Karanfil İle Saç Bakımı | Güzellik Çarşısı

Karanfil İle Saç Bakımı

Karanfil suyu saça nasıl uygulanır?, Saça karanfil suyu ne işe yarar?, Saçlar için karanfil kürü nasıl yapılır?, Karanfil suyu saç çıkartır mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Karanfil İle Saç Bakımı
15 Şubat 2015
1.095 okunma
Karanfil İle Saç Bakımı

Karanfil ile saç bakımı yapmak, yıpranan saçlarımıza kısa sürede canlılık ve hacim kazandıracaktır. Bilindiği üzere saçlarımız, çeşitli sebepler ile parlaklığını ve o sağlıklı görünümünü zaman içerisinde yitirebilir. Özellikle saçlarını boyayan kişilerde bu durum daha da fazla ortaya çıkar çünkü boya içerisinde yüksek derecede kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler ise saça zarar verir ve yıpranmasına neden olur.

Saça Zarar Veren Faktörler

Ancak yalnızca saçlarını boyayan kişilerde değil, doğal saçlara sahip kişilerde de saçların yıpranması ve ışıltısını kaybetmesi durumu görünür. Bunun altında yatan nedenlerden en önemlisi güneş ışığıdır. Bilindiği üzere güneşin zararlı ışınları hepimizi olumsuz olarak etkilemekte ve bu etkilere de en fazla cildimiz ile saçlarımızda rastlamaktayız.

Saça zarar veren bir başka önemli faktör ise denizdir. Yaz aylarında tatile giden ya da sık denize giren kişiler hem güneşin yıpratıcı etkisinden hem de tuzlu suyun saça verdiği zarardan etkilenirler. Dolayısıyla tatilden döndüğümüzde bizlere, yıpranmış bir cilt ve yıpranmış saçlar kalmaktadır. Ancak vereceğimiz bakım önerisi ile birlikte saçlarımızı yeniden eski parlaklığına kazandırabilmek mümkün.

Yaz sonrasında saçlarınızda kuruluk, dökülme ve solgunluk hissediyorsanız tam size uygun bir bakımımız var. O da karanfil ile saç bakımı. Karanfil bakımı sayesinde saçlarınız bakımlı ve hacimli olacaktır. Yazın denize ve havuza girdikten sonra güneşten dolayı saçlar çabuk yıpranır. Yıpranan ve dökülen saçlar çoğunluk olarak bayanları korkutur ama sakın korkutmasın. Saçlarınıza uygulayacağınız karanfil bakımı sayesinde saçlarınız eski güzelliğine ve canlılığına tekrar kavuşacaktır.

Karanfil İle Saç Bakımı

  • 15 – 20 adet karanfili 1 lt’lik suyun içine koyun.
  • Uygulamayı ağzı kapaklı cam şişede yapınız.
  • Şişeyi ışık görmeyen bir oda da 24 saat bekletin.
  • Bu süre sonunda karanfilleri sudan çıkartın.
  • Karanfil suyunu ister normal zamanlarınızda isterseniz de banyodan çıkmadan önce saçlarınıza kullanabilirsiniz.

Karanfil ile saç bakımı işte bu kadar basit bir uygulamadır.


Karanfil suyu saç çıkarır mı?
Karanfiin dişe iyi geldiği ve antiseptik özelliği olduğunu herkes bilir. Ancak karanfilin saça iyi geldiğini herkes bilmez. Karanfil, çok mucizevi bir bitkidir. Karanfil suyu dökülmüş saçlar için bir devadır. Karanfil suyu ile yıkanan saçlar gürleşir ve dökülmüş saçlar yeniden çıkmaya başlar. Ancak karanfil suyunu haftada birkaç kez kullanmak gerekecektir.
Karanfil saça nasıl iyi gelir?
Karanfil saçlara muhteşem bir doğallık ve farklılık katar. Karanfil kullanan kişiler saçlarının birçok farklı şekilde değiştiğini gözlemleyecektir. Karanfilin saçlara faydaları; saça hacim verir, saçı gürleştirir, saç dökülmesini önler, saç köklerini uyararak yeni saçların çıkmasına yardımcı olur, saçın uzamasını sağlar, saçın parlaklığını artırır, saça canlılık verir, saçların elektriklenmesine ve kabarmasına engel olur, yıpranan saçları onarır, kırılan saçları güçlendirir ve saç köklerine güç verir.
Karanfil suyunun neye faydası var?
Karanfil her derde deva bir bitkidir. Karanfil suyu; ağzın güzel kokmasını sağlar, balgam ve öksürüğe iyi gelir, saçların uzamasına yardımcı olur, diş ağrısını giderir, dişlerin mikroplardan arınmasını sağlar, gribe ve kış hastalıklarına iyi gelir. Karanfil, ayrıca tüm çaylara eklenebilir, çaylara enfes bir aroma vermektedir.
Karanfil saça zarar verir mi?
Karanfil suyunun ve karanfilin saçlar için hiçbir zararı yoktur. Aksine karanfil suyu kullanan kişilerin saçları hacim alır, güçlenir, gürleşir, hızlı uzar ve parlaklık kazanır.
Karanfil saç için nasıl kullanılır?
Karanfilin saça yararı saymakla bitmez ancak karanfil suyunu hazırlaması çok kolaydır. Karanfil suyu için 10-15 adet karanfili iyice kaynayana kadar 10 dakika kaynatıyoruz. Sonrasında dinlendiriyor ve ılımasını bekliyoruz. Ilıyan karanfil suyunu saçlarımıza masaj yaparak yediriyoruz ve sonrasında da saçlarımızı duruluyoruz.
Isırgan otu saç için nasıl kullanılır?
Isırgan otunun saç için yararlarını görebilmek için biberiye otu ile karıştırabilirsiniz. Isırgan otu ile biberiye otunu karıştırıp 2,5 su bardağı suda kaynatarak, ardından ılıyana kadar beklemelisiniz. Sonrasında saçlarınıza masaj yaparak bu karışım suyunu uygulayınız.
Kaşlara karanfil sürmek faydalı mı?
Karanfilimn yararlı olmadığı tek bir konu yok çünkü kaşlara bile yararı, faydası vardır. Kaşlara karanfil sürmek kaşları dolgunlaştırır ve hacim verir.
Karanfil cinsel gücü artırır mı?
Karanfil cinsel gücü ve dürtüyü erkekte artırmaktadır. Günde 1-2 tane yenilen ve çiğnen karanfil sayesinde cinsel güç artmaktadır.
Karanfilde hangi vitaminler var?
Karanfil vitamin ve minaral bakımından oldukça zengin içeriğe sahiptir. Karanfildeki vitaminler, minareller ve yararlı maddeler; A vitamini, manganez, demir, potasyum, selenyum ve magnezyum ve beta-karoten şeklindedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-baharatlar-neler/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-bakimi-nedir/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/
https://guzellikcarsisi.com/kahve-aliskanliginizi-daha-iyi-yonde-degistirmek-ister-misiniz/
https://guzellikcarsisi.com/cilde-zarar-veren-aliskanliklar/