Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
20
Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
25
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
53
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
56

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayları

28.01.2015
664
Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayları

 

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki  Çayları

Metabolizmayı hızlandıran bitki çayları özellikle de fazla kiloları ile başı dertte olan kişilerin çok fazla tercih ettikleri içeceklerdendir. Yoğun çalışma temposu arasında spor ve egzersize yeterli zaman ayıramayan ve fazla kilolarından şikâyet edenlerin kurtarıcısı olmaktadır.

 

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayları Hangileridir?

Yeşil çay: Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan etkisi metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını sağlamaktadır. Ayrıca yeşil çay yemeklerden önce içildiğinde kan şekerinin yavaş yükselmesini sağlayarak iştahı bastırmakta ve tokluk hissi yaratmaktadır.

Mate çayı: Güney Amerika’da yetişen bir bitki olan mate bitkisinin yaprakları çay olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırmaktadır. Uyarıcı etkiye sahip olan mate çayı kilo vermeyi de hızlandırmaktadır. Mate yapraklarından yapılan çay aynı zamanda kafein içermesi nedeniyle de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca mate çayı analeptik yani enerji verici bir içecektir.

Tarçın: Vücut sıcaklığını arttıran tarçın, metabolizmayı hızlandıran bitki çayları arasında yer almaktadır. Baharat gurubundan olan tarçın yağ yakımına etki etmekte ve toz ya da çubuk olarak kullanılmaktadır.

Biberiye: Oldukça kolay bulunabilecek bir bitki olan biberiye, yağ yakıcı özelliği ile kilo vermenin en iyi yardımcısıdır. Özellikle de oturarak çalışanlar için metabolizmayı hızlandırarak fayda sağlayan biberiyenin pek çok hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Isırgan: Isırgan bitkisinin yaprakları ve tohumları kaynatılıp çay olarak içildiğinde metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamakta, idrar söktürmekte ve fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

Zencefil çayı: Kan dolaşımını arttıran ve vücut sıcaklığını yükselten zencefil çayı da metabolizmayı hızlandıran bitkiler arasında yer almaktadır.

Metabolizmayı hızlandırmak, kilo almanın önüne geçmekte ve alınan fazla kiloların verilmesini sağlamaktadır. Fakat çoğu zaman insanlar hareketsiz yaşam koşulları nedeniyle metabolizmayı hızlandıran bitki çayları kullanmakta ve pek çok bitkinin yağ yakıcı özelliğinden yararlanmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.