Rüyada ceviz görmek helal yoldan kazanılmış rızka ve paraya yorumlanır. Ceviz rüyada görüldüğünde genellikle hayra delalet eder. Fakat cevizin nasıl...
04.08.2021
8
Rüyada görülen yumurtanın çürük olmaması, büyük ve parlak olması halinde hayra vesile olacağına yönelik yorumu yapılmıştır. Eğer görülen yumurtanın kabuğu...
03.08.2021
12
Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
31
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
102

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

04.08.2015
66.221
Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

Genel anlamda hormonal nedenlerden dolayı oluşan sivilcelerin ortaya çıkış periyodu bağışıklık sisteminin zayıflamaya başladığı durumlardır. Sivilceler vücutta belirgin hale gelebilmek için bağışıklık sisteminde bir açık ararlar. Bunun yanında sivilcelerin oluşumlarıyla alakalı başka nedenler de etkili olabilir. Peki sık görülen sivilce çeşitlerinden olan dudaktaki sivilce nasıl geçer?

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

  • Sivilcelerin acı veren iltihaplı çeşitlerinin mevcut olduğu kesin olsa da, özellikte dudaktaki sivilceyi kesinlikle sıkmamak ve müdahale etmemek gerekiyor. Elle yapılan müdahalelerde eldeki bakteriler nedeniyle sivilcenin daha da kötüleşmesi beklenebileceği gibi, sivilcenin sıkılması da sivilcenin daha da büyüyerek daha geç iyileşmesine neden olacaktır. Ayrıca aynı bölgede hayat boyu taşınacak bir iz de oluşabilir.
  • Dudak sivilcesinin acısını hafifletmek için bez ya da pamuk ılık suyla ıslatıldıktan sonra sivilce üzerine hafif baskıyla uygulanırsa acıya iyi gelecektir.
  • Dudaktaki sivilce nasıl geçer yöntemlerinin biri de sivilcenin yakarak etkisini kaybetmesini sağlayan yöntem olarak göze çarpıyor. Bunun için tek ihtiyaç duyulan madde limon. Limondan birkaç damla su alındıktan sonra sivilcenin üzerine müdahale edilirse, bu uygulama sivilcenin kurutulmasını hızlandıracaktır.

  • Dudaktaki sivilcenin nedeni genellikle vücuttaki vitamin eksikliğidir. Bu konuda mucizevi bir meyve olan elma, dudak sivilcesinin kendiliğinden iyileşmesi konusunda oldukça yardımcı olacağı gibi, aynı sorunun ilerde tekrarlamasını da engelleyecektir.
  • Bir süre denenen yöntemlerden sonuç alınamaması durumunda,Dudaktaki sivilce nasıl geçer konusunda mutlaka doktora danışılmalı, ilaçlar ve kremler konusunda da bilgi alınmalıdır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Bilal dedi ki:

    Evet haklısın makyajı smbetliaek ie7in şeffaf pudra şart. Ben Vichy’nin be Benefit’in Powderflag’ını kullanıyorum. Fakat Benetif’inki piyasadan kalkmış. Bir e7ok markanın da olması lazım. Mac’te de var misal. Bourjois’in şeffaf pudrasını denemedim ama marka olarak e7ok beğeniyorum ben. Hem kalite hem de fiyat olarak e7ok başarılı. Ben de Bourjois’inkini kullanabilirsin rahatlıkla.