Alışılmışın Dışında Muhteşem Film Önerileri | Güzellik Çarşısı

Alışılmışın Dışında Muhteşem Film Önerileri

Hangi film mutlaka izlenmeli?, IMDb puanı en yüksek film hangisi?, Netflix en güzel filmler hangileri?, Hangi filmi izlesem 2021? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Alışılmışın Dışında Muhteşem Film Önerileri
27 Aralık 2019
931 okunma
Alışılmışın Dışında Muhteşem Film Önerileri

Evet, çoğunlukla İngilizce veya Türkçe konuşulan filmlerin izlendiği bir gerçek. Peki, kaç kişi diğer ülkelerin yapımlarına ve farklı diller duymaya bir şans veriyor? Birçok insan, farklı dilde film izlemekten fazlasıyla çekinmektedir ve kesinlikle beğenmeyeceğini düşünmektedir. Bu fazlasıyla yanlış bir yargıdır çünkü alışılmışın dışında, birçok milletin de fazlasıyla kaliteli ve izlenmeye değer harika filmleri ve oyuncuları bulunmaktadır. Bu filmlerin isimleri dahi çok duyulmamıştır ama işte, artık kabuğundan çıkmak isteyenler için, 7 adet farklı diller konuşulan filmlerden oluşan liste;

1-Roma

Kesinlikle izleyeme değer!

Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı Roma mahallesinde bir evde hizmetçi olarak çalışan Cleo’nun hayatının anlatıldığı bu film, izleyenleri başarılı senaryosu ve oyunculukları ile ekrana kilitlemektedir. Birbirinden farklı hayatlara sahip olan bir kadının nasıl kadın dayanışması yapabildiğini gözler önüne seren bu muhteşem filmin yönetmenliğini, “Büyük Umutlar”, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Y Tu Mama Tambien”, “Son Umut” ve “Yerçekimi’’ gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış olan AlfonsoCuaron üstlenmiştir.

2-Başkalarının Hayatı

Daha iyisi olmayabilir…

IMDb’nin top 250 listesinde 58. sırada 8.4 puanı ile yer alan bu inanılmaz Almanya yapımlı dram filmi, Alman sinemasının son döneminin en önemli filmlerinden biri olarak görülmektedir. Film, iktidarın meşrudiyetini devam ettirebilmesi için, ülkede kurduğu istihbarat servisini ve burada çalışan, bakan tarafından bir sanatçıyı takip etme görevine atanan Yüzbaşı GerdWiesler’in karşılaştığı oyunları ve tuzakları anlatmaktadır. İlgi çekici konusu ile izleyen herkesten tam puan alan bu filmi kesinlikle herkes izlemeli.

3-Mutlu Lazzaro

Bu filmi izledikten sonra etkilenmemek mümkün değil!

Çok fazla iyi niyetli ve hatta biraz saf olan Lazzaro’nun, onun tam tersi, şımarık bir genç olan Tancredi ile dostluğunu konu eden bu film bugüne kadar yapılmış filmlerden çok farklıdır. Hayatta en değer verdiği kişinin, Tancredi’nintüm isteklerini yerine getirmeye çalışan ve onun son istediğini yerine getirirken kendisini büyük belaların içinde bulan Lazzaro’nunhikayesi, izleyen herkesi kendine çekmektedir.

4-Dear Ex

Cesaret gerektiren bir film!


Eşinin ölümünü kaldırmaya çalışanLiu San Lian’ın (Ying-XuanHsieh) eşinin vasiyetini kendisi ve oğluna bırakmak yerine başkasına bıraktığını öğrenen kadının yaşadığı hayal kırıklığını ve sonrasında gelişen enteresan olayları konu edilen bu başarılı film, alışılmadık ve herkese hitap etmeyeceği düşünülen konusu ile aslında izleyen herkesten fazlasıyla yüksek puan almayı başarmıştır.

5-Us and Them

Sıcacık bir film!

Us & Them

Yönetmen ve senarist koltuğunda Rene Liu’nun oturduğu bu muhteşem romantik film, çok önceden trende tanışan ve yıllar içinde aralarında çok güçlü bir bağ kuran iki yabancının bir ayrılık sonrasında yeniden birbirlerine nasıl ve ne kadar kuvvetli bir şekilde bağlandıklarını anlatmaktadır. 2018 Çin yapımlı bu film, yeni film arayan kişilere şiddetle tavsiye edilmektedir.

6-Dovlatov

Biraz da Rusya’ya gitmeye ne dersiniz?

2018 Rusya yapımlı bu film, 70’lerin Sovyet Rusya’sında yaşayan, zamanını eserlerinin yayınlanması için koşturarak geçiren yazar Dovlatov’un hayatını anlatmaktadır. Dram ve biyografinin muhteşem birleşimi ile oluşan bu film, dönemin kültürel ve siyasi durumunu da gözler önüne sermiştir ve izleyenlerden büyük beğeni toplamıştır.

7-A Twel ve Year Night

İzlediğiniz tüm mahkum konulu dizileri unutun!

Son 12 yılını hücrede geçirecek olan üç mahkumun hikayesini anlatan bu film, merak uyandırıcı konusu ile, çıktığı dönemde büyük ses getirmeyi başarmıştır. Mahkumlarını öldürmek yerine delirtmeyi amaçlayan bu hapishane, izleyenlerin kanını dondurmaktadır. Birçok dalda aday gösterilen bu başarılı filme kesinlikle herkes bir şans vermelidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ekim-icin-film-onerileri-neler/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/
https://guzellikcarsisi.com/calisanlar-icin-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/aile-ile-izlenebilecek-harika-film-onerileri/
https://guzellikcarsisi.com/dizi-film-ve-cizgi-film-karakterlerinin-cikisi/