Demet Akalın Diyeti | Güzellik Çarşısı

Demet Akalın Diyeti

Demet Akalın kaç kilo verdi?, 1 günde 1 kilo verilebilir mi?, 3 günlük yumurta diyeti kaç kilo verdirir?, Yumurta diyeti ile 1 haftada kaç kilo verilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Demet Akalın Diyeti
20 Temmuz 2015
898 okunma
Demet Akalın Diyeti

Demet Akalın diyeti; gündemden düşmeyen sanatçının bebek sahibi olduktan sonra da formunu koruması dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. siz de artık bedeninizde yer alan fazlalıklardan sıkıldıysanız Demet Akalın diyeti ile kendinizi toparlama yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz. Bu diyetin yanı sıra Akalın’ın bir dönem eve kadar diyet besinler getiren bir girişimci ile çalıştığı da görülmektedir. Bu şekilde kilo vermenin her zamankinden daha kolay olduğunu açıklamıştır. Maddi durumunuz elverişli ise bu şekilde bir seçim de yapabilirsiniz. Tabii ki seçmiş olduğunuz diyet ne olursa olsun kesinlikle hareketi hayatınızdan çıkartmamalısınız. Hareket kilo vermenin en temel unsurudur. Demet Akalın da formunu sahne arasında koşturmalarına bağlamaktadır!

Ketojenik Beslenme Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Demet Akalın diyeti hakkında yapılan yorumlara bakıldığı zaman ketojenik tarzda olduğunuz siz de göreceksiniz. Ketojenik beslenmenin kısa vadede kilo vermeye yardımcı olsa da uzun vadede vücut dengesi üzerinde olumsuz sonuçlara sebebiyet verebileceğinin de hatırlatılması gerekir. Eğer kısa vadede uygulanacaksa denemeye değer olsa da bunun bir yaşam biçimi haline dönüştürülmesinin mantıklı bir alternatif olmayacağının da iletilmesi gerekmektedir.

Özellikle bayanlar için yaz mevsiminin gelmiş olması, doğumda alınan kiloların verilmesi, evliliklerinin yaklaşması gibi nedenlerle diyet arayışlarının hız kazandığı dönemlerde ünlülerin kilo verme hikayeleri çok dikkat çekmektedir. Demet Akalın da onlardan biri. Kızı Hira’nın doğumundan sonra Demet Akalın diyeti olarak adlandırılan diyet sayesinde 30’un üzerinde kilo veren Demet Akalın birçok bayan için sıkıntılı bir süreç olan diyet konusunu başarıyla tamamlamış bir sanatçı ve bir anne.


Kızının doğumunun ardından sahne çalışmalarına çok hızlı bir şekilde geri dönen ve diyet konusunda da Şeyda Coşkun ile çalışmaya başlayan Demet Akalın, diyetin yanında kesintisiz yaptığı sporun da kilo vermesinde çok önemli olduğunu belirtiyor. Demet Akalın diyetibaş unsuru yumurtadan oluşuyor. Öyle ki;

  • Bir adet haşlanmış yumurta (sabah)
  • Yumurta akından yapılan omlet (öğlen)
  • Omlet (akşam) yiyerek günde bir kilo vermeyi başaran Demet Akalın ara öğünlerde bitki çayları içtiğini, günde bir fincan tükettiği sade Türk kahvesini de hocasına kabul ettirmeyi başarana kadar çok uğraştığını söyledi. Ancak tep tip besine dayanan bu diyetin herkes için uygulanamayacağını ve genel anlamda sadece doğum yapan hanımlarda başarılı sonuçlar verebileceğini söyleyen uzmanlara göre Demet Akalın diyeti bazı olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Uzmanlara göre Demet Akalın diyetinin olumsuz sonuçları:

  • Diyet sadece protein içerdiği için vitamin eksikliğine yol açacağından, normal bir insanın bu şekilde kilo veremeyeceği, yeni doğum yapmış bayanların ise bu sayede sadece su ve ödem atarak sağlıklı bir zayıflama yapılmayacağı belirtiliyor.
  • Hatta bu diyetlerin sık uygulanmasının kansere kadar gidebilecek ciddi rahatsızlıklar yaratma riskinin olduğu belirtilerek, bu sayede oluşan kolajen doku kaybı sebebiyle de deri altında sarkmadan buruşmaya kadar sporla dahi düzelemeyecek ciddi durumlar oluşabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ketojenik-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/dukan-diyetinin-zararlari/
https://guzellikcarsisi.com/guzellik-ve-cilt-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/5-gunde-5-kilo-diyeti/