Sivilceler İçin Aloe Vera Maskesi | Güzellik Çarşısı

Sivilceler İçin Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera sivilceye nasıl kullanılır?, Aloe Vera sivilceleri götürür mü?, Aloe vera yüzümüze sürersek ne olur?, Aloe vera yüzde kaç dakika durmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilceler İçin Aloe Vera Maskesi
02 Şubat 2015
993 okunma
Sivilceler İçin Aloe Vera Maskesi

Sivilceler için Aloe Vera maskesi yapabilir, sivilcelerden ve sivilce izlerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ciltte sivilce çıkmasının nedeni fazla yağlı olması, kuru olması gibi sebeplere dayanır. Aloe Vera maskesi, tüm cilt tiplerine uygulayabileceğiniz maskeler arasında yer alıyor.

Aloe Vera Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilceler için Aloe Vera maskesi yapacaksanız öncelikle cilt tipinize göre bir maske tercih etmeniz gerekiyor. Aloe Vera ile farklı malzemeleri kullanarak yağlı ve kuru ciltlere özel karışımlar elde edebilirsiniz. Aloe Vera ile yapabileceğiniz tüm maskeler sivilce sorununa çözüm bulabileceğiniz maskelerdir.

Yağlı bir cilde sahipseniz ve sivilce sorununuz varsa maske hazırlamak için şu malzemeleri kullanmalısınız: 1 yumurta, 1 Aloe Vera yaprağının jeli, 1 tatlı kaşığı bal, 2 yemek kaşığı arpa unu. Malzemeleri macun kıvamına getirmeniz ardından cildinize masaj yaparak 15 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Kuru bir cilde sahipseniz ve sivilce sorununuz varsa cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Maske yapmak için; 4 yemek kaşığı Aloe Vera jeli, 2 yemek kaşığı yoğurt, 6 yemek kaşığı salatalık suyu kullanmalısınız. Bu malzemelerle elde ettiğiniz karışımı cildinizde 20 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Cilt bakımı için evde çeşitli maskeler yapılmaktadır. Bu maskelerden bir tanesi de sivilceler için aloe vera maskesi olmaktadır. Bu maske sayesinde cilt besleniyor ve daha güzel bir görünüm kazanıyor. Aloe vera bitkisi vitaminler, mineral, aminoasitler ve enzimler açısından zengin bit bitkidir. Bu bitki ciltte meydana gelen yanık ve bozulmalara karşı oldukça etkilidir. Bunun yanında bu bitki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca huzursuz bacak sendromu dediğimiz hastalıkta da bu bitki kullanılmaktadır. Aloe vera bitkisinin yaprağının iç kısmında bir jel bulunmaktadır. Bu jeli ortaya çıkarmak için yaprağı blenderden geçirmeniz gerekmektedir. Bitkiyi evde saksınızda da yetiştirebilirsiniz.


Aloe Vera Maskesi İçin

  • Aloe vera bitkisinin jeli
  • Badem yağı, 2 tatlı kaşığı
  • Bal, 2 kaşık
  • Gül yağı, 5 veya 6 damla

Hazırlanması: Malzemelerin hepsini bir kapta karıştırın. Daha sonra bu karışımı ellerinizle yukarıya doğru masaj yaparak cildinize sürün. Bu sayede ciltteki yaşlanma belirtileri ortadan kalkacaktır. Haftada 2 defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Sivilce İçin Aloe Vera Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı deniz yosunu

Hazırlanması: Bütün malzemeleri bir kapta iyice karıştırın ve karışımı temiz cilde uygulayın. 20 dakika yüzde bekleyen maskeyi ılık su ile yıkayınız. Sivilceler için aloe vera maskesi haftada 3 kez uygulandığı zaman sonuç alınır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/aloe-vera-jeli-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-bakimi-ve-cilt-tipi/
https://guzellikcarsisi.com/gogus-diklestirme-jeli/