Rüyada asker görmek güvende olmayı işaret eder. Rüya sahibinin hayatını güven içerisinde geçireceğine, bela ve musibetlerin ondan uzak olacağına işaret...
04.03.2021
5
Sigarayı rüyada içerken görmek, kişinin bulunduğu dönem içerisinde zor bir zamandan geçeceğini fakat sonrasında rahata ereceği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara...
03.03.2021
5
Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
18
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
28

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayları

28.01.2015
601
Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayları
REKLAM ALANI

 

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki  Çayları

Metabolizmayı hızlandıran bitki çayları özellikle de fazla kiloları ile başı dertte olan kişilerin çok fazla tercih ettikleri içeceklerdendir. Yoğun çalışma temposu arasında spor ve egzersize yeterli zaman ayıramayan ve fazla kilolarından şikâyet edenlerin kurtarıcısı olmaktadır.

 

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayları Hangileridir?

Yeşil çay: Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan etkisi metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını sağlamaktadır. Ayrıca yeşil çay yemeklerden önce içildiğinde kan şekerinin yavaş yükselmesini sağlayarak iştahı bastırmakta ve tokluk hissi yaratmaktadır.

Mate çayı: Güney Amerika’da yetişen bir bitki olan mate bitkisinin yaprakları çay olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırmaktadır. Uyarıcı etkiye sahip olan mate çayı kilo vermeyi de hızlandırmaktadır. Mate yapraklarından yapılan çay aynı zamanda kafein içermesi nedeniyle de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca mate çayı analeptik yani enerji verici bir içecektir.

Tarçın: Vücut sıcaklığını arttıran tarçın, metabolizmayı hızlandıran bitki çayları arasında yer almaktadır. Baharat gurubundan olan tarçın yağ yakımına etki etmekte ve toz ya da çubuk olarak kullanılmaktadır.

Biberiye: Oldukça kolay bulunabilecek bir bitki olan biberiye, yağ yakıcı özelliği ile kilo vermenin en iyi yardımcısıdır. Özellikle de oturarak çalışanlar için metabolizmayı hızlandırarak fayda sağlayan biberiyenin pek çok hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Isırgan: Isırgan bitkisinin yaprakları ve tohumları kaynatılıp çay olarak içildiğinde metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamakta, idrar söktürmekte ve fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

Zencefil çayı: Kan dolaşımını arttıran ve vücut sıcaklığını yükselten zencefil çayı da metabolizmayı hızlandıran bitkiler arasında yer almaktadır.

Metabolizmayı hızlandırmak, kilo almanın önüne geçmekte ve alınan fazla kiloların verilmesini sağlamaktadır. Fakat çoğu zaman insanlar hareketsiz yaşam koşulları nedeniyle metabolizmayı hızlandıran bitki çayları kullanmakta ve pek çok bitkinin yağ yakıcı özelliğinden yararlanmaktadır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.