından 2 diş sarımsak eklenir ve lapa olana kadar kaynatılır. Lapa haline karışımın içine kaymak eklenir ve krem formuna sokuluncaya kadar karıştırılır.

Krem haline getirilen karışım, boyun ve yüz bölgesine sürülür. Yer çekimi de dikkate alınarak, ters yöne yani aşağıdan yukarı doğru sürme işlemi gerçekleştirilir.  Böylece ciltte sarkmaların önüne geçilir.

Ortalama 20-25 dakika boyunca yüzde bekletilen maske, havlu kâğıt ile güzelce temizlenip, ılık su ile yıkanır. Yaklaşık 2 ay boyunca düzenli şekilde uygulandığında, cildinizdeki değişimi görebilirsiniz.

Doğal yollardan yapılan maskelerin en önemli özellikleri cilt üzerinde etkilerini hemen göstermeleri, cildi nemlendirip kırışıklıkları yok etmeleri ve cildi tazelemeleridir. Özellikle bu kötü kış aylarında cildimize etki eden kirli hava, soğuk ve sert hava ile sigara dumanından etkilenen cildimize bakım maskeleri çok iyi gelecektir. Çünkü yapılan maskeler cilde direk etki eder. Bundan dolayı tarifini vereceğimiz patlıcanlı yüz bakım maskesi cildinizin rahatlaması için birebir olacaktır. Patlıcan maskesini yağlı, kuru ve karma ciltlere rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Evde çok kolay hazırlanan patlıcan maskesi sayesinde yüzünüz tekrar ışıltısına kavuştuğu gibi cildinizdeki pürüzlerde ortadan kalkacaktır.


Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Yapılışı

  • 1 patlıcanın yarısı
  • Su, 2 bardak olacak
  • 1 tane sarımsak ve
  • Kaymak

Patlıcanın kabukları soyulduktan sonra patlıcan dilimlenir ve dilimler 2 bardak soğuk su koyduğunuz kapta kaynatılır. Ocakta kaynamakta olan patlıcanın içine 2 diş sarımsak eklenir ve lapa haline gelene kadar karıştırılır. Lapa haline gelen karışıma krema eklenerek karışımın krem haline gelmesi sağlanır.

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Uygulanması

Krem haline getirdiğiniz karışımı yüz ve boyun bölgesine sürünüz. Patlıcanlı yüz bakım maskesi yüzünüzde 25 dakika durduktan sonra maskeyi sürdüğünüz bölgesi temizleyip ılık bir suyla yıkayınız. Maskeyi 2 ay boyunca düzenli olarak cildinize uyguladığınızda cildinizde gözle görülür güzelleşmeler görülecektir. Bu maskeyi gece yatmadan önce cildinize uygulayın ve sabah kalktığınızda cildinizi yıkayınız. Cildinizde oluşan mikroplardan eser kalmayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-eski-sevgiliyi-gormek/

https://guzellikcarsisi.com/dogal-gunes-sutu-tarifi/

https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-sarimsak-cayi/

https://guzellikcarsisi.com/kuru-saclar-icin-evde-bakim/

https://guzellikcarsisi.com/dislerin-bembeyaz-olmasi-icin-ipuclari/