Coachella Bir Festival Midir Yoksa Yaşam Mücadelesi Midir | Güzellik Çarşısı

Coachella Bir Festival Midir Yoksa Yaşam Mücadelesi Midir

Coachella ne zaman kuruldu?, Coachella kaç gün sürüyor?, Coachella nerede geçiyor?, Coachella biletleri ne kadar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Coachella Bir Festival Midir Yoksa Yaşam Mücadelesi Midir
14 Ocak 2020
769 okunma
Coachella Bir Festival Midir Yoksa Yaşam Mücadelesi Midir

Dünyanın en büyük müzik festivallerinden biri olan coachella her yıl milyonlarca kişiyi ağırlamaktadır. Oldukça renkli ve eğlenceli geçmekte olan Coachella’da aslında neredeyse bir yaşam savaşının veriliyor olması da göz ardı edilemez. Konser alanına ulaşımın zor olması ve konser alanının fazlasıyla kalabalık olması Coachella’ya gidenleri zorlamaktadır. Ama artık bu deneyimi çoktan tecrübe etmiş olan insanların vereceği tavsiyeler hayat kurtarmaktadır. İşte bu 5 altın değerindeki tavsiye;

1-Festival Alanındaki Kamp İçin Bolca Battaniye Getirmek

Coachella alanı gündüzleri neredeyse 45 derece olsa da geceleri neredeyse kutuplar kadar soğuk olmaktadır.

Eğer festival alanında bir çadırda kalınıyor ise en ihtiyaç duyulan eşyalar sıcak kıyafetler ve battaniyelerdir. Festival günlerinde insanlar gündüzleri sıcaktan bayılsalar da geceleri oldukça serin geçmektedir. Bunu akıl edemeyip çadırda kalan kişiler genellikle sabah uyandıklarına hasta olarak uyanmaktan kaçamamaktadırlar… Bu yüzden festivale gitmeye karar veren kişilerin yanlarında mutlaka sıcak tutacak şeyler taşımaları gerekmektedir.

2-Festival Alanındaki Tuvaletler

Kalabalık alanların en büyük sıkıntısı halka açık tuvaletler…

 

Festival alanında birçok halka açık tuvaletler bulunmaktadır. Fakat bunlar festivalin çok kalabalık olması ve tuvaletlerin fazla kişi tarafından sık sık kullanılmasından dolayı oldukça pis durumlardır. Festivale giden kişiler bir şey içmemeyi düşünüp tuvalete gitmemeye bile çalışmaktadırlar… Yine de bu tuvaletleri kullanmak zorunda kalacak olan kişiler yanlarında mutlaka ıslak mendil ve gece tuvaleti kullanmakta yardımcı olması için bir el feneri taşımalıdırlar. Ama Coachella’ya sık gitmiş kişiler tarafından bunun da sırrı çözülmüştür. Festival alanının biraz uzağında temiz tuvaletler bulunmaktadır. Vip bilekliği olan kişiler için tasarlanmış bungalovların içerisinde hiç de festival alanındaki tuvaletlere benzeyemeyen tuvaletler bulunmaktadır. Herkes tarafından bilinmeyen bu bungalovlar aslında sır gibi saklanmaktadır.  Ama şimdi bu sır herkese yayıldı!

3-Arkadaşlarla Buluşma Noktası Belirlemek

Coachella’ya genellikle daha fazla eğlenebilmek büyük arkadaş topluluklarıyla gidilir fakat bazı durumlarda sürüden ayrılanı kurt kapar deyimi gerçek olmaktadır…

 


Coachella her sene daha da kalabalık bir hale gelmektedir. Binlerce kişinin festival alanında olmasıyla birlikte zaten şanslı olan kişiler sahnedeki şarkıcıyı görebilmektedirler fakat buna ek olarak bazı kişiler arkadaşlarını bile görememektedir! Bir durum için arkadaş grupları bölünüp farklı yerlere gidildiğinde bir grup mutlaka sonsuzluğa yol almaktadır çünkü festival alanında genellikle göz gözü görmemektedir. Bu yüzden grupların dağılmadan önce tekrar buluşmaları için bir konum belirlemeleri çok iyi bir fikir olacaktır.

4-Telefonu Uçak Moduna Almak

Festival alanında insanların en son isteyeceği şey şarjlarının bitmesidir.

A festival goer takes a selfie at Coachella Music & Arts Festival at the Empire Polo Club on Sunday, April 16, 2017, in Indio, Calif. (Photo by Amy Harris/Invision/AP)

 

 

Konserleri izlemek yerine maalesef genellikle video ve fotoğraf çekilmek için gidilen bu festivallerde telefonun kapanması bir kabus olurdu! Bu yüzden festivale giden kişilere konserler başlamadan telefonlarını uçak moduna alarak baterilerini korumalarını söylemek yapılacak en mantıklı şeydir. Tabii bunun yanında çantada bir powerbank taşımak da kesinlikle zorunludur.

5-Gözleri ve Yüzü Kumdan Korumak

Festivale gidenlerin bir kum havuzuna gittiklerini bilmesi gerekir. Aksi halde büyük miktarda kum yutmaları kaçınılmazdır.

Festival alanında sık sık rüzgarla birlikte kum fırtınaları oluşmaktadır bu yüzden festivale giden kişilerin yanında mutlaka bandana vb şeyler gerekmektedir ve bunlarla özellikle gözlerini korumak zorundalardır. Ciddi bir kum uçuşmasının yaşandığı Coachella alanına gidilmeden önce kesinlikle bunlar dikkate alınmalıdır. Buna bağlı olarak kadınlara da çok fazla makyaj yapmamalarının ve saçlarına ekstra özenmemeleri gerektiğini söylemek de faydalı bir tavsiye olacaktır. Coachella’ya giderken abartılı saç ve makyaj yapmak elbette Coachella’nın ruhunda vardır fakat bunu abartan kişiler ne yazık ki güneş ve kumun gazabına uğramaktadır.

Her güzel şeyin mutlaka bir zorluğu olduğu gibi, dünyaca ünlü yıldızları Coachella alanında izlemek de sanıldığı kadar kolay değildir…

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/arkadasligin-bitmesi-gerektigini-gosteren-isaretler/
https://guzellikcarsisi.com/selulit-neden-olur/
https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-merkezleri/
https://guzellikcarsisi.com/guzellik/blog/
https://guzellikcarsisi.com/goz-alti-morluklari/