Lazerle Ben Aldırma | Güzellik Çarşısı

Lazerle Ben Aldırma

Lazerle ben aldırma kaç TL?, Lazerle ben aldırma iz kalır mı?, Hangi benler lazerle alınmaz?, Lazerle ben aldırma ne kadar sürede iyileşir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Lazerle Ben Aldırma
04 Ağustos 2015
1.439 okunma
Lazerle Ben Aldırma

Lazerle ben aldırma tedavisi, vücudunun belirli noktalarda benleri olan kişiler adına uygulanan tedavidir. Kişinin cildinin gözle görülen noktalarından istenilmeyen benler olunduğu takdirde lazerle ben aldırma tedavisi tercih edilir.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Uygulanır?

İnsan vücudunda az ya da çok sayıda benler bulunur. Bu benler ten rengi ile aynı olsa da çoğu zaman oldukça koyu ve dikkat çeken renklerde de olabilmektedir. Göz kapağında, sırt bölgesinde, göğüs bölgesinde, koltuk altında, yüz bölgesinde, vücudun her noktasında ben olabilir. Bu benler istenilmeyen büyüklükte ya da istenilmeyen bir görünümde olduğu takdirde lazerle ben aldırma tedavisi gelişen teknolojiyle birlikte uygulanmaktadır. Bu tedavide kesinlikle bir cerrahi müdahale gereklidir. Lazerle yapılan tedavi, buharlaştırma yöntemi ön planda olarak uygulanmaktadır. Benin buharlaştırılması aşaması, radyo frekans yöntemi ile gerçekleştirilir. Radyo frekans yöntemi beni buharlaştırdığı gibi giderilmesini sağlar. Lazerle ben aldırma tedavisi sonrasında ben ardından, küçük bir iz kalabilir. Bu iz zamanla kabuk bağlar ve yaklaşık 4 ay içerisinde tamamen ten rengini alarak kaybolur.

Bir diğer adı da nevus olan ve herkesin vücudunda az ya da çok sayıda bulunan benlerin tam olarak neden oluştuğu halen açıkça belirlenememiş olsa da, benlerin estetik açıdan problem yarattığı kesindir. Benler genel olarak deri rengiyle aynı renkte olmakla birlikte, biraz daha koyu renkte de olabilir. Genellikle yüz bölgesinde görülen benler, bunun haricinde göz kapaklarında, sırt bölgesinde, göğüs bölgesinde ve koltukaltlarında da görülebilir. Benlerin bir kısmı doğuştan oluşmuş olabilir, bir kısmının daha sonradan oluştuğu da bilinmektedir. Lazer tedavisinde lazerle ben aldırma önemli bir yer tutmaktadır. Ben tedavisinde kullanılan yöntemlere bakacak olursak:

  • Cerrahi müdahaleyle benin alınması
  • Lazerle buharlaştırma yöntemi kullanılarak benin alınması
  • Radyofrekans yöntemiyle benin buharlaştırılması
  • Dondurarak parçalama yöntemleriyle benin alınması


Lazerle ben aldırma tedavisi nasıl yapılmaktadır?

  • Radyo dalgalarının radyotoker cihazları kullanılarak ben üzerine geldiğinde ısı enerjisine dönüşmek süratiyle, bu ısı sayesinde ben içindeki hücrelerin sıvısı buharlaşarak deri üzerindeki ben tabakası kaldırılmaktadır.
  • Lazerle ben aldırma tedavisi, damar benleri haricindeki büyük ya da küçük tüm ben gruplarında kullanılabilir.
  • Lazerle ben aldırma tedavisinin sonrasında yara üzerinde benin büyüklüğü kadar bir yara oluşsa da çok önemli değildir. Bu yaranın kabuk bağlamasının ardından ortalama bir hafta sonra kendiliğinden düşer ve deride sadece küçük bir kızarıklık kalır. 3-4 ay içerisinde da bu kızarıklık ten rengini alarak tamamen kaybolur.
Lazerle ben aldırma iz kalır mı?

Lazerle ben aldırma işlemlerinde iz kalmaz. Belki minik bir görüntü olur ancak zamanla iz tamamen silinir.

Lazerle ben aldırdıktan sonra tekrar çıkar mı?

Lazerle ben aldırdıktan sonra yeniden ve aynı yerden ben çıkmaz. Ancak bedenin farklı noktalarında ben çıkabilir. Lazerle aldırmaya bağlı yeni bir ben oluşması olmaz. Güneş veya farklı etkilere bağlı olarak görülebilir.

Ben aldırmak ne kadara mal olur?

Ben aldırma işlemi her hastane ve estetik merkezlerinde farklı sunulur. Ben sayısı ve ben yapısı belirleyicidir. Ayrıca ben alma işleminden önce patolojik inceleme yapılır. Özel hastanelerde tahlil ve tetkiklere göre fiyat sunulur. Devlet hastanelerinde ücretsizdir.

Devlet hastanesinde ben alınır mı?

Devlet hastanelerinde ben aldırma işlemleri yapılmaktadır. Cildiye, dermatoloji bölümlerinde ben aldırma yapılmaktadır. Ancak her devlet hastanesinde uygulama yapılmamakta ve öncesinde doktor araştırması yapmanızda fayda vardır. Üstelik ücretsiz olarak uygulanan işlemlerdir.

Ciltteki kahverengi benler nasıl yok edilir?

Ciltteki kahverengi lekeler veya benlerin görünümü, doğal yöntemlerle de geçirilebilir. Ancak dokuyu ve yapısında değil sadece renginde açılma sağlanır. Ciltteki kahverengi benlerin üzerine doğrudan sirke uygulayın. Ancak su ile çözmeden ve sadece benin üzerine noktasal uygulama yapılmalıdır. Kulak pomadını elma sirkesine batırın ve benin üzerine uygulayın. Bir pamuk ile kapatabilirsiniz. 15- 20 dakika bekletin ve su ile durulayın. Birkaç gün aralıklar ile kısa süreli olarak uygulayabilirsiniz. Kahverengi tonda açılma olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lazerle-cilt-soyma/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-dovme-sildirme/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-zayiflama/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-tirnak-mantari-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/lazerle-iz-tedavisi/