Enteresan Temizlik Hileleri | Güzellik Çarşısı

Enteresan Temizlik Hileleri

Ev temizliği nasıl olmalı püf noktaları?, Ev temizliği hızlı nasıl yapılır?, Ev temizliği sırası nasıl olmalı?, Ev temizliği nasıl yapılır nereden başlanır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Enteresan Temizlik Hileleri
01 Şubat 2020
865 okunma
Enteresan Temizlik Hileleri

Herkesin mutlaka kendi evinde sürekli uyguladığı temizlik hileleri vardır. Bu hilelerin bazıları, çoğu kişi tarafından bilinmektedir fakat tüm bunların dışında öyle temizlik hileleri var ki, fazlasıyla işe yaramakla birlikte, herkesi duyduğunda fazlasıyla şaşırtmaktadır. Temizliğin kolay hale gelmesini sağlayan ve oldukça başarılı olan bu hileler, özellikle ev hanımlarının resmen hayatını kurtarmaktadır. Peki, nedir bu şimdiye kadar sır gibi saklanmış temizlik hileleri? İşte bunların bir araya geldiği 7 maddelik alışılmadık temizlik listesi;

1-Ketçap veya Domates Sosu

Gerçekten enteresan bir yöntem ama fazlasıyla işe yaradığından emin olabilirsiniz…

Ketçabın bir temizlik malzemesi olabileceği aklınıza gelir miydi? Ketçap; çelik tencere ve tavaların üzerindeki paslanmayı ve yağları resmen silecektir. Bunu yapmak içinse yalnızca bir süngerin üzerine biraz ketçap veya domates suyu dökmek ve ovalayarak lekeleri çıkartmak yeterli olacaktır. Gümüş eşyalarda da işe yarayabilen bu yöntemi en azından denemek kesinlikle harika bir sonuç verecektir!

2-Küflerin Düşmanı: Votka

İçmek zorunda değilsiniz!

Ketçaptan daha ilginç bir temizlik malzemesi var da o da kesinlikle votkadır… Votka partilerin vazgeçilmez içeceğidir elbette ama bunun yanında, votka kesinlikle alkol kullanmayanların bile hayatına dahil olabilme potansiyelindedir! Banyoda oluşan küflerden kurtulmak için, bir miktar votkayı bir sprey şişeye doldurmak ve küflerin olduğu kısımlara püskürtmek kesinlikle küflerden kurtulmak için kullanılan pahalı temizlik malzemelerinin yerini fazlasıyla alacaktır!

3-Sirke ve Buzdolabı Poşeti

Güzel bir ikili!

Sirke, çoğu kişi tarafından temizlikte sıklıkla kullanılmaktadır ama sirkenin duş başlığı ve muslukları bu kadar temizleyip parlatabilmesi bizi hala şaşırtmaktadır! Özellikle muslukların parlaması ve tabii tüm mikroplarından arınması için, sirkeyi bir buzdolabı poşetinin içine doldurup, poşeti musluğa geçirip ve ardından bağlayıp, bu şekilde bir gece bekletmek, adeta yeni bir musluk edinilmiş hissi ve görüntüsü sağlayacaktır.

4-Limon ve Tuz

Fazlasıyla başarılı bir ikili daha!

Mikrodalgalar hepimizin hayatını oldukça kolaylaştırmaktalar değil mi? Fakat tüm mikrodalgalar, hayatı daha pratik hale getirmeye çalışırken içlerinde fazlaca kötü koku ve kir barındırmaktalar. Bu durumun oldukça basit çözümü ise; yarım limonun üzerine biraz koşer tuz dökmek ve mikrodalgayı bu şekilde çitileyerek temizlemek. Bu hem mikrodalganın taze bir kokuya sahip olmasını sağlayacaktır hem de mikroplardan kurtaracaktır.


5-Kola

Kolayı içmek yerine temizlikte kullanmak belki daha iyi olabilir…

Kola, klozet temizliği için en kolay ve kesinlikle en yetkili yöntemdir! Bir kutu kolayı, klozetin çevresine dökmek, bir süre bekletmek ve ardından yıkamak, kolanın içerdiği asitler ile klozetin harika bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ise, kolayı klozetin içinde çok fazla bekletmemektir, aksi halde şekerden kurtulmak biraz zor olacaktır…

6-Mayonez

Mayonezin içinde bolca bulunan yağlar sonunda bir işe yaradı!

Yine yenilmek dışında işe yarayan bir malzeme; mayonez. Ahşapların üzerinde oluşan bardak izleri gerçekten herkesin en nefret ettiği durumlardan biridir. Bu izlerden ömür boyu kurtulamayacağını zanneden kişiler fazlasıyla yanılıyorlar çünkü, bir kaşık mayonezi bu izlerin üzerine bırakmak ve bir süre bekletmek, mayonezin içerdiği yağlar sayesinde, izlerin yok olmasını sağlayacaktır. Ahşabın bu yağları emmesi adeta bir sihir gösterisi yapacaktır!

7-Mum

Evet, mumlar romantik bir ortam oluşturmak dışında da fazlasıyla işlevseller…

Fayans aralarını temizlemek hep çok zor ve uğraştırıcı olmuştur değil mi? Bir adet beyaz ve büyük mum bu konuda herkesin yardımına koşuyor. Bu mumları fayans aralarına sürtmek, bembeyaz fayanslar elde etmenin kesinlikle en pratik yolu!

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/vucuda-zararli-olan-yiyecek-birlesimleri/
https://guzellikcarsisi.com/sulfatsiz-sampuanlar/
https://guzellikcarsisi.com/dislerin-bembeyaz-olmasi-icin-ipuclari/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-pratik-ev-maskesi-yapimi/