Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı | Güzellik Çarşısı

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

Bacakları güzelleştirmek için ne yapmalı?, Pürüzsüz bacaklara nasıl sahip olunur?, Kadınların bacakları nasıl pürüzsüz olur?, Bacaktaki kıl kökleri nasıl yok edilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı
29 Ocak 2015
1.050 okunma
Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

 

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

Pürüzsüz bacaklar her kadının hayalidir. Pürüzsüz bacaklara sahip olmak bacak bakımı ile mümkün olduğu kadar genetik yapıya da bağlıdır. Bacaklarınıza yaptığınız epilasyon yöntemleri ve beslenme şekli pürüzsüz bacaklar için önem taşımaktadır. Öyleyse pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz.

 

Pürüzsüz Bacak Yöntemleri

  • Bacakların her banyo sonrasında nemlendirilmesi pürüzsüz bir bacak sahibi olmanın şartlarından bir tanesidir. Bacaklara nemlendirici sürülmesi onların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.
  • Duş sırasında bacaklara peeling uygulanması ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacağı için bacaklar daha pürüzsüz görünecektir.
  • Bacaklardaki tüyler için uygun epilasyon yöntemi uygulayınız.
  • Epilasyondan sonra oluşan batıkları engellemek için bilinçli epilasyon uygulaması yapın. Bacak tüylerinizi tüylerin çıkış yönünün aksine alın ve epilasyondan sonra bölgeyi lif yardımıyla temizleyin.
  • Bacaklarınızdaki tüyler çok kısa ise ağda uygulaması olumlu bir sonuç vermeyecektir. Ağda uygulamayabilmeniz için tüylerin belli bir uzunluğa ulaşması gerekmektedir.
  • Bacaklarınıza uygulayacağınız ağdanın sıcak olmamasına dikkat edin. Ilık ağda bacakları pürüzsüz yaparken sıcak ağda bacakları pütürlü gösterecektir.
  • Herhangi bir epilasyon işleminden sonra bacaklarınıza soğuk su tutun. Ardında da nemlendirici sürünüz.
  • Beslenmenize özen gösterin. Günlük tüketilen su miktarı da pürüzsüz bacaklar için çok önemlidir. Su cildin nemlenmesini sağlar.

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? Böyle bacaklara sahip olmak için size söylenenleri uyguladığınız takdirde bacaklarınız belli bir süre sonra pürüzsüz olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/

https://guzellikcarsisi.com/puruzsuz-cilt-icin-maske/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-parlakligi-icin-ispanak-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/

https://guzellikcarsisi.com/isilti-veren-fondotenler/