Saç Uçları Nasıl Boyanır? | Güzellik Çarşısı

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç uçlarını boyamaya ne denir?, Evdeki malzemelerle saç boyası nasıl yapılır?, Saç boyasına zeytinyağı koymak ne ise yarar?, Evde kendim saç boyama nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saç Uçları Nasıl Boyanır?
28 Ocak 2015
2.870 okunma
Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç uçları nasıl boyanır konusunda geçici veya kalıcı yöntemlerden bahsedebiliriz. Geçici yöntemler arasında sprey boyalar ve saç tebeşiri bulunuyor. Saç tebeşiri ile birbirinden farklı renkler kullanabilir ve saçlarınıza renk katabilirsiniz. Doğrudan uygulanır tebeşir, yıkama sonrasında geçer.

Saç spreyi şeklinde boyalar, yine istediğiniz bölgelere rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Yıkama sonrası geçen sprey boyaları uygularken kıyafetlerinize bulaşmamasına özen gösteriniz.

Saç Uçlarında Kalıcı Boyama Teknikleri

Ombre veya krepe yöntemi ile saç uçları boyanabilir. Kuaför boyaları veya kozmetik mağazalardan ombre boyası alarak saçlarınızın uç kısımlarına uygulayabilirsiniz. Boyanın nasıl kullanılacağı ambalaj üzerinde verilmektedir. Omuzlarınıza örteceğiniz bir havlu yardımı ile doğrudan uygulayabilirsiniz. 20-30 dakika beklettikten sonra yıkarak istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Saç uçları nasıl boyanır konusunda diğer teknik krepe yöntemidir. Röfle usulünde uygulanan yöntemde, saçlarınızın uç kısımlarına tutamlar halinde krepe yapın. Kalan kısma doğrudan boyayı sürün. Açık renkler için alüminyum folyo ile sararak uygulama yapabilirsiniz. İdeal bekleme süresi sonrasında paketleri açın ve yıkayın. Boyayı tamamen akıttıktan sonra kurulayarak kullanabilirsiniz.

Saç uçlarını farklı renklerde boyayarak değişiklik yaratılabilir, farklı bir görüntü elde edilebilir. Saç uçlarını boyamak için birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. fakat önemli olan boyanın ten rengine ve saç rengine uygun olmasıdır. Peki, saç uçları nasıl boyanır? Evde kendi kendimize saç uçlarını boyamak mümkün müdür? Elbette ki saç uçlarını kuaförde boyatabildiğimiz gibi evde kendimiz de boyayabiliriz.


Farklı Yöntemlerle Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Ombre yöntemi: Saç uçlarını boyamak için pek çok farklı yöntemler vardır. ombre yöntemi de bu farklı saç ucu boyama yöntemlerinden biridir. Ombre yönteminde saç üstleri koyu, uçları ise açık renkte olmaktadır. ombre yönteminde saç uçları boyanabildiği gibi papatya suyu gibi doğal renk açıcılardan da yararlanılabilir. Kuaförde boyatılabileceği gibi evde de kendimiz bu yöntemi uygulayabiliriz.

Tebeşirle saç ucu boyama yöntemi: Özellikle de gençlerin merak ettikleri bir soru tebeşirle saç uçları nasıl boyanır olmaktadır? Tebeşir yöntemi, saçlara renk ve farklılık vermenin en kolay yoludur. Son zamanlarda oldukça popüler olan saç boyama tebeşirleri ile saçların uçları istenilen renklerde boyanarak farklılık yaratılabilmektedir. Saçlar yıkandığında çıkabilen tebeşir uygulaması ile saçları her gün farklı bir renkte boyamak da mümkündür.

Krepe yöntemi ile saç uçları boyamak: Özellikle de uzun saçlı bayanların tercih ettiği bu yöntemde saçlar tepede toplanarak uç kısımlarına tarak yardımı ile krepe atıldıktan sonra oryal kullanılarak rengi açılabilir. Krepe yöntemi ile saç uçları boyanırken sarı renk kullanılabileceği gibi farklı renkler de kullanılabilmektedir.

Aynı saç rengini kullanmaktan sıkıldıysanız sadece saç uçlarınızın rengini değiştirerek farklılık yaratabilirsiniz. Üstelik saç uçları nasıl boyanır? Bu işlem pahalı mıdır? diye düşünmenize de gerek yoktur. Zira evde kendi kendinize bile kolayca uygulayabileceğiniz bir işlemdir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/

https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/kalici-makyaj-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/botoks-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/el-terlemesi/