Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
41
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
52
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
52
Uzun yıllardır bahis pazarında bulunan bahsegel güvenli bahsin adresi kabul edilir. Paylaştığı şirket bilgileri, ödeme seçenekleri ve hakkında paylaşılan yorumlar...
14.04.2021
64

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

29.01.2015
542
Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı
REKLAM ALANI

 

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

Pürüzsüz bacaklar her kadının hayalidir. Pürüzsüz bacaklara sahip olmak bacak bakımı ile mümkün olduğu kadar genetik yapıya da bağlıdır. Bacaklarınıza yaptığınız epilasyon yöntemleri ve beslenme şekli pürüzsüz bacaklar için önem taşımaktadır. Öyleyse pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz.

 

Pürüzsüz Bacak Yöntemleri

  • Bacakların her banyo sonrasında nemlendirilmesi pürüzsüz bir bacak sahibi olmanın şartlarından bir tanesidir. Bacaklara nemlendirici sürülmesi onların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.
  • Duş sırasında bacaklara peeling uygulanması ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacağı için bacaklar daha pürüzsüz görünecektir.
  • Bacaklardaki tüyler için uygun epilasyon yöntemi uygulayınız.
  • Epilasyondan sonra oluşan batıkları engellemek için bilinçli epilasyon uygulaması yapın. Bacak tüylerinizi tüylerin çıkış yönünün aksine alın ve epilasyondan sonra bölgeyi lif yardımıyla temizleyin.
  • Bacaklarınızdaki tüyler çok kısa ise ağda uygulaması olumlu bir sonuç vermeyecektir. Ağda uygulamayabilmeniz için tüylerin belli bir uzunluğa ulaşması gerekmektedir.
  • Bacaklarınıza uygulayacağınız ağdanın sıcak olmamasına dikkat edin. Ilık ağda bacakları pürüzsüz yaparken sıcak ağda bacakları pütürlü gösterecektir.
  • Herhangi bir epilasyon işleminden sonra bacaklarınıza soğuk su tutun. Ardında da nemlendirici sürünüz.
  • Beslenmenize özen gösterin. Günlük tüketilen su miktarı da pürüzsüz bacaklar için çok önemlidir. Su cildin nemlenmesini sağlar.

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? Böyle bacaklara sahip olmak için size söylenenleri uyguladığınız takdirde bacaklarınız belli bir süre sonra pürüzsüz olacaktır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.