Penelope Cruz | Güzellik Çarşısı

Penelope Cruz

Penelope Cruz kaç yaşında?, Penelope Cruz nerede yaşıyor?, Penelope Cruz kimlerle evlendi?, Penelope Cruz evli mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Penelope Cruz
09 Ocak 2015
2.765 okunma
Penelope Cruz

Penelope Cruz, 28.04.1974 yılında doğmuş İspanyalı dansçıdır. Çok genç yaşlarda dansçılık yapmaya başlayan dansçı katıldığı bir yetenek yarışmasında 300 kişi arasından birinci gelerek dansçılık hayatına yenilikçi bir adım atmıştır.

Yetenek yarışmasında birincilik kazanan güzel dansçı bale bölümüne geçiş yaparak yeni kariyerine adım attı. Bunun yanında oyunculuk eğitimi alan dansçı 9 yıllık eğitimin sonunda 1992 yılında ilk filmi olan Jamon içerisinde oynadı.

Penelope Cruz Kariyerinde Parladığı Dönem

Penelope Cruz kazandığı üne Mecano’nun klibinde oynayarak adım attı. Burada yakaladığı ünden sonra gençlik programında sunuculuk yapmaya başladı. 1999 yılında oynadığı film Yabancı Dilde Film Oscar’ı kazanmıştır.

Kendini farklı diller öğrenerek ve birçok farklı etkinliklere katılarak geliştirmiş ve 2001 yılında Vanillia Sky filminde Tom Cruise ile başrolü paylaştı. Bu filmin ardından ise ünlü oyuncu Tom Cruise ile 3 yıl uzun süreli bir ilişki yaşadı.

Birçok farklı alanda başarılı adımlar atmış olan oyuncu kazandığı ödüller ve altına imzasını attığı başarılı filmler ile günümüzde ününü elde etmiştir.

Adı: Penelope Cruz

Tam Adı: Penelope Cruz

Doğum Tarihi: 28.04.1974

Kilosu: 61kg

Boyu: 1.78m

Nerede Doğdu: Madrid, İspanya

Hayatı: İspanya doğumlu olan Penelope Cruz eskiden dansçıydı. Genç yaşta dansçılık yapmaya başlamıştır. Yapılan bir yetenek yarışmasında 300 genç kız arasından birinci gelmiştir. Güzel oyuncu birinci seçilince normal okulunu bırakıp klasik bale eğitimi almaya başladı. Eğitim 9 yıl sürmüştür. 1992 yılında oynadığı ilk film Jamon Yabancı Dilde Film dalında en iyi film Oscar’ını kazanmıştır. Bu filmden sonra 1993 yılında Frame adlı bir dizide oynaması için teklif alması onun Amerika’ya gitmesini sağlamıştır.


Penelope Cruz, Mecano’nun bir klipinde oynayarak üne kavuşmuştur. Daha sonra bir gençlik programında sunuculuk yapmıştır. Birçok filmde rol alan ünlü sanatçı yine 1999 yılında rol aldığı bir film ile Yabancı Dilde Film Oscar’ını kazanmıştır. 2 tane kız kardeşi bulunan yıldızın kardeşleri de gösteri dünyasında çalışmaktadır. Vejetaryen olan ünlü oyuncu İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve İngilizce bilmektedir. Hayır işlerine büyük tutarlarda paralar ayırması ile tanınan ünlü sanatçı 1997 yılında o zaman ki sevgilisi ile gönüllü olarak Uganda’da 2 ay kalmıştır. 2001 yılı yapımı olan Vanilla Sky filminde Tom Cruise ile başrolü paylaşmıştır. Bu filmden sonra Cruz, ünlü aktör ile 3 yıl süren bir ilişki yaşamıştır. Penelope, Volver filmindeki rolü ile Cannes Film Festivali’nde En İyi Aktris ödülünü kazanmıştır. Sanatçının 1993 yılından bu yana kazandığı ve aday olarak gösterildiği birçok ödülü vardır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/elma-sirkesi/

https://guzellikcarsisi.com/anne-hathaway-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/ekim-icin-film-onerileri-neler/

https://guzellikcarsisi.com/aile-ile-izlenebilecek-harika-film-onerileri/

https://guzellikcarsisi.com/alisilmisin-disinda-muhtesem-film-onerileri-neler/