Rüyada ceviz görmek helal yoldan kazanılmış rızka ve paraya yorumlanır. Ceviz rüyada görüldüğünde genellikle hayra delalet eder. Fakat cevizin nasıl...
04.08.2021
8
Rüyada görülen yumurtanın çürük olmaması, büyük ve parlak olması halinde hayra vesile olacağına yönelik yorumu yapılmıştır. Eğer görülen yumurtanın kabuğu...
03.08.2021
12
Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
31
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
102

5 Bitkisel Uçuk Tedavisi

05.08.2015
744
5 Bitkisel Uçuk Tedavisi

Uçuk genellikle dudak bölgesi ve dişetlerinde görülen, içinde sıvı barındıran ve oluştuğu bölgede kabartı şeklinde ortaya çıkan bir ağız hastalığıdır. Uçuk tedavisi için çok etkili bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler uçukları tedavi ederken aynı zamanda uçuğun ağız bölgesine verdiği acıyı da almaktadır.

  • Elma ile yapılan uçuk tedavisinde; vücuttaki birçok problemin çözümünde mucizevi etkileri olan elmadan faydalanılır. 1 adet orta boy elmanın kabukları soyulduktan sonra 2 bardak suyla kaynatılır. Elma kaynadıktan sonra üzeri bir bezle kapatılarak ılıması beklenir. Elma suyu ılıdıktan sonra uçuğun üzerine sürülür. Gün içerisinde 6 kez yapılacak bu işlem uçuğun kaybolmasında ve uçuğun ağza verdiği acının dindirilmesinde etkili olacaktır.

  • Andızotu kökü kullanılarak yapılan uçuk tedavisi, 3-4 adet andızotu kökünün 2 bardak suyla kaynatılmasının ardından karışımın soğumaya bırakılması ve soğuyan karışımın bir pamuk vasıtasıyla uçuğa sürülmesiyle oluşur. Aynı şekilde bu yöntem de uçuktaki acıyı alırken, kaşıntıyı da engellemektedir.

  • Sarımsak uçuk tedavisinde doğal antiviral içeriğe sahip ve gayet etkili olan bir maddedir. Uçuk ilaçlarıyla çok benzer etkiler gösteren sarımsak, çok fazla bastırılmadan ve masaj yapılarak uçuğa sürüldüğünde uçuğun acısını alarak kaybolma sürecini de hızlandıracaktır.

  • Isırgan otu ile uçuk tedavisi uygulamasında bir tutam ısırgan otu 1 bardak suda iyice kaynatıldıktan sonra süzüldükten sonra uçuğa sürüldüğünde çok iyi sonuçlar alınabilir.

  • Yarımşar çay kaşığı nane ve lavanta yağı yarım çay bardağı ılık suya katılıp uçuğa sürüldüğünde uçuğun kısa sürede kaybolduğu görülecektir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.