Saç Beyazlamasına Çözüm | Güzellik Çarşısı

Saç Beyazlamasına Çözüm

Beyaz saçlar eski rengine nasıl döner?, Hangi vitamin eksikliği saç beyazlamasına neden olur?, Beyaz saçlardan nasıl kurtulurum?, Beyazlayan saç Siyahlaşır mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saç Beyazlamasına Çözüm
06 Şubat 2015
957 okunma
Saç Beyazlamasına Çözüm

Saç beyazlamasına çözüm sağlamak erken dönemde sağlanır. Kalanchoe bitkisinin saç beyazlamasını önlemede etkili olduğu bilinmektedir. Düzenli olarak kür uygulamanız, saç tellerindeki erken beyazlamayı önler. Ayrıca incir, tene nem sağlayarak saç diplerinizin daha sağlıklı olmasında etkilidir.

Saç Beyazlamasını Önleyen Maske

Saç beyazlamasına çözüm sağlayan maskenin yapılışı için;

  • 2 yaprak Kalanchoe
  • 2 adet taze incir

Kullanabilirsiniz. Yaprağın özünü çıkarmak için havan veya benzer bir kap içinde ezin. Elek veya temiz bir bez içerisinde süzün. Süzülen Kalanchoe özünü suya koyun ve bekletin. Ortalama 15 dakika beklemeden sonra üzerine incirleri ekleyin.

Bir tülbent yardımı ile beraber sıkarak özütlerini çıkarın. Elde ettiğiniz karışımı temiz saç diplerine doğrudan uygulayın. Tüm saç diplerine uyguladıktan sonra ortalama 40 dakika bekletin. Bu esnada bone kullanmanız önerilir. Çok sıcak veya soğuktan kaçınarak, maskenin saç diplerinize iyice işlemesini sağlayın.

Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bir maskedir. 3 ay boyunca düzenli kullanarak hem saçlarınızda canlılık ve nem hisseder hem saçların erken beyazlamasını önleyebilirsiniz.

Saç beyazlamasına çözüm evde yapılan incir maskesi ile artık tarihe karışıyor. Saçlarda erkenden başlayan beyazlıkların önüne geçebilmek ve saçların uzun bir süre doğal rengini koruyabilmesini sağlamak için incir ve kalanchoe bitkisi ile hazırlanacak karışım yeterli olacaktır.


Saç Beyazlamasına İncir Maskesi

  • Kalanchoe çiçeği 2 yaprak
  • Islatılmış 2 tane incir

Hazırlanması: Kalanchoe yaprağının aromasını çıkarmak için onu iyice havanda dövün. Daha sonra bunu bir tülbent veya un eleği ile süzün. Arkadan suya koyup 15 -20 dakika kadar bekletin. Yumuşayan incirleri kalanchoe yapraklarının üzerine koyun ve tülbent ile sıkarak suyunu çıkartın. Çıkan su karışımını saç diplerinize yedirin ve bone ile birlikte saçınızı 40 dakika bekletin. Saç beyazlamasına çözüm olan incir maskesini haftada 1 defa uygulayın.3 ay boyunca bu işleme devam ettiğiniz takdirde saçınızdaki beyazların azaldığını göreceksiniz.

İncir cilde faydalı olduğu kadar saçlara da faydalıdır. Saç diplerini besleyerek beyazların daha geç oluşmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyajinin-puf-noktalari/
https://guzellikcarsisi.com/kivircik-saclara-ozel-sampuanlar/
https://guzellikcarsisi.com/para-biriktirmenin-puf-noktalari-neler/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-canlandirici-maske/
https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-diyeti/