Zombi Makyajı | Zombi Makyajı Nasıl Yapılır? | Güzellik Çarşısı

Zombi Makyajı | Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Zombi Makyajı nasıl Yapılır, Zombi Makyajı erkek, Zombi Makyajı için malzemeler, Vampir makyajı hakkında her şey içerikte!

Anasayfa > Makyaj > Zombi Makyajı | Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?
22 Ocak 2021
857 okunma
Zombi Makyajı | Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Zombi makyajı sosyal medyayı sallayan ve insanları kendisine hayran bırakan trend makyajlardan birisidir. Zombi makyajı öğrenmenin yararı ise hiçbir zaman eskimemesidir. Çünkü her yıl bir zombi dizisi ya da filmi mutlaka popüler olur. Zombi makyajı çok ilgi çekici bir makyaj olduğu için yalnızca kostüm partileri, cadılar bayramı gibi özel günlerde kullanılabilir. Günlük hayat için zombi makyajı biraz abartılı ve korkunç durmaktadır.

Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Zombi makyajı ağır plastik makyaj malzemeleri kullanılarak yapılır. Zombi makyajı yapacak kişilerin hassas bir cildi varsa mutlaka malzeme seçiminde kalite tercih etmeli ve denemeden tüm yüzüne uygulama yapmamalıdır. Zombi makyajına başlamadan önce sabır gerektirdiğini ve cildin iyi temizlenmesi gerektiğini hatırlatalım. Cilt ne kadar temizse ve baz ne ne kadar kaliteli ise zombi makyajı o kadar fazla dayanacaktır.

Zombi makyajının en önemli ipucu temiz cilt, kaliteli baz, makyaj sabitleyici ve aksesurlardır! Zombi makyajının aksesuar olarak çengelli iğne, iplik gibi materyaller kullanarak yırtık ve kesik bir görünüm sergileyebilirsiniz. Zombi makyajı zaten abartılıdır ama daha da abartılı olmasını isteyen kişilerin kontak lens ile yırtık peçete kullanımı ve kan pıhtısı süslemeleri korkutuculuğu ve abartıyı artırmaktadır.

Geçmişten bu yana ileri gelmiş en gösterişli ve en dikkat çekici bir hal alan zombi makyajı yanı sıra maskeli balolarda, cadılar bayramında, festivallerde veyahut da televizyon film sektöründe de önemli bir yere sahiptir. Görünüş olarak ürkütücü duran zombi makyajı yapım aşamalarında tam tersi olmaktadır. Günümüzde yapay maskeler ile bu durumu hızlandırmış, makyaj işini daha kısa tutmuş ve zombi makyajı yapan kişi üzerinde daha korkutucu daha avam bir hava yaratmıştır.

Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Zombi makyajı nasıl yapılır? Yapılan makyajın gerçekçi hem de korkutucu olması için gerçekten çok sabırlı ve çok dikkatli olmamız gerekir. Malum zombi makyajı hem zaman alan hem de sabır isteyen bir işlem olmaktadır. Makyajımıza başlamadan önce cildimizin temizliğine dikkat etmeliyiz.

Çünkü yapılan bu makyaj uygulaması hem ağır hem de uzun süre ciltte kalacağı için cildin temelinin hem daha sağlıklı hem de yapılan zombi makyajını kalıcılığını arttırmak gerekmektedir. Temeli güçlü tutulan makyaj tabını daha sonrasında makyaj bazı ile daha etkili bir hal almasını sağlar.

Cilt temeli ne kadar temiz olursa üzerine yapılan makyajın kalıcılık süresi bir o kadar artar. Daha sonrasında makyaj bazımızın üzerine fondöten, pudra, göz altı kapatıcıları ile buluşturuyoruz. Bu makyaj için tercih edilecek olan fondötenler ve pudralar daha çok porselen makyaj malzemeleri ile gerçekleştirilmelidir. Böylece en önemli kısım olan yüz makyajını, diğer bir değişle makyajın tabanını kalıcı ve pürüzsüz bir şekilde hazırlamış oluruz.

Bunun yanı sıra kullanacağınız conceilar da diğer yüz ürünleri kadar önemli olup; bu malzeme için de kapatıcılığı yüksek ve aynı zamanda kaliteli bir ürün tercih edilmelidir. Ardından kullanacağınız likit ya da pudra formda olan bronzerlar da yüz şekillendirme için sizlere yardımcı olacaktır.

Cildin temeline uygulanan bazlar ve kremler ne kadar kaliteli olursa bir o kadar yapılan zombi makyajın kalıcılığını hem de cildinizin sağlığını yan etki görmeden bütünlemiş olursunuz. Daha sonrasında en can alıcı olan kısmı yani ağız bölgesinin hazırlığını yapmalıyız. Yüzümüzde en rahat oynatabildiğimiz ağız bölgemiz ile yapılan makyajın hem gerçekçi hem de daha korkunç bir izlenim bıraktığını bilmekte fayda vardır.

Ağız için yapılan zombi makyajı en zaman alıcı fakat bir o kadar da en ürkütücü bir hal aldıran bölgedir. Dudak kenarlarında oluşturulan yırtıklar, yapay dikiş işlemi ile olağanüstü ürkütücü bir hal aldıracaktır. Bu işlemin yapım aşamasında ise deri üstüne kat kat peçete yapıştırıyoruz bu işlem istediğiniz herhangi bölge için değişebilecek bir konu dilerseniz ağız kenarına yapıp daha sonrasında peçeteyi kesip ağzın yırtılmış ve dikiş işlemi uygulanmış veya dilerseniz yanak üzerine yapıp kabarmış deri imajı yaratabilirsiniz.

İşlemi bitmiş makyaj üzerini pıhtı kan ile bulamak yapılan zombi makyajını gerçekçi bir hal almasını sağlayacaktır.  Yapılan kanlı makyaj da bu olaya daha çok renk katacaktır. Dilerseniz bu işlemi çeşitli aksesuar örneğin ; çengelli iğne gibi parçalarla bütünleyebilirsiniz.

Zombi Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Zombi makyajı hangi günlerde yapılır? Yapım aşaması bayağı meşakkatli bir işlem olan zombi makyajı özel günler yani; kostüm partilerinde, çeşitli festivallerde, cadılar bayramında ve televizyon film setlerinde uygulanan bir makyaj türüdür. Günlük hayatımızda rutin yatığımız makyaj ile aynı durumda maalesef ki göremeyiz çünkü; zombi makyajı fazlasıyla avam bir hal almaktadır.,Hem abartı hem de ürkütücü bir görünüm yaratan zombi makyajı  rutin yaptığımız günlük makyajı ile eş değerde tutulamaz. Uygulanan bu makyaj sinema filmlerinde genel olarak gerilim ve korku kategorisinde yer alan film ve diziler için en önemli bir yere sahiptir. Kostüm partileri ve festivaller içinde bu değer aynı şekildedir. Yapılan partilerde en iyi makyajı yapan ve en ürkütücü görüntüye sahip olan şüphesiz ki bulunduğu ortamın en gözdesi haline gelecektir.


Zombi Makyajı İçin İpuçları?

Zombi makyajı için ipuçları? İlk olarak yapılan makyajın kalıcılığını arttırmak için temiz bir cilde uygulamak gerekiyor. Bunun yanı sıra kullanılan ürünlerin kalite seviyeleri de önemli bir sıralamadadır. Makyajın kalıcı bir hal alması için önemli unsurlardan en önemlisi de makyaj bazları ve makyaj sabitleyicilerdir. Ne kadar güçlü ve kaliteli baz ve makyaj sabitleyici kullanırsanız yaptığınız makyajın yüzünüzde o kadar kalıcı kalmasını sağlarsınız.

Daha sonrasın da havlu peçete ve lateks yapıştırıcı yardımı ile cildi daha kabarık ve yırtılmış üzerine atılan pıhtı kan parçaları ve lekeleri ile olayı daha gerçekçi bir hal durumuna getirebilirsiniz. Ne kadar çok yara, dikiş izi ve kan meydana gelirse yapılan zombi makyajı o kadar göz alıcı olacaktır. Gözler içinde koyu tonlar tercih edilmeli bu olay gözlerde daha sert bir imaj yaratmanızı sağlar. Gözler için satılan lensler bile bu konuda siz değerli okurlarımıza yardımcı olacaktır. Son aşamada çeşitli aksesuarlar ile makyajı sonlandırabilirsiniz.

Zombi Makyajı İçin Gerekli Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Zombi makyajı için gerekli makyaj malzemeleri nelerdir? En temelde kaliteli makyaj bazları, pudralar ve fondötenler olmaktadır. Yanı sıra sabitleyici etkiye sahip olan kozmetik ürünleri en ön sıralarda yer almaktadır.

Ürünlerin kalite seviyesi ne kadar yüksek olursa yapılan makyajın kalite ve kalıcılığı bir o kadar da etkili olur. Hazır olarak satılan saç veya yüz maskeleri de bu konuda epey bir işlem görmektedir. Fakat dilerseniz kendi maskenizi kendi isteğinize göre oluşturabilirsiniz. Öyle ki en bilindik yöntem havlu peçetedir. Zombi makyajı işleminde kullanılan ek parçaları yapıştırmak için latex yapıştırıcılar tercih edilmelidir. Yapay pıhtı kanlar da şüphesiz bu makyajın efektini oluşturan en önemli malzemelerdendir. Çeşitli kozmetik markaları tarafından üretilir.

Abartılı Zombi Makyajı

Abartılı zombi makyajı nasıl olur? Fazlasıyla avam bir görüntüye sahip olan zombi makyajı alışılagelmiş makyaj türlerinin biraz daha dışındadır. Yırtılmış ağız efektleri; parçalanmış yüz efektleri ile abartı boyutu yüksek olan bu tarzda kocaman beyaz kontakt lensler kullanılarak gözün renkli kısmını ve gözbebeğini yok edebilir; daha da abartılı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Zombi Makyajı

Yüz şekline göre zombi makyajı için çok fazla detaya giremeyiz. Öyle ki zombi makyajı yüz şeklini baz alarak değil bu makyaj türünün içeriğini ele alan bir makyajdır. Bu bakımdan zombi makyajı yaparken kullanacağınız plastik makyaj tarzı, malzemeler, ürünler ile ortaya çıkacak olan görüntüde kişinin yüz şekli arka planda olup; makyajın kendisi üzerine bir tarz kullanılır.

Zombi Makyajı Yapılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Zombi makyajı yapılmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Cildiniz alerjik bir yapıya sahipse, kullanacağınız ağır plastik makyaj malzemelerinin cildinize dokunup dokunmadığını küçük bir bölgede test etmelisiniz.
  • Başlamadan önce cildi derinlemesine temizleyip, iyi bir makyaj bazı kullanarak makyajın cilde oturması için sağlam bir zemin hazırlamalısınız.
  • Güzel bir latex yapıştırıcı tercih etmelisiniz öyle ki plastik makyajda en önemli nokta budur.
  • Makyajınızı tamamladıktan sonra sabitleyici spreyler kullanarak; uzun süreli bir dayanıklılık elde etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/
https://guzellikcarsisi.com/kalici-makyaj-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/makyaj-turleri/
https://guzellikcarsisi.com/masum-goz-makyaji-yapilisi/
https://guzellikcarsisi.com/hurrem-sultan-makyaji/