Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
0
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
84
Rüyada denizin yeri özellikle güç, iktidar, devlet ve yükselmeyle ilgili yorumlara sahiptir. Devlet başkanları, patronlar, kararlarına saygı duyduğunuz ve konumunuzu...
06.12.2020
168
Grip influenza ismi verilen virüsün meydana getirdiği ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, titreme, kuru öksürük, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı...
05.12.2020
179

5 Bitkisel Uçuk Tedavisi

05.08.2015
499
5 Bitkisel Uçuk Tedavisi
REKLAM ALANI

Uçuk genellikle dudak bölgesi ve dişetlerinde görülen, içinde sıvı barındıran ve oluştuğu bölgede kabartı şeklinde ortaya çıkan bir ağız hastalığıdır. Uçuk tedavisi için çok etkili bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler uçukları tedavi ederken aynı zamanda uçuğun ağız bölgesine verdiği acıyı da almaktadır.

  • Elma ile yapılan uçuk tedavisinde; vücuttaki birçok problemin çözümünde mucizevi etkileri olan elmadan faydalanılır. 1 adet orta boy elmanın kabukları soyulduktan sonra 2 bardak suyla kaynatılır. Elma kaynadıktan sonra üzeri bir bezle kapatılarak ılıması beklenir. Elma suyu ılıdıktan sonra uçuğun üzerine sürülür. Gün içerisinde 6 kez yapılacak bu işlem uçuğun kaybolmasında ve uçuğun ağza verdiği acının dindirilmesinde etkili olacaktır.

  • Andızotu kökü kullanılarak yapılan uçuk tedavisi, 3-4 adet andızotu kökünün 2 bardak suyla kaynatılmasının ardından karışımın soğumaya bırakılması ve soğuyan karışımın bir pamuk vasıtasıyla uçuğa sürülmesiyle oluşur. Aynı şekilde bu yöntem de uçuktaki acıyı alırken, kaşıntıyı da engellemektedir.

  • Sarımsak uçuk tedavisinde doğal antiviral içeriğe sahip ve gayet etkili olan bir maddedir. Uçuk ilaçlarıyla çok benzer etkiler gösteren sarımsak, çok fazla bastırılmadan ve masaj yapılarak uçuğa sürüldüğünde uçuğun acısını alarak kaybolma sürecini de hızlandıracaktır.

  • Isırgan otu ile uçuk tedavisi uygulamasında bir tutam ısırgan otu 1 bardak suda iyice kaynatıldıktan sonra süzüldükten sonra uçuğa sürüldüğünde çok iyi sonuçlar alınabilir.

  • Yarımşar çay kaşığı nane ve lavanta yağı yarım çay bardağı ılık suya katılıp uçuğa sürüldüğünde uçuğun kısa sürede kaybolduğu görülecektir.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.