Karaciğer, vücudun en büyük organları arasında yer alır. Karın boşluğunun üst kısmındadır. Vitamin, minarelerin depolanması olmak üzere ilaç, toksik gibi...
23.01.2021
14
Geçmişten bu yana ileri gelmiş en gösterişli ve en dikkat çekici bir hal alan zombi makyajı yanı sıra maskeli balolarda,...
22.01.2021
9
Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
17
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
96

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

29.01.2015
479
Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı
REKLAM ALANI

 

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

Pürüzsüz bacaklar her kadının hayalidir. Pürüzsüz bacaklara sahip olmak bacak bakımı ile mümkün olduğu kadar genetik yapıya da bağlıdır. Bacaklarınıza yaptığınız epilasyon yöntemleri ve beslenme şekli pürüzsüz bacaklar için önem taşımaktadır. Öyleyse pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz.

 

Pürüzsüz Bacak Yöntemleri

  • Bacakların her banyo sonrasında nemlendirilmesi pürüzsüz bir bacak sahibi olmanın şartlarından bir tanesidir. Bacaklara nemlendirici sürülmesi onların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.
  • Duş sırasında bacaklara peeling uygulanması ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacağı için bacaklar daha pürüzsüz görünecektir.
  • Bacaklardaki tüyler için uygun epilasyon yöntemi uygulayınız.
  • Epilasyondan sonra oluşan batıkları engellemek için bilinçli epilasyon uygulaması yapın. Bacak tüylerinizi tüylerin çıkış yönünün aksine alın ve epilasyondan sonra bölgeyi lif yardımıyla temizleyin.
  • Bacaklarınızdaki tüyler çok kısa ise ağda uygulaması olumlu bir sonuç vermeyecektir. Ağda uygulamayabilmeniz için tüylerin belli bir uzunluğa ulaşması gerekmektedir.
  • Bacaklarınıza uygulayacağınız ağdanın sıcak olmamasına dikkat edin. Ilık ağda bacakları pürüzsüz yaparken sıcak ağda bacakları pütürlü gösterecektir.
  • Herhangi bir epilasyon işleminden sonra bacaklarınıza soğuk su tutun. Ardında da nemlendirici sürünüz.
  • Beslenmenize özen gösterin. Günlük tüketilen su miktarı da pürüzsüz bacaklar için çok önemlidir. Su cildin nemlenmesini sağlar.

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? Böyle bacaklara sahip olmak için size söylenenleri uyguladığınız takdirde bacaklarınız belli bir süre sonra pürüzsüz olacaktır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.