Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske | Güzellik Çarşısı

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske

Yuzdeki ÖLU deri nasil atilir?, Ciltteki ÖLU deri nasil atilir maske?, Cilt yenileme evde nasıl yapılır?, Cilt canlandırıcı maske evde nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske
24 Temmuz 2015
774 okunma
Ebru Şallı Hücre Yenileyici Maske

Ebru Şallı hücre yenileyici maske tarifi vererek güzelliğinin sırrını açıklamıştı. Bu maskeyi cildinize düzenli bir şekilde uyguladığınızda cilt sorunlarından kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Hücre yenileyici maske, kırışıklıkların giderilmesini ve daha canlı görünmesini sağlar.

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Cilt Maskesi Tarifi

Ebru Şallı hücre yenileyici maske tarifi için kullanmanız gereken malzemeler; 1 paket papatya, 1 tatlı kaşığı buğday yağı, 1 tatlı kaşığı çinko oksit krem, 1 tatlı kaşığı gül yağı. Çinko oksit kremi eczanelerden alabilir, diğer malzemeleri aktardan tedarik edebilirsiniz.

Maske yapmak için öncelikle 1 cezve suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra içerisine papatyaları ekleyin. Papatyaları bir süre demledikten sonra süzün. Papatya suyunu bir kenara alın ve diğer malzemeleri farklı bir kap içerisinde karıştırın.

Karıştırmış olduğunuz malzemeleri papatya suyunun içerisinde ekleyerek maskenizi hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi uygulamadan önce cildinizi ılık su ile temizleyin. Daha sonra cildinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekletin. Haftada 1 kez uygulayarak kısa süre içerisinde cildinizdeki değişimi fark edebilirsiniz.

 Güzellik ve bakım ikonlarının Türkiye’deki en tanınmış yüzlerinden olan Ebru Şallı, hanımlara yıllardır Pilates metotlarını anlatmış ve oldukça da faydalı olmuştu. Şimdi ise Ebru Şallı hücre yenileyici maske ile bayanlara altın değerinde bir hediye veriyor. Bayanların ciltleri konusundaki hassasiyetlerini iyi bilen Ebru Şallı, kendisinin aksatmadan kullandığı ve cilt güzelliğini borçlu olduğunu belirttiği bu maske sayesinde aynaya daha güvenli baktığını söylüyor. En önemli özelliğinin oksijenin yüz dokularının tamamına ulaşması ve bu sayede yüzün yenilenmesi olan Ebru Şallı hücre yenileyici maske tarifi:

Gerekli Malzemeler:

  • Aktardan alınmış büyük bir paket papatya
  • 1 tatlı kaşığından biraz fazla buğday yağı
  • Eczanelerde rahatlıkla bulunabilecek 1 tatlı kaşığı oranında çinko oksit kremi
  • 1 tatlı kaşığı gül yağı

Hazırlanışı:

Bir bardak suyu kaynattıktan sonra içine attığınız bir paket papatyanın iyice demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra papatyayı iyice süzün. Diğer malzemelerin hepsini başka bir kapta maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Maske kıvamına geldikten sonra yüzünüze uygulayıp yarım saat bekleyin. Maskeyi çıkardıktan sonra süzülmüş ve ılık durumdaki papatya çayıyla yüzünüzü yıkayın. İlk kullanımdan sonra dahi, yüzünüzdeki değişimi farkedeceksiniz. Ebru Şallı hücre yenileyici maske uygulamasını haftada bir kez, eğer çok hassas bir cildiniz varsa, 15 günde bir kez uygulayabilirsiniz. Bir ayın sonunda yüzünüzdeki canlılığa siz bile inanamayacaksınız.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/hucre-yenileyici-maske/
https://guzellikcarsisi.com/papatya-suyu-ile-sac-nasil-acilir/
https://guzellikcarsisi.com/tiroide-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-beyazlatan-papatya-maskesi/