Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
10
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
92
Rüyada denizin yeri özellikle güç, iktidar, devlet ve yükselmeyle ilgili yorumlara sahiptir. Devlet başkanları, patronlar, kararlarına saygı duyduğunuz ve konumunuzu...
06.12.2020
177
Grip influenza ismi verilen virüsün meydana getirdiği ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, titreme, kuru öksürük, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı...
05.12.2020
192

Diyet Hataları

23.12.2014
709
Diyet Hataları
REKLAM ALANI

Diyet Hataları

Kadınlar diyet yaparken bir sürü yanlış uygulamalar yaptıklarından diyetler hem bir işe yaramıyor hem de sağlıklarını kaybetme noktasına geliyorlar. Bilinçli ve doğru bir şekilde yapılan diyet uygulamaları vücudumuza oldukça fayda sağlamaktadır. Bundan dolayı herkesin düştüğü diyet hatalarına düşmemek için bir uzmandan konu ile ilgili bilgi almak her zaman yerinde bir davranış olacaktır.

Bizde size bu konuda yardımcı olacağımızı düşünerek yapılan birkaç diyet hatalarını söylemek istedik.

  • Yapılan yanlışların başında ilk olarak kadınların kendi kafalarına göre bir diyet listesi uygulamalarıdır. Oysaki diyet listeleri her zaman bir uzman tarafından hazırlanmalıdır. Diyet yapıldığı sürece kişi daima bir doktor kontrolünde olmalıdır.
  • Yapılan yanlışlardan bir tanesi de düşük kalorili bir diyet programının uygulanmasıdır. Bu diyetler şok diyet olarak bilinir ve diyet yapan kişinin sağlığını tehdit ederler.
  • Öğün sayılarını azaltmak yapılan diğer bir hatadır. Sabah ve akşam öğünlerini yiyip diğer öğünleri atlamak sağlık açısından son derece sakıncalıdır. Aksine uzmanlar 3 ana ve 3 ara öğün önermektedirler.
  • Uygulanan diyet listelerinde karbonhidratlı yiyeceklere yer vermemek yapılan başka bir hatadır. Bu, diyet yapan kişinin sağlıksız beslenmesine ve vücuduna yeteri kadar besin almamasına yol açmaktadır.
  • Diyet yaparken süt ve süt ürünlerine yer vermemekte uygulanan hatalardandır.
  • İnsan vücudunun günlük su ihtiyacı günde 2 – 3 litre arasında değişmektedir. Diyet yaparken su içilmemesi vücudun sağlığını tehlikeye atmak demektir. Su iyi bir toksin atıcıdır.
  • Yağ yakması ve vücuttaki suyu dışarı atması için bilinçsiz olarak kullanılan bitki çayları da vücudumuza yarardan çok zarar getirmektedir.
  • Diyet tek başına fayda sağlamaz. Bunu destekleyecek olan spor hareketlerini de düzenli olarak yapmalıyız.

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için sağlıklı beslenmek ve yaşamak gerekmektedir. Diyet yapmaya karar verdiğiniz zaman sizde diyet hatalarına düşmemek için bilinçli hareket edin.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.