Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
41
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
52
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
52
Uzun yıllardır bahis pazarında bulunan bahsegel güvenli bahsin adresi kabul edilir. Paylaştığı şirket bilgileri, ödeme seçenekleri ve hakkında paylaşılan yorumlar...
14.04.2021
64

Hürrem Sultan Makyajı

19.01.2015
844
Hürrem Sultan Makyajı
REKLAM ALANI

Hürrem Sultan Makyajı

Son zamanlarda dizilerin başkarakterleri bazen gerek makyajları gerek giyim tarzları ile ön plana çıkarlar. Bunlardan bir tanesi de Hürrem sultan’dır. Hürrem sultan makyajı çok moda olan bir makyaj olduğu için bizde size bu makyaj türü ile ilgili bilgi vermeye karar verdik.

Hürrem Sultan Makyajı Yapılışı

  • Pudra Kullanımı: Teninizin daha beyaz olmasını istiyorsanız ten renginizden 2 kat daha açık pudrayı yüzünüzün her bölgesine sürünüz. Böylelikle oldukça beyaz bir görüntü elde edeceksinizdir.
  • Gözler: Orta renkli kahverengi bir kalem ile göz kapağınızı küçük darbeler ile boyayın. Aynı kalemle aynı işlemi bu sefer gözaltına uygulayın. Kaş şekillendirmesinden sonra diğer işlemlere geçiniz. Aynı kalemi kullanarak dudak çevrenizi belirginleştirin. Kalem çok koyu olmadığı sürece hem göz hem de dudak çevresine uygulanabilir.
  • Gözün üstüne sürülen kalemi parmaklarınızın ucu ile dağıtın. Böylelikle hafif bir buğulu görüntü elde edeceksiniz. Daha sonra beyaz bir kalem ile göz pınarlarınızı boyayın ve parmaklarınız ile hafifçe dağıtın. Dudağınıza çektiğiniz kalem üzerine beyaz kalem çekerek rengini açın.
  • Gölgelendirme İşlemi: Burun kanatlarını, burnun her iki tarafını ve elmacık kemiklerini daha belirginleştirmek için elmacık kemiklerinin alt kısmını orta renkli kahverengi kalem ile gölgelendirin. Yumuşak bir çizgi elde etmek için allık fırçası ile hepsini dağıtın. Bu son işlem ile yüz hatlarınız keskin ve belirgin duruma gelir. Elmacık kemiklerinin daha ortaya çıkması için şeftali rengi tonlarını kullanabilirsiniz.
  • Dudaklar: Dudaklarda üzgün bir ifade yaratmak için dudağın uçların koyu kahverengi kalem ile aşağıya doğru bir hat çekiniz. Bu hatlar çok uzun olmamalı. Bu hatlar sayesinde yüzünüz daha aşağı çekilerek sizi olduğunuzdan daha büyük gösterecek.
  • Dudak içini doldurmak için kullanacağınız rujun rengi açık ve teninize uygun renkte olmalıdır.
  • Kirpikler: Çok koyu ve defalarca sürülmemek şartıyla kirpiklerinize rimel sürebilirsiniz.

Hürrem Sultan makyajı yapmak için uyulması gereken kuralları uygularsanız makyaj sizde oldukça güzel duracaktır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.