Domates Maskesi | Güzellik Çarşısı

Domates Maskesi

Domatesi yüzümüze sürersek ne olur?, Domates suyu cilde sürülür mü?, Domates maskesi ne işe yarar?, Domates maskesi haftada kaç kez yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Domates Maskesi
01 Şubat 2015
932 okunma
Domates Maskesi

Domates maskesi sayesinde cildinizde meydana gelen cilt renk eşitsizlikleri ile mücadele etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Cildinizde güneş lekelerinden ya da hamilelik sürecinden kalma renk eşitsizlikleri meydana gelebiliri. Bunları gidermek için domates maskesini muhakkak denemelisiniz. Maskenizin içerisine koyulacak olan diğer malzemeleri ise cildinizin özelliğine göre ayarlamalısınız. Örneğin kuruluk sorunu yaşayan kişilerin içine baş eklemesi mümkündür. Bunun yanı sıra doğal içerikli yağlardan da istifade etmenize olanak verilmektedir. Eğer yağ sorunu yaşıyorsanız bunun için de çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Alerjik bünyeye sahip olan kişilerin bu karışımı hazırlarken daha dikkatli olması gerekir. Öncelikle bileğinizin iç kısmında deneyerek bir reaksiyonun oluşup oluşmayacağını da kontrol edebilirsiniz.

Domates Maskesi Cilt Yenileme İşlemi Görevi Görür Mü?

Domates maskesi sayesinde cildinizdeki ölü derilerden de kurtulma fırsatını elde edeceksiniz. Bu maskenin en az haftada bir gün kullanılması gerekir. Cildinizi yeniden canlı hale getirecek olan nadir doğal içeriklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Organik ve güvenli doğal ürünler sayesinde cilt sağlığınızı koruyun!

Domates maskesi sayesinde vücudun direnci artar ve cilt güzelleşir. Cilt yaşlanmasını da önleyen bir besin olan domateste likopen maddesi vardır. Bu maddenin en önemli özelliği güçlü bir antioksidan olmasıdır. Yüzünüzde sivilce çıkan yere bir miktar domates salçası sürün. Böylelikle sivilcenin neden olduğu ağrı geçecektir. Salçayı cildinize sürdükten 10 dakika içinde cildinizi temizleyin.


Domates Maskesi Yapılışı

Domates ortadan ikiye bölündükten sonra yüze sürülür. Ya da böyle yapmak istemezseniz domatesi rendeleyin öylece sürün.15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Kuru bir cildiniz var ise o zaman rendelenmiş olan domatesin içine 1 kaşık zeytinyağı koyun ve karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı daha sonra cildinize sürün ve cildinizde 10 dakika bekletin. İşlem sonunda cildinizi nemli bir sabun ile yıkayınız.

Peeling Etkisi

Sivilceli bir cilt için domates uygulaması sırasında bir dilim domatesi hafifçe yüzünüze sürünüz.15 dakika boyunca bu işe devam ediniz. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Cildinizde kalan domates parçalarını çıkarmak için uğraşmayın. Bu parçalar cildin PH dengesini dengelemektedir.

Önemli Not:Domates maskesi hassas ciltler için kesinlikle uygulanmamalıdır. Bu tür ciltler için domates tek başına zararlı olabilir. Ciltte kızarıklık, kabarma ve kaşıntı yapabilir.

Amaç: Cilt maskelerini kullanmadan önce mutlaka o maske hakkında ayrıntılı bir araştırma yapılmalıdır. Çünkü cilt bazen yapılan maskeden dolayı alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/cilde-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/bitkisel-nasir-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/kalbe-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/