Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
41
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
52
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
52
Uzun yıllardır bahis pazarında bulunan bahsegel güvenli bahsin adresi kabul edilir. Paylaştığı şirket bilgileri, ödeme seçenekleri ve hakkında paylaşılan yorumlar...
14.04.2021
64

Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar

18.02.2015
605
Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar
REKLAM ALANI

 

Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar

Cildinize gerekli bakımı yapıyor ama istediğiniz sonucu alamıyorsanız o zaman alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Cilde zarar veren alışkanlıklar listesini sizin için hazırladık.

Sakız Çiğnemek

Sakız çiğnemek yüz kaslarını çalıştırması açısından önemli fakat hep aynı yüz kaslarını çalıştırdığı için ve bu sürekli yapıldığından cildinizin kırışmasına neden olur. En çok kırışan bölgede çene etrafı ve üst dudağın kenar bölgesidir.

Cep Telefonu Kullanmak

Cep telefonunu çok kullanan kişilerdenseniz o zaman hijyen ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Kirli Yastık Kılıfı

Gece boyunca cilt kendi kendini onarır. Tüm gece boyunca yastık ile temas halinde olan cildiniz eğer yastık kılıfınız temiz değilse kendini yenileme işlemi yavaş olur.

Makyaj İle Uyumak

Eve geldiğiniz zaman makyajınızı mutlaka temizlemeniz lazım. Gece yatağa yattığınız zaman cildinizde makyaj kalıntısı varsa bu durum cildin kendisini yenilemesini engelleyecektir. Makyaj ile yatmak kırışıklığın ve erken yaşlanmanın en büyük sebepleri arasındadır.

Sıcak Duşta Fazladan Kalma

Uzun süre sıcak suyun altında kalmak cildin yağ oranını düşürmektedir. Ciltte kızarıklıklar ve pütürleşme olur. Cilt nemsiz kalır.

Ciltte bulunan proteinler fazla şeker yenildiğinde işlevini tam olarak gerçekleştiremiyor ve cildin vaktinden önce yaşlanmasına neden oluyor.

Stres

Cildin en büyük düşmanlarından bir tanesi de stresli bir yaşamdır. Mümkün olduğu kadar hayatınızda strese çok az yer verin.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.