Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Sülfatsız Şampuanlar

30.01.2015
1.093
Sülfatsız Şampuanlar

 

Sülfatsız Şampuanlar

            Günlük hayatta sürekli kirli havaya maruz kalan ve bakım yapılmadığı zaman çabuk yıpranan saçlar şampuanların içerisinde bulunan sülfat ve paraben maddeleri saçları daha da yıpratmaktadır. Saçlarınızın çabuk yıpranmaması, daha dolgun görünmesi ve daha bakımlı olabilmesi için sülfatsız şampuanlar kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede saçlarınız daha dolgun ve daha bakımlı bir yapıya sahip olabilir. Bundan dolayı bu şampuanları kullanmalı ve saçlarınızın bakımına dikkate etmeniz gerekmektedir.

 

Sülfatsız Şampuanlar Hangileridir

            Günümüzde içerisinde sülfat ve paraben olmayan bazı şampuanlar vardır. Bu şampuanlar saçların dolgunluğunu ce canlılığını arttırarak saçların yıpranmasını engeller. Sülfatsız şampuanlardan bazıları ise şöyledir:

  • Doa Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı: Tuz ve sülfat gibi kimyasallar içermeyen bu şampuan saç bakımında çok etkilidir. 3 yıkama sonucunda etkisini göstermeye başlar.
  • Down Under Nude Nemlendirici Şampuan: bitkisel bir yapıya sahip olan bu şampuan sülfat içermez. Shea yağı ve avokado özlerini içermektedir. Saçların daha hızlı uzamasını sağlar ve saç köklerini güçlendirir.
  • Giovanni Wellness Şampuan: Tamamen organiktir. Sülfat içermez. Yabancı ve zararlı maddeler kullanılmamıştır.
  • Naturalive Doğal Şampuan: Saçları kurutmayan bir yapıya sahiptir. Sülfat içermez. Saç diplerini ve saç tellerinin bakımını yapar.
  • Almond Protein & Olive Leaf Extract Revitalizing Şampuan: Baden proteini sayesinde daha güçlü saçlar ortaya çıkar. Zeytinyağı özü sayesinde dökülmeleri önler. Sülfat içermez.
  • Avalon Organics Biotin B Kompleks Şampuan: sülfat ve paraben içermemekte ve dökülmeleri önlemekte etkilidir. Ayrıca parfümsüzdür.

Bu tür şampuanlar kullanarak saç dökülmelerini azaltabilir ve daha dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Bundan dolayı sülfatsız şampuanlar hem daha sağlıklı hem de daha doğal olduğundan dolayı kullanılmaları çok avantajlıdır. Bu şampuanları kullanmak saç dipleri bakımı ve saç kırılmaları içinde çok önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.