Sivilceye İyi Gelen Mucizevi Bitkiler | Güzellik Çarşısı

Sivilceye İyi Gelen Mucizevi Bitkiler

1 günde sivilce nasıl geçer?, Sivilcelere hangi ot iyi gelir?, 5 Dakikada sivilce nasıl geçer?, Sivilcenin çabuk geçmesi için ne yapılmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilceye İyi Gelen Mucizevi Bitkiler
30 Ocak 2015
859 okunma
Sivilceye İyi Gelen Mucizevi Bitkiler

İnsan vücudunun hormonal değişimlere uğraması veya ergenlik dönemine girilmesi ile birçok kişi sivilce problemi yaşamaktadır. Bu sivilcelerden kurtulmak kimi zaman mümkün olmamaktadır. Fakat yapılan bazı çalışmalar sonucu sivilceye iyi gelen bitkiler bulunduğu saptanmıştır. Bu bitkiler tümü ile doğal bitkiler olup neredeyse tamamı aktarlarda satılmaktadır. Bulunması kolay olan bu bitkiler günümüzde yaygın olarak kullanılan sivilceden kurtulma uygulamalarında kullanılmaktadır.

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Pek çok cilt uzmanı rooibos (kırmızılı çay) çayının sivilcelere iyi geldiğini söylemektedir. Hazır poşet çay gibi satılan bu çay sivilceye iyi gelen bitkiler arasında en revaçta olanlardan biridir. Poşet çay gibi hazırlandıktan sonra poşet ılık bir vaziyetteyken sivilceli bölgeye sürülür. Bunu dışında nane yaprakları ve zerdeçal tozu karışımı da sivilcelere iyi gelmektedir. Nane yaprakları suyu ile bir çay kaşığı kadar zerdeçal tozu karışımını cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizlemeniz gerekmektedir. Bunların dışında lahana ve güvercin ağacı bitkisi, aloe vera, gül suyu ve kekik gibi doğal ürünlerin cilt için uygulanmaları da sivilce sorununa iyi gelmektedir. Ayrıca aşırı yağlı yiyecekler de sivilce oluşumunu arttırmakta olduğu için bu yiyeceklerden de kaçınılmalıdır. Böylece sivilce oluşumu da oldukça azalacaktır.


Günümüzde bazı hormonal değişiklikler veya stres ve sıkıntıdan vücudun bazı bölümlerinde sivilce sıkıntısı sorunları yaşanmaktadır. Bu sivilcelerden kurtulabilmek için sivilceye iyi gelen bitkiler kullanılabilir. Yapılan çalışmalar tamamı ile doğal ürünlerden oluştuğu için oldukça sağlıklıdır. Ayrıca sivilcelerden kurtulma çalışması yapılırken beslenmeye de dikkat edilmeli ve aşırı yağlı (çekirdek gibi) yiyeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Bu sayede sivilce problemleri daha çabuk çözülecek ve cildinizi tamamen doğal olan bitkiler ile sivilceden arındırabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/1700-kalorilik-diyet/

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/

https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-sarimsak-cayi/

https://guzellikcarsisi.com/yesil-cay-yagi-ne-ise-yarar/