Dizi Film ve Çizgi Film Karakterlerinin Çıkışı | Güzellik Çarşısı

Dizi Film ve Çizgi Film Karakterlerinin Çıkışı

Eski çizgi filmler hangileri?, Çizgi film kahramanları neden 4 parmaklı?, Çizgi film karakterlerinin isimleri nelerdir?, Casper çizgi film kimdir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Dizi Film ve Çizgi Film Karakterlerinin Çıkışı
22 Ocak 2020
715 okunma
Dizi Film ve Çizgi Film Karakterlerinin Çıkışı

Çizgi film dünyası sadece küçük çocukları değil aynı zamanda büyükleri de içine çekmeyi başaran büyülü bir dünyadır. Bugüne kadar da milyonlarca çizgi film yaratılmıştır. Aynı zamanda binlerce kişinin gönlünde yer etmiş çok sayıda dizi ve film bulunmaktadır. Tabii bunlar sayesinde tanıdığımız muhteşem karakterler de olmuştur. Bu karakterler çoğu zaman gerçek olay ve kişiler sayesinde meydana gelmiştir. Peki bu karakterler kimlerden ilham alınarak ortaya çıkmıştır? İşte ünlü karakterlerin ilham kaynaklarından oluşan 6 maddelik liste;

1-Clark Kent ve Harold Lloyd

Geceleri Supermen gündüzleri sıradan bir ofis çalışanı olan Clark Kent aslında Harold Lloyd’dan esinlenilmiştir.

 

 

Clark Kent’in görüntüsü aslında en ünlü sessiz film yıldızlarından biri olan Harold Lloyd’dan ilham alınarak yaratılmıştır. Çerçeveli gözlükler 1920’lerdeki gençler sayesinde oldukça popüler olmuştu. O dönemde neredeyse her genç tarafından takılmakla olan bu büyük çerçeveli gözlükler bir zamanlar Harold Lloyd tarafından da o dönemin gençlerinden biri gibi görünmek için her zaman tercih etmiştir. Tıpkı Clark Kent’in de herkes kadar normal gözükmesi için taktığı gibi…

2-Bugs Bunny ve ItHappened  One Night Filmi

ItHappenedOneNight filmi 1934’de yayınlanmış en ünlü romantik komedilerden biridir. Aynı zamanda Bugs Bunny adlı çizgi filmin de ortaya çıkması için ilham kaynağı olmuştur.

Bugs Bunny’nin yaratıcısı Friz Freleng’in sevdiği film ItHappenedOneNight filmi idi ve bu filmin ana karakteri Oscar Shapely Friz Freleng’e Bugs Bunny’yi yaratması için ilham kaynağı olmuştu. Oscar Shapely filmin içinde sürekli havuç yemekteydi. Bundan bir hayli esinlenen ünlü yönetmenin de bu karakteri oluşturmaya karar vermesi bir gecede gerçekleşmiştir.

3-Walter White ve WalterEddie White

BreakingBad’in ana karakteri ve aynı zamanda diziyi izleyenler tarafından da çoğu kişinin favorisi olan Walter White aslında gerçek bir kişidir.

BreakingBadadlı dizide yer alan ver met yapmakta olan Kimya öğretmeni Walter White aslında adını gerçekte Alabama’da yer alan ve insanlara gerçekten met yapıp satmasıyla bilinmiş olan WalterEddieWhite’den almıştır. Dış görünüş olarak da neredeyse BreakingBad dizisinin yıldızına oldukça fazla benzemektedir!


4-Mr Burns ve Barry Diller

Simpsons’ın en bilindik karakterlerinden biri olan Mr. Burns’ün Barry Diller ile oldukça yakın bir bağlantısı vardır.

 

Simpsons karakterlerinden biri olan Mr. Burns tuhaf, sinsi bakışları ve spesifik el hareketleri ile ünlü bir karakterdir. Bu sinsi bakışların ve mimiklerin kaynağı ise FoxBroadcast’in eski genel müdürü olan BarryDiller’dan gelmektedir. Umarız bunu duyduğunda Diller çok üzülmemiştir. Fakat Diller’ın ünlü el hareketleri ile Mr. Burns’ün benzerliğini kimse inkar edemez.

5-Miss Piggy ve Peggy Lee

MissPiggy, TheMuppet Show’un meşhur kuklalarından biridir ve bakın ismini kimden almıştır;

 

MissPiggy dış görünüşü ile diğer kuklalardan her zaman ayrılmıştır ve her zaman çok sevilmiştir. Gösterişli dış görünüşü ile ilhamını zamanın ünlü caz şarkıcısı ve oyuncusu olan Peggy Lee’den almıştır. Hatta ilk ortaya çıktığında MissPiggy’nin ismi bile MissPeggy Lee idi! Fakat daha sonrasında Peggy Lee’nin yanlış anlamasından endişe edilerek şimdiki ismiyle bilinmeye başlamıştır.

6-King Dinaco ve Richard Petty

Arabalar animasyonundan KingDinaco’nun da adının nereden geldiğini belli oldu!

Richard Lee Petty, Kral lakabıyla bilinen eski bir NASCAR pilotudur. NASCAR şampiyonasını tam 7 kez kazanarak en çok şampiyon olan sürücülerden biri olarak adını duyurmuştur. Aynı zamanda Arabalar animasyonundan Kral Dinaco’nundış görünüşünü tasarlamış ve Kral Dinaco karakterini bizzat seslendirmiştir.

 

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ekim-icin-film-onerileri-neler/
https://guzellikcarsisi.com/alisilmisin-disinda-muhtesem-film-onerileri-neler/
https://guzellikcarsisi.com/beren-saat/
https://guzellikcarsisi.com/cadilar-bayraminda-cocuklari-izleyebilecegi-muthis-filmler/
https://guzellikcarsisi.com/sizi-buyuleyecek-yerler/