Hürrem Sultan Makyajı | Güzellik Çarşısı

Hürrem Sultan Makyajı

Mahidevran Sultan aslen nerelidir?, Kanuni mahidevranı sevdi mi?, Gerçek Hürrem Sultan kimdir?, Kanuni Sultan Süleyman Hürrem Sultan öldükten sonra ne yaptı?
Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Hürrem Sultan Makyajı
19 Ocak 2015
1.486 okunma
Hürrem Sultan Makyajı

Hürrem Sultan makyajı yapacak olan kişilerin özellikle cildin nemli bir görünüme sahip olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Meryem Uzerli’nin canlandırdığı bu karakterin cildinin her daim ışıl ışıl ve doğal nemli bir yapısının olması dikkat çekmektedir. Makyaj yapma aşamasına geçmeden önce bu süreç içerisinde nemlendirmeye büyük önem vermeniz gerekmektedir. Nemlendirme sürecinin hemen sonrasında baz uygulamalısınız. Bazın da ışıltı verici ve nemlendirici özellikte olması büyük önem arz etmektedir. Makyajın en temel özelliklerinin başında doğallık gelmektedir. Hürrem Sultan’ın doğal güzelliği ön plana çıkaran makyajı ile doğal olarak da ne derece etkileyici olunabileceği hakkında çıkarım yapabilirsiniz.

Gözler Belirginleşsin!

Hürrem Sultan makyajı incelendiği zaman özellikle göz makyajının büyük önem arz ettiği fark edilmektedir. Gözleri kirpikler ile belirginleştiren ve açık renklerde farklar ile de destekleyen bir makyaj yaklaşımı belirlenmiştir. Siz de gözleriniz renkli ise bu verilen ipuçlarını eşsiz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Makyajın tamamlayıcısı olarak saçların da her zaman dolgun ve gür göründüğünü de ek bir bilgi olarak sunmak gerek!

Son zamanlarda dizilerin başkarakterleri bazen gerek makyajları gerek giyim tarzları ile ön plana çıkarlar. Bunlardan bir tanesi de Hürrem sultan’dır. Hürrem sultan makyajı çok moda olan bir makyaj olduğu için bizde size bu makyaj türü ile ilgili bilgi vermeye karar verdik.


Hürrem Sultan Makyajı Yapılışı

  • Pudra Kullanımı: Teninizin daha beyaz olmasını istiyorsanız ten renginizden 2 kat daha açık pudrayı yüzünüzün her bölgesine sürünüz. Böylelikle oldukça beyaz bir görüntü elde edeceksinizdir.
  • Gözler: Orta renkli kahverengi bir kalem ile göz kapağınızı küçük darbeler ile boyayın. Aynı kalemle aynı işlemi bu sefer gözaltına uygulayın. Kaş şekillendirmesinden sonra diğer işlemlere geçiniz. Aynı kalemi kullanarak dudak çevrenizi belirginleştirin. Kalem çok koyu olmadığı sürece hem göz hem de dudak çevresine uygulanabilir.
  • Gözün üstüne sürülen kalemi parmaklarınızın ucu ile dağıtın. Böylelikle hafif bir buğulu görüntü elde edeceksiniz. Daha sonra beyaz bir kalem ile göz pınarlarınızı boyayın ve parmaklarınız ile hafifçe dağıtın. Dudağınıza çektiğiniz kalem üzerine beyaz kalem çekerek rengini açın.
  • Gölgelendirme İşlemi: Burun kanatlarını, burnun her iki tarafını ve elmacık kemiklerini daha belirginleştirmek için elmacık kemiklerinin alt kısmını orta renkli kahverengi kalem ile gölgelendirin. Yumuşak bir çizgi elde etmek için allık fırçası ile hepsini dağıtın. Bu son işlem ile yüz hatlarınız keskin ve belirgin duruma gelir. Elmacık kemiklerinin daha ortaya çıkması için şeftali rengi tonlarını kullanabilirsiniz.
  • Dudaklar: Dudaklarda üzgün bir ifade yaratmak için dudağın uçların koyu kahverengi kalem ile aşağıya doğru bir hat çekiniz. Bu hatlar çok uzun olmamalı. Bu hatlar sayesinde yüzünüz daha aşağı çekilerek sizi olduğunuzdan daha büyük gösterecek.
  • Dudak içini doldurmak için kullanacağınız rujun rengi açık ve teninize uygun renkte olmalıdır.
  • Kirpikler: Çok koyu ve defalarca sürülmemek şartıyla kirpiklerinize rimel sürebilirsiniz.

Hürrem Sultan makyajı yapmak için uyulması gereken kuralları uygularsanız makyaj sizde oldukça güzel duracaktır.

İlginizi Çekebilir;

 

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/

https://guzellikcarsisi.com/makyajla-daha-iri-gozler/

https://guzellikcarsisi.com/masum-goz-makyaji-yapilisi/

https://guzellikcarsisi.com/kalici-makyaj-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/airbnb-ye-gore-2020-de-mutlaka-gorulmesi-gereken-yerler/