Greyfurt Maskesi | Güzellik Çarşısı

Greyfurt Maskesi

Greyfurt yüze iyi gelir mi?, Greyfurt maskesi nasıl yapılır?, Greyfurt yağının cilde faydaları nelerdir?, Greyfurt suyunun zararları nelerdir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Greyfurt Maskesi
17 Ocak 2015
1.425 okunma
Greyfurt Maskesi

Greyfurt Maskesi

İnsanın belli bir yaştan sonra cildinde kırışıklıklar daha belirgin olmaya başlar. Kırışıklıkların yaş ilerledikçe olması normal bir biyolojik düzendir. Kırışıklıkların çok olmasını ve cildin çabuk yaşlanmasını durdurmanız mümkün değil ama bunu yavaşlatabilirsiniz. Bu işlemler için yapılan birçok maske çeşidi mevcuttur. Bazı maskelerde kimyasal maddeler kullanılırken bazı maskeler evde doğal olarak yapılmaktadır. Bu maskelerden bir tanesi de greyfurt maskesi olarak bilinmektedir. Özellikle cildin erken dönemde kırışmasını engelleyen etkileyici bir maske çeşididir. Üstelik bu maskenin hazırlanması ve uygulanması da çok kolaydır.

Greyfurt Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 kahve kaşığı kadar ekşimiş krema veya ekşi süt
  • 1 kahve kaşığı taze sıkılmış havuç suyu
  • Pirinç unu 1 kahve kaşığı
  • 1 çorba kaşığı kadar greyfurt suyu

Hazırlanması ve Uygulanması: Yukarıda sayılan bütün malzemeleri bir kap içinde iyice karıştırn. Birbiri ile iyice karışan bu karışımı yüzünüze ve boyun bölgenize sürünüz ve bu karışımı 30 dakika cildinizde bekletiniz. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/karacigere-faydali-besinler/

https://guzellikcarsisi.com/gogus-buyutme-kuru/

https://guzellikcarsisi.com/bit-icin-bitkisel-cozumler/

https://guzellikcarsisi.com/evde-sac-bakimi-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/kahve-aliskanliginizi-daha-iyi-yonde-degistirmek-ister-misiniz/