Bebeğin sağlığı ve sıhhati iyi bir durumdayken rüyaya girmesi, hayra alamettir. Rüyada erkek bebek görmek kişinin içerisinde bulunduğu dönemin sıkıntılarından...
14.05.2021
40
Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
53
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
61
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
68

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler

12.03.2015
706
Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler
REKLAM ALANI

 

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo şikayeti olan hemen herkes, özelliklede bayanlar diyet uygulamaktadırlar. Diyet uygularken bir an önce sonuca ulaşmak isterler. Elbette diyete sadık kalmak ve spor ile diyeti desteklemek kısa sürede istenilen sonuca ulaşma konusunda netice verecektir. Ancak diyetlerin netice süresini hızlandıran, Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler de vardır. Bu yiyeceklerden yararlanarak daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir.

Hızlı Kilo Verdiren Yiyeceklerden bazılarından bahsedecek olursak;

1- Yumurta

Yumurta protein bakımından zengin olduğundan uzun süre tokluk hissi vermektedir. Buda acıkma hissini geciktirecek ve buda öğün arası atıştırmaya engel olacaktır.

2- Ayva, elma, armut, bu üç meyve tokluk hissi verir. Ve kolesterol ile sekerinizi dengeler. Atıştırma ihtiyacını ve tatlı krizini engeller.

3- Ana öğünlerde yenilen yemeğin içinde et ve balık olması yenilen yemeğin daha uzun süre tok tutmasını sağlar. Ayrıca ette ve balıkta bulunan ‘lösin’ adındaki madde kaslarınızın çalışmasına yardımcı olarak daha hızlı kilo yakmanıza yardımcı olur.

4- Sızma zeytinyağının içinde bulunan Omega 6 vücudunuzdaki yağların hızlı yanmasına ve hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca sağlıklı beslenmenin bir parçasıdır.

5- Yemek sonrası Tarçın tüketmek insülin artışına engel olur. Atıştırma ihtiyacı hissedilmez.

6- Sirke midenin boşalmasını yavaşlatarak tokluk hissinin süresini uzatır. Acıkma süresi uzar.

7- Yemeklerden önce Greyfurt yemek veya suyunu içmek içerisinde bulunan fotokimyasallar sayesinde kilo vermeye yardımcıdır.

8- Yulaf ve yulaf ezmesi lif bakımından zengindir ve uzun süre tokluk hissi verdiğinden kilo vermeye yardımcıdır.

9- Salatalık A,C ve lif içermektedir. Ve düşük kalorili bir yiyecektir. Atıştırmalık için de tüketilebilir.

10- Kabuklu kuru yemişler ve ceviz sağlıklı kilo vermek için tüketilebilecek besinlerdir.

11- Sarı leblebi kurutulmuş nohuttan elde edildiğinden hem sağlıklı bir atıştırmalık, hem de uzun süre tokluk hissi veren bir besindir.

12- Badem kuru yemişler arasında hızlı kilo vermeyi sağlayan en önemli besinlerdendir.

13- Bitter çikolata antioksidan içerir ve tatlı ihtiyacını karşılamak için yenebilecek sağlıklı bir besindir. Vücudun seker ihtiyacını karşılayabilmek için öğün aralarında ya da öğün sonrası tüketilebilir.

14- Baklagiller tokluk hissi veren besinlerdendir. Baklagillerin sık tüketilmesi sindirime de yardımcı olmaktadır. Buda kilo vermede yardımcı olur.

15- Düzenli olarak acı kırmızıbiber tüketmek acıkma hissini azaltıyor. Sabah kahvaltısında acı kırmızıbiber tüketmek öğle yemeğinde daha az yemek yemeye neden olmaktadır. Bilimsel olarak kanıtlanan bu özelliği kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

16- Sebze çorbaları düşük kalorili olduğu ve kısa sürede tokluk hissi verdiğinden başlangıç olarak ya da hafif bir yemek olarak tercih edilebilir.

17- Avokado B6 vitamini bakımından zengindir. Kansere karşı koruyucu bir besindir. Açlık hissedildiğinde tüketilebilir.

18- Çavdar ekmeği beyaz ekmeğe göre yüzde 50 daha fazla tokluk hissi verir.

19- Dil peyniri hem faydalı hem de proteinli bir yiyecektir. Bu nedenle tok tutma özelliği vardır.

20- Bol miktarda antioksidan içeren böğürtleni açlık hissettiğinizde yoğurt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

21- Sardalye protein deposudur. Kan şekeri seviyesinin dengede kalmasına yardımcı olur. Ve uzun süre tok tutar.

22- Kepekli makarna lif içerir ve tüketildikten sonra hacmi yüzde yirmisi genişleyen bir besindir. Bu nedenle tokluk hissi sağlar.

23- Esmer pirinç diyetlerde tüketilmesi en çok tavsiye edilen karbonhidratlardandır.

24- Brokolide vücudun insülin seviyesini dengeleyen krom bulunur. Kan şekerinin düşmesini engelleyerek atıştırma ihtiyacını ortadan kaldırır.

25- Bir kase meyveli donmuş yoğurt hem tatlı ihtiyacınızı karşılar hem de düşük kalorili olduğundan kilo almanıza engel olur.

Örnek olarak bahsedilen düşük kalorili ve Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler ile beslenmek ve bu besinlerin tüketimini alışkanlık haline getirmek sağlıklı ve tam beslenmek için gereklidir. Bu besinlerin tüketimini alışkanlık haline getirmek aynı zamanda kilo alımını engelleyeceği için her zaman fit olmak ve fit kalmak için de anahtar yöntemdir.

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.