Sülfatsız Şampuanlar | Güzellik Çarşısı

Sülfatsız Şampuanlar

Sülfatsız şampuan hangileri?, Sülfatsız şampuan hangi marka?, En zararsız şampuan hangisi?, Hangi şampuanda sülfat yok?, Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Sülfatsız Şampuanlar
30 Ocak 2015
1.521 okunma
Sülfatsız Şampuanlar

Sülfatsız şampuanlar ile saçınızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Uygun fiyatlı marketlerde satılan şampuanların hem saç derisi hem de saç kökleri için oldukça sorunlu içeriğe sahip olduğu kanıtlanmış ve kabul edilmiş bir gerçektir. Bu nedenle hassas biri saç derisine sahip olan kişilerin kesinlikle tercihini sülfatsız olan şampuanlardan yana kullanması gerekiyor.

Köpürmeden Temizlik Olur Mu?

Sülfatsız şampuanlar incelenirken içerisinde paraben olmamasına da dikkat etmelisiniz. Pareben ve sülfatsız olan şampuanların diğer şampuan çeşitleri gibi çok köpürmeyeceğini de bilmelisiniz. Köpürmek kimyasal bir reaksiyon olarak aklınızda bulundurulmalıdır. Bunu temizlik ile özdeşleştirmemelisiniz. Sülfatsız şampuanlar yüksek köpürme etkisi sunmasa dahi size derinlemesine temizlik fırsatını sunmaktadır. Bu şampuanların bir diğer etkisi de saçta sertlik oluşturabilmesidir. Sadece sülfatsız şampuanlarda değil aynı zamanda sabun ile yıkanmada da aynı sorun kendini gösterecektir. Belirli bir süre bu dokuya alışmanızın sonrasında saç kendi yumuşaklığını ayarlayacaktır. Bu şekilde sertleşmesinin asıl sebebi kesinlikle kimyasallara olan alışkanlıktır. Belirli bir süre doğal içerikli ürünleri kullandıktan sonra saçınız da bu döngüye alışacaktır.

Günlük hayatta sürekli kirli havaya maruz kalan ve bakım yapılmadığı zaman çabuk yıpranan saçlar şampuanların içerisinde bulunan sülfat ve paraben maddeleri saçları daha da yıpratmaktadır. Saçlarınızın çabuk yıpranmaması, daha dolgun görünmesi ve daha bakımlı olabilmesi için sülfatsız şampuanlar kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede saçlarınız daha dolgun ve daha bakımlı bir yapıya sahip olabilir. Bundan dolayı bu şampuanları kullanmalı ve saçlarınızın bakımına dikkate etmeniz gerekmektedir.

Sülfatsız Şampuanlar Hangileridir

            Günümüzde içerisinde sülfat ve paraben olmayan bazı şampuanlar vardır. Bu şampuanlar saçların dolgunluğunu ce canlılığını arttırarak saçların yıpranmasını engeller. Sülfatsız şampuanlardan bazıları ise şöyledir:


  • Doa Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı: Tuz ve sülfat gibi kimyasallar içermeyen bu şampuan saç bakımında çok etkilidir. 3 yıkama sonucunda etkisini göstermeye başlar.
  • Down Under Nude Nemlendirici Şampuan: bitkisel bir yapıya sahip olan bu şampuan sülfat içermez. Shea yağı ve avokado özlerini içermektedir. Saçların daha hızlı uzamasını sağlar ve saç köklerini güçlendirir.
  • Giovanni Wellness Şampuan: Tamamen organiktir. Sülfat içermez. Yabancı ve zararlı maddeler kullanılmamıştır.
  • Naturalive Doğal Şampuan: Saçları kurutmayan bir yapıya sahiptir. Sülfat içermez. Saç diplerini ve saç tellerinin bakımını yapar.
  • Almond Protein & Olive Leaf Extract Revitalizing Şampuan: Baden proteini sayesinde daha güçlü saçlar ortaya çıkar. Zeytinyağı özü sayesinde dökülmeleri önler. Sülfat içermez.
  • Avalon Organics Biotin B Kompleks Şampuan: sülfat ve paraben içermemekte ve dökülmeleri önlemekte etkilidir. Ayrıca parfümsüzdür.

Bu tür şampuanlar kullanarak saç dökülmelerini azaltabilir ve daha dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Bundan dolayı sülfatsız şampuanlar hem daha sağlıklı hem de daha doğal olduğundan dolayı kullanılmaları çok avantajlıdır. Bu şampuanları kullanmak saç dipleri bakımı ve saç kırılmaları içinde çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-dokulmesi-icin-sampuan/

https://guzellikcarsisi.com/kivircik-saclara-ozel-sampuanlar/

https://guzellikcarsisi.com/yagli-saclarin-bakimi/

https://guzellikcarsisi.com/enteresan-temizlik-hileleri-neler/

https://guzellikcarsisi.com/zarar-gormus-saclari-nasil-iyilestirebilirsiniz/