Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar | Güzellik Çarşısı

Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar

Cilde ne zarar verir?, Cilt bakımı cilde zarar verir mi?, Şampuan yüze zarar verir mi?, Her gün peeling yapılır mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar
18 Şubat 2015
1.101 okunma
Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar

Cildinize gerekli bakımı yapıyor ama istediğiniz sonucu alamıyorsanız o zaman alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Cilde zarar veren alışkanlıklar listesini sizin için hazırladık.

Sakız Çiğnemek

Sakız çiğnemek yüz kaslarını çalıştırması açısından önemli fakat hep aynı yüz kaslarını çalıştırdığı için ve bu sürekli yapıldığından cildinizin kırışmasına neden olur. En çok kırışan bölgede çene etrafı ve üst dudağın kenar bölgesidir.

Cep Telefonu Kullanmak

Cep telefonunu çok kullanan kişilerdenseniz o zaman hijyen ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Kirli Yastık Kılıfı

Gece boyunca cilt kendi kendini onarır. Tüm gece boyunca yastık ile temas halinde olan cildiniz eğer yastık kılıfınız temiz değilse kendini yenileme işlemi yavaş olur.

Makyaj İle Uyumak

Eve geldiğiniz zaman makyajınızı mutlaka temizlemeniz lazım. Gece yatağa yattığınız zaman cildinizde makyaj kalıntısı varsa bu durum cildin kendisini yenilemesini engelleyecektir. Makyaj ile yatmak kırışıklığın ve erken yaşlanmanın en büyük sebepleri arasındadır.

Sıcak Duşta Fazladan Kalma


Uzun süre sıcak suyun altında kalmak cildin yağ oranını düşürmektedir. Ciltte kızarıklıklar ve pütürleşme olur. Cilt nemsiz kalır.

Ciltte bulunan proteinler fazla şeker yenildiğinde işlevini tam olarak gerçekleştiremiyor ve cildin vaktinden önce yaşlanmasına neden oluyor.

Stres

Cildin en büyük düşmanlarından bir tanesi de stresli bir yaşamdır. Mümkün olduğu kadar hayatınızda strese çok az yer verin.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/banyoda-yapilan-yanlis-aliskanliklar/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/karanfil-ile-sac-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/zarar-gormus-saclari-nasil-iyilestirebilirsiniz/
https://guzellikcarsisi.com/vucuda-zararli-olan-yiyecek-birlesimleri/