Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
20
Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
25
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
53
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
56

Japon Makyajı | Japon Makyajı Nasıl Yapılır?

28.11.2020
453
Japon Makyajı | Japon Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda siz değerli okurlarımızla Japon makyajı nasıl yapılır, bu makyajı yaparken dikkat etmemiz gereken püf noktalar nelerdir ve çok daha fazlasını paylaşacağız. Japon makyajı çeşitli durumlarda yapılabilir ve oldukça da şık bir görüntü elde etmenizi sağlar. Son zamanlarda popüler bir hal alan bu makyaj türü hakkında daha detaylı bilgiler için sizlere vereceğimiz bilgilendirmeleri kullanabilirsiniz.

Japon Makyajı Nasıl Yapılır?

Japon makyajı nasıl yapılır? Güzelliklerine ve bakımlarına fazlasıyla düşkün olan Asya kadınları bu doğrultuda da oldukça çeşitli bakım ve makyaj akımları ile dikkat çekiyor. Özellikle Japon halkı için ciltteki ton açıklığı zenginlik ve üst sınıf göstergesidir.

Bu sebepten dolayı da kendilerini güneşten gerek kremler gerekse çeşitli koruyucu şemsiyelerle son derece korumaktadırlar. Soyluluk göstergesi olan cilt beyazlığını hatta biraz da abartıp daha fazla ne kadar beyaz olabiliriz demişler ve de makyaj teknikleri ile bu konuda çığır açmışlar. Japon makyajı adeta canlı bir oyuncak bebek gibi görünmek üzerine yapılır. Bu doğrultuda yüz makyajlarına başlamadan önce cilt temizliğine önem veriliyor. Genel olarak pirinç suyu kullanmayı tercih eden Asya kadınları; bu tarz içeriklere sahip çeşitli yüz temizleme jelleri, köpükleri, tonikleri kullanırlar.

Temizleme işleminin ardından beyaz pudra kullanarak cilt tonunu olabildiğince açıyorlar. Bu alanda oldukça ünlü kozmetik firmaları binlerce çeşit pudra piyasaya sürmüşlerdir. Daha sonrasında yine aynı şekilde beyaza yakın tonlarda fondötenlerle makyaj altlarını destekliyorlar. Televizyonlarda izlediğimiz o Japon kraliyet filmlerindeki beyaz makyajlı kadınlar; bu akımın tam olarak öncüleri diyebiliriz. Hafif pembe ve şeftali tonlarda allıklar kullanarak da makyajı destekliyorlar. Japon makyajı tercih eden kişiler; makyaj daha fazla dayanıklı ve su geçirmez olsun diye yüzlerini su dolu bir kovaya ya da kaba sokarak makyaj sabitleme işlemi de yapabilirler. Bunun yanı sıra makyaj sabitleyici spreyler de aynı amaçla kullanılmaktadır.

Japon makyajı için en önemli ikinci etmen de küçük ve çekik olan Asya halkı gözlerini, iri bir hale dönüştürmektir. Bu adımda da şüphesiz ki kontakt lenslerden yardım alırlar. Kontakt lens denilince akla binlerce çeşit lens gelmekte fakat Japon halkı bu noktada gözün neredeyse tamamını kaplayan oldukça büyük kontakt lensler kullanırlar. Anime filmlerini hatırlayalım; orada gördüğünüz karakterlerin genelde gözlerinin beyaz kısmı görünmez. Kocaman bir çift gözle karşı karşıya kalırız. Aynı o anime karakterlerindeki göz şekilleri bu büyük çaplı kontakt lensler ile gerçekleştiriliyor.

Lensler takıldıktan sonra gözün iç kısmına beyaz göz kalemi dış kısmına ise siyah göz kalemi kullanılır. Gözün içerisine uygulanan beyaz kalem gözün daha büyük görünmesine sebep olurken dış kısmına sürülen siyah kalem de bakışları daha anlamlı yapar ve gözü vurgular. Bunun yanı sıra Japon makyajı gözlerinde büyük kirpikler; genelde takma kirpikler kullanılır. Bu takma kirpikler tekli ya da bütün halde satılan tarzda olabilir. Kullanım açısından size en rahat gelenini kullanabilirsiniz. Dudaklarda ise daha çok doğal pembe ya da doğal kırmızı tonlar tercih edilir.

Japon Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Japon makyajı hangi günlerde yapılır? Japon makyajı tam anlamıyla bir akım, bir tarz olup Asyalı kadınlar tarafından günlük hayatta oldukça sık tercih edilen bir makyaj türüdür. Bunun yanı sıra özel ya da geleneksel günlerde de aynı şekilde tercih edilen bir makyaj türüdür. Fazlasıyla dikkat çeken Japon makyajı sadece Asyalı kadınlar değil; dünya çapında tercih edilen ve de dikkat çeken bir makyaj tarzıdır.

Japon Makyajı İpuçları

Japon makyajı ipuçları nelerdir? Japon makyajı tarihin en başlarında Geyşalarla gelişmiş olup günümüze kadar gelen ve şu anda da oldukça popüler bir hal alan makyaj tarzıdır. Japon halkı ve aslında genel olarak Asya halkı için en önemli unsur beyaz ve canlı bir cilttir. Beyaz cilt soyluluk göstergesi ve de güzelliğin en önemli sembolüdür. Bu yönde tüm toplum tarafından bilinen ve uygulanan en önemli yöntem pirinç suyu ya da pirinç unudur. Pirincin içeriğinde bulunan nişasta; ciltteki renk pigmentlerine açar ve parlak bir yansıma yapar. Bundan dolayı da pirinç suyu ya da pirinç unu çoğu cilt temizleme ürünlerinin içerisine dahil edilir. Bu çok bilinen yöntemin yanı sıra Japonların enteresan bir yöntemleri daha var. Kulağa şaka gibi gelse de kuş pisliği de beyazlamak için kullanılan yöntemlerden bir diğeridir. Japon makyajı için bir diğer önemli kısım olan göz dipleri ve dudaklar da safran çiçeği tozu kullanılarak renklendirme işlemidir. Bu doğal bir yöntem olup; günümüzde de aynı şekilde bu gelenek devam eder. Japon makyajı için yüz şekli de oldukça önemlidir. Bu doğrultuda kusursuz yüz hatlarına sahip olmayan kadınlar estetik müdahaleler ya da çeşitli kozmetik bantlar kullanarak ince zarif burunlar, belirgin elmacık kemikleri ve gergin ciltler yaratırlar.

Japon Makyajında Gerekli Malzemeler

Japon makyajında gerekli malzemeler nelerdir? Japon makyajı için gereken kozmetik temizleyicilerin yanı sıra belli başlı makyaj malzemeleri oldukça önemlidir. Bu malzemelerin en başında şüphesiz ki beyaz tonda pudralar ve de fondötenler gelir. Bu aşamada genelde porselen makyaj için kullanılan pudra ve fondötenler tercih edilir. Bunların yanı sıra büyük çaptaki kontakt lensler de Japon makyajı denilince akla gelen en önemli malzemelerdendir. Uzun ve güçlü kirpikler için; tekli ya da bütün halde takma kirpikler tercih edilir. Yüz şekillendirme için ise kozmetik bantlar kullanılır.

Abartılı Japon Makyajı

Abartılı Japon makyajı için sizce Japon kadınları en fazla ne yaparlar? Japon makyajı için kadınlar yüzlerinde ciddi estetik operasyonlar yaptırıyorlar! Evet, doğru duydunuz. Gerek çene dolgusu, abartılı derecede inceliğe sahip burun estetikleri ya da yüz kemiklerini kırdırma estetikleri tamamen Japon makyajı için yapılıyor.

Yüz Şekline Göre Japon Makyajı

Yüz şekline göre Japon makyajı için ayrı makyaj türleri yoktur. Çünkü Japon makyajı tek bir tarzda olup; genelde kadınlar bu tarza uygun olabilmek için estetik operasyonlar yaptırıyor ya da medikal kozmetikten yararlanıyorlar. Bu bağlamda cilde zarar vermeyen cilt bantları kullanıyor ve yüzlerinde gergin, belirgin hatlara sahip görüntüler elde ediyorlar.

Japon Makyajı Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Japon makyajı yapmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Japon makyajı işlemine başlamadan önce derin cilt temizliği yapılmalı ve hatta cilt bakımına gidilmelidir.
  • Pirinç suyu, pirinç unu ya da içeriğinde bu maddeler olan kozmetik ürünlerle cilt tonu olabildiğinde fazla açılmalıdır.
  • Pudra ve fondöten seçiminde cilt türünüzle uyumlu beyaz tonları tercih edilmeli ve daha çok kalıcı olacak makyaj malzemeleri kullanılmalıdır.
  • Gözleri iri göstermek için kullanılan kontakt lenslerin uzun süreli kullanıma uygun olan türleri tercih edilmelidir.
  • Japon makyajı için kullanılacak olan kirpiklerde ipek olan takma kirpikler tercih edilmeli ve kaliteli bir kirpik yapıştırıcısı kullanılmalıdır.
  • Dudaklara kullanılacak kırmızı rujlardan önce dudaklara peeling işlemi uygulanması daha canlı ve taze bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bunun için çeşitli hazır peelingler ya da esmer şeker kullanılabilir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.