Bu Alışkanlıkların Kilo Vermeyi Güçleştirdiğini Biliyor Muydunuz | Güzellik Çarşısı

Bu Alışkanlıkların Kilo Vermeyi Güçleştirdiğini Biliyor Muydunuz

B12 vitamini eksikliği kilo vermeyi engeller mi?, Diyet yapınca vücutta neler olur?, Tatlı yemek kilo vermeyi engeller mi?, Zayıflayamıyorun nedeni ne olabilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Bu Alışkanlıkların Kilo Vermeyi Güçleştirdiğini Biliyor Muydunuz
08 Ocak 2020
695 okunma
Bu Alışkanlıkların Kilo Vermeyi Güçleştirdiğini Biliyor Muydunuz

Kilo vermek… Birçoğumuz bu konudan muzdarip durumda, öyle değil mi? Eğer siz de bu kilo verme sıkıntısını yaşıyorsanız ve sürekli farklı diyetler denemenize rağmen bir türlü kilo veremiyorsanız, belki de artık bazı alışkanlıklarınızı değiştirmenin zamanı gelmiştir. Alışkanlıklarımızın kilo vermekle nasıl bir ilgisi olabileceğini düşünüyorsanız, sizi 6 maddelik listeden oluşan listemize doğru alalım;

1-Sağlam Bir Kahvaltı Yapmak

İyi bir kahvaltı her zaman çok önemli!

Diyet yapmanın yalnızca kibrit kutusu kadar peynir yemekle ilgili olduğunu düşünüyorsanız epey yanılıyorsunuz çünkü bilim insanları, sabah ve akşam iyi ve güçlü beslenmenin, ara zamanlarda da az ve sık yemenin, kilo vermekte çok daha etkili olduğunu belirtmişlerdir. Eğer bunun tam tersi olarak, kilo vermek için sabahları ve akşamları az yerseniz, daha çok acıkacağınız için içinden çıkılamayacak bir döngüye girebilirsiniz!

2-Güneş Işığında Yürüyüş

Yürüyüşe çıkmadan gün doğumunu yakalamayı unutmayın!

Yürüyüş yapmak, kilo vermek isteyenler için de istemeyenler için de her zaman düzenli bir şekilde yapılması gereken bir şeydir. Bunun yanında güneş ışığında yürüyüş yapmak, vücudumuz için zararlı olan beyaz yağların yakılmasında büyük önem taşımaktadır. Vücutta biriktiğinde obezite ve bazı kalp rahatsızlıklarına sebep olabilen beyaz yağları yakmanın en iyi yolu, bir saat güneş ışığı ile yürüyüş yapmak gibi duruyor!

3-Sabah Kalkıldığında Bir Bardak Su İçmek

Su içmenin diyetteki yerinden bahsetmeye kalkarsak çok konuşmuş olabiliriz…

Gece boyunca susuz kalan bir vücuda sabah su vermek zaten vücuda yapılan en iyi harekettir. Bununla birlikte sabahları uyanır uyanmaz içilen bir bardak su, sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlamaktadır ve aynı zamanda vücudun yağ yakımını kolaylaştırmaktadır. Yani eğer sağlıklı ve hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan ve yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, her sabah bir bardak su içmeyi sakın ihmal etmeyin!


4-Egzersiz Yapmak

Özellikle sabahları!

İyi bir egzersiz programı hazırlamak her zaman kilo verme konusunda fazlaca yararlı olmuştur. Bununla birlikte bu egzersizleri sabah saatlerine koymak, daha hızlı ve etkili kilo vermenin en büyük anahtarı olacaktır. Bilim insanları, kahvaltıdan önce yapılan egzersizlerin, gün boyu tüketilmek istenen yemek miktarını azalttığını ve bu sayede daha hızlı kilo verildiğini ortaya çıkarmıştır.

5-Tatlı

Zayıf noktamız…

Kurabiyeler, pastalar, kekler… Kilo verme konusunda en çok zorlandığımız nokta burası değil mi? Hepimizin canının kilo vermeye çalışırken tatlı çektiğini kabul edelim ve bu konuda kendimize yasak koymanın hiç iyi olmadığını da belirtelim. Kilo vermeye çalışırken elbette bu tarz bol şekerli ve pek de sağlıklı olmayan şeyleri arada tüketebiliriz fakat bunu yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli şey ise, bu tarz yiyecekleri akşam vaktinden önce yememiz gerektiğidir. Eğer yemek istediğimiz tatlıyı akşam yemeğinin sonrasına saklarsak, bunun bize yağ olarak dönme olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle tatlıları öğle kahvesiyle veya kahvaltıdan sonra tüketmek çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

6-Evcil Hayvanlar

Stresli anlarınızda sizi sakinleştirerek daha az yemenizi de sağlayabilme özelliğine sahiptirler…

 

Evcil hayvanların kilo vermekle ne alakası var diyorsanız yanılıyorsunuz çünkü araştırmalar bir evcil hayvana, özellikle bir köpeğe sahip olmanın fit kalmakta çok etkili olduğunu ortaya çıkarmıştır. Evcil hayvanlarla birlikte yürüyüş yapmanın, koşmanın ve enerji atmanın kilo verme konusunda fazlaca yararlı olduğu birçok bilim insanı tarafından kanıtlanmıştır. Aynı zamanda stresi de büyük ölçüde azaltan evcil hayvanlar gerçekten iyi ki varlar!

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sabahlari-egzersiz-yapabilmek-icin/
https://guzellikcarsisi.com/vucuda-zararli-olan-yiyecek-birlesimleri/
https://guzellikcarsisi.com/kisisel-bakiminizi-aslinda-yanlis-yaptiginizi-biliyor-muydunuz/
https://guzellikcarsisi.com/cildinizin-dogru-bakimlarla-10-yas-genc-gosterebilecegini-biliyor-muydunuz/
https://guzellikcarsisi.com/bol-proteinli-kahvaltiliklar-neler/