Kekik Suyu İle Zayıflama | Güzellik Çarşısı

Kekik Suyu İle Zayıflama

Zayıflamak için kekik suyu nasıl içilir?, Zayıflamak için kekik suyu ne zaman içilir?, Kekik çayı ayda kaç kilo verdirir?, Kekik suyu ile zayıflayan var mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Kekik Suyu İle Zayıflama
19 Şubat 2015
1.096 okunma
Kekik Suyu İle Zayıflama

Aşırı kilolu olmak belli bir süre sonra bazı sağlık problemlerine neden olur. Kalp ve damar hastalıkları yanında yüksek tansiyon hastalığı da aşırı kiloların sebep olduğu diğer hastalıklardan birkaç tanesidir. Kilo problemi olan kişiler çeşitli yöntemler ile zayıflamaya çalışırlar. Bu yöntemlerden bir tanesi de kekik suyu ile zayıflama yöntemidir. Kekik suyunun vücutta bulunan fazla yağların yakılmasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Kan dolaşımının hızlanmasına neden olarak, damar tıkanıklıklarını önlemekte ve tansiyonu düzenlemektedir.

 

Kekik Suyu

Yapılan araştırmalar ile kekik suyunun mikropları öldürdüğü ortaya çıkmıştır. Kekik suyu sayesinde metabolizma hızlanarak yağ yakılması artar. Kanser oluşumunu engelleyen kekik, şeker hastalarına da önerilmektedir. Yaşlanmayı geciktirici bir etkisi olan kekik, gıdaların çabuk bozulmasını da önlemektedir.

 


Kekik Suyunun Hazırlanması

Suyu hazırlarken kekik yaprağının taze olmasına dikkat edilmelidir. Kurutulmuş kekik yaprağında yağ asitleri uçar. Bu ise bitkinin etkisinin ortadan kalkması demektir. Suyun hazırlanması için iki farklı boyutta tencere gereklidir. Büyük tencereye suyu koyun. Küçük tencereye de taze yaprakları koyarak tencereyi büyük tencerenin içine koyun. Kapağı hava almayacak şekilde kapatın. Suyu 1 saat sonra indirin.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kekik-cayinin-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-meyveler/
https://guzellikcarsisi.com/sac-kepegi-nasil-gecer/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-baharatlar-neler/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-nasil-yok-edilir/