Su Çiçeğine İyi Gelen Yiyecekler | Su Çiçeğine Ne İyi Gelir? |

Su Çiçeğine İyi Gelen Yiyecekler | Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?

Ibrahim saraçoğlu su çiçeğine ne iyi gelir?, Su çiçeği nasıl geçer doğal yöntemler?, Su çiçeği olan ne yapmalı?, Su çiçeği çıkaran çocuklar ne yapmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Su Çiçeğine İyi Gelen Yiyecekler | Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?
20 Mayıs 2021
733 okunma
Su Çiçeğine İyi Gelen Yiyecekler | Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?

Su çiçeğine iyi gelen yiyecekler özellikle küçük çocuk anneleri için önemlidir. Çünkü birçok çocuk su içeceği atlatmıştır. Su çiceği döneminde ise ateş ve halsizlik yaşamaktır. Tüm bunlarla mücadele etmek için ise su çiceğine iyi gelen yiyecekler kullanılmalıdır.

Su Çiçeğine İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Çocuğunuz su çiçeği olduysa endişelenmeyin! Doğru beslenme ile ve gıdalar ile bu dönemi hafif bir şekilde atlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Birçok doğal besin, su çiçeğine karşı savaşa hazırdır. Ancak kullanmasını bilen kişiler bu yiyecekler ile çocuğuna yardımcı olabilmektedir.

Su çiçeğine birebir iyi gelen besin baldır. Bal, mucizevidir çünkü içerisinde birçok vitamin vardır. Bu vitaminler su çiçeği rahatsızlığı yaşayanlara çok iyi gelmektedir. Ayrıca gece rahat uyumak için de bal tüketilmesi işe yaramaktadır.

Tüm hastalıkların bir numaralısı tavuk suyu çorbası! Tavuk suyu çorbası su çiçeği ile mücadele ederken çok vitaminli bir besin olarak yerini almıştır. C vitaminli gıdalar, kesinlikle su çiçeği ve diğer hastalıklar için en etkili gıdalardandır. Yoğurt, içerisinde bulunan probiyotik ile bağışıklık sistemine karşı mücadele eder ve su çiçeğine karşı etkilidir. Balık ve balıktan yapılmış her şey… Balık, su çiçeğine karşı etkili vitaminler içerir.

Su çiçeği, halk arasında genel olarak çocukların yakalandığı bir hastalık olarak yer alsa da, her yaş grubunda görülebilir. Su çiçeği genel olarak, hava şartlarının değişmesi ya da kişinin bağışıklık sistemine göre oluşabilen bir durumdur. Su çiçeğine iyi gelen yiyecekler ise fazlasıyla yer alır.

Bal

Bal, geçmiş zamanlardan günümüze kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmış bir üründür. Bal içerisinde kullanılan malzemeler, tamamen bitkilerin doğal olarak özünden alınır. Bu sebeple mucizevi bir tedavi yöntemidir.  Su çiçeğine iyi gelen şeyler arasında ilk olarak akla bal gelir. Bal aynı zamanda içerisindeki vitamin, mineral ve beraberindeki enzimler ile birlikte oldukça iyileştirici bir fonksiyon olarak yer alır. Hazmı da oldukça kolay olan bir besindir. Aynı zamanda su çiçeği tedavisinde besleyici bir gıda olarak bulunur.

 • Su çiçeği çıkaran kişiler balı, gece uyumadan önce ya da uyandıktan sonra bir kaşık olarak tüketebilirler.
 • Kahvaltıda bulunan yiyecekler ve içecekler içerisine bal eklenilerek, tatlandırma sağlanabilir.
 • Aynı zamanda tercihen ılık süt içerisine bir tatlı kaşığı bal eklenerek içilmesi de önerilir.
 • Bal, kişinin gece uyumadan önce tükettiği takdirde güzel bir uyumasını da sağlar.
 • Bir tedavi yöntemi olan bal, bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Tavuk Suyu Çorbası

Tavuk suyu çorbası, yalnızca su çiçeği hastalığı için değil, diğer bütün hastalıklar için oldukça devalı bir çorbadır. Su çiçeği çıkaran kişiler için de kesinlikle faydalı olan bir besindir. Su çiçeğine ne iyi gelir? diyenler için tavuk suyu çorbası, her evde yer alabilecek bir besindir. Aynı zamanda kişinin bağışıklık sistemine de güçlendirme kazandırır. Protein ve vitamin olarak da tavuk suyu çorbası, her yaş grubunun tüketmesi gereken bir besindir.

 • Tavuk suyu çorbası hazırlanması sırasında, tavuğun kemikli parçalarının haşlanıp suyunun içilmesi ile birlikte oluşur.
 • Su çiçeği rahatsızlığı geçiren kişiler, genel olarak hassas olurlar. Böyle bir zamanda ağır yemekler yemek, midenin hazma için zor olur. Bu yüzden tavuk suyu çorbası, kesinlikle hassas ve kırılgan hasta olan kişiler için tüketilmesi gerekir.
 • Tavuk suyu haşlanıp sıcak bir şekilde tüketildikten sonra kişinin vücutta  dinlenmiş olur.

C Vitamini

C vitamini, bağışıklık sistemin güçlenmesinde oldukça önemli bir vitamindir. Bu sebeple kişilerin, yaş fark etmeden tüketmesi gereken bir besindir. C vitamini yaz kış demeden, düzenli olarak hastalıklardan korunmak için vücudumuzun ihtiyacı olan bir vitamindir. Hücrelerin yenilenmesi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve diğer bütün hastalıkların tedavisinde oldukça faydalı bir antioksidandır. Bunların beraberinde su çiçeği hastalığı için de kesinlikle tüketilmesi gereken bir besindir. C vitamini, su çiçeği nasıl geçer? sorusuna cevap niteliğinde olabilecek önemli besinler arasındadır.

 • C vitamini tercihen meyve ve sebzeler ile direkt olarak tüketilebilir.
 • Fakat tercihen de meyve ve sebzelerin suyu sıkılıp, içecek olarak içilebilir.
 • Ancak meyve ve sebzelerin yalnızca suyu değil kabuklarının da tüketilmesi kişilerin vitamini daha sağlıklı bir şekilde alması adına gerekir.
 • Bu yüzden temiz bir şekilde yıkanmış meyve ardından hazırlanarak, gün içerisinde sıklıkla tüketilmesi su çiçeği hastalığı iyi gelir.


Yoğurt

Yoğurt, kalsiyum açısından oldukça zengin bir üründür. İçerisinde yer alan protein ve karbonhidrat ile birlikte su çiçeği hastalığında tüketilmesi gereken bir besindir. Aynı zamanda çocukların bağışıklık sisteminin güçlenip, vücudundaki hastalığın daha kolay atılması adına yoğurt kesinlikle önemli bir tedavi yöntemi olarak yer alır. Yoğurt, su çiçeği hastalığının yanında aynı zamanda çoğu ateşli hastalığında tedavisi olarak da tüketilen bir besindir.

 • Yoğurt genel olarak çoğunluğu tüketebileceği bir besin olduğu için gece uyumadan önce tüketilmesi güzel bir uyku için de gereklidir.
 • Tercihen öğünlerde de tüketilebilir.
 •    Yoğurt içerisine meyveler eklenildiği zaman, meyveli yoğurt şeklini alır. Bu durum yoğurt sevmeyen çocuklar için yoğurdu sevdirmek adına, oldukça cazip bir fikir olarak yer edinebilir.
 • Yoğurt, ayran olarak yapılıp içildiğinde de faydalı olur.
 • Kişilerin tercihlerine ve tüketebilme durumlarına göre yoğurt, hastalığın yoğun hararetini gidererek kişilerin rahatlamasını da sağlar.

Balık

Balık çocuk, genç, yaşlı farketmeden herkesin tüketmesi gereken bir besindir. İçerisinde yer alan kalsiyum ve fosfor ile birlikte beraberindeki birçok yararlı besin maddesi, hastalıkların giderilmesinde tedavi yöntemi olarak yer alır. Çocuklar için kesinlikle balık tüketilmesi su çiçeği için oldukça önemli bir şekilde bulunur.

 • Su çiçeği geçiren kişiler için de balık tüketimi, su çiçeğine iyi gelen yiyecekler arasında bulunur.
 • Ev ortamında hazırlanarak da tüketilebilir.
 • Haftada en az iki kez balık tüketimi yapılmalıdır
 • Aynı zamanda balık, beyin fonksiyonlarına da faydalı bir yiyecek olduğu için her evde kesinlikle herkesin tüketmesi gereken bir yiyecektir.

Aloe Vera

Aloe vera, su çiçeği için bitkisel çözüm olarak bulunur. Su çiçeği her yaşta geçirilebilen rahatsızlıktır. Bu durumun çoğu zaman bitkisel çözümler ile de tedavisi yapılabilir. Aloe vera, içerisinde yer alan hücreler, su çiçeği geçiren kişilerin kaşıntılarının giderilmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda vücudu nemlendirerek vücutta oluşan su çiçeği ile birlikte dökülmeleri de engeller.

 • Aloe vera kullanımında, arasındaki jeli çıkartıp, kesinlikle hava geçirmeyen bir kap içerisine koyulması gerekir.
 • Burada bir süre durduktan sonra su çiçeği hastalığı geçiren kişinin vücuduna gün içerisinde 2 ya da 3 kez uygulaması gerekir.
 • Aloe vera kullanımı ile kişilerin deri dökülmeleri, su çiçeği ile birlikte oluşan kaşıntılar da giderilmiş olur.
 • Su çiçeği bazı kişilerde yanma hissi yaşatır. Aloe vera sürülen vücutta bu durumda bir süre sonra etkisini yitirir.

Karbonat

Su çiçeğine iyi gelen yiyecekler arasında karbonat, ciltte oluşan kaşıntıları ve yanmaları engellemek amacıyla kullanılan bir üründür. Su çiçeği, kişilerin vücudunda yer edinen bir cilt rahatsızlığıdır. Burada vücudun kuruyup, cilt dökülmelerinin meydana gelmesi de yaşanabilen bir durum. Beraberinde kullanılan karbonat ile birlikte bu durum ortadan kalkar.

 • Karbonat, bir su ile karıştırılarak vücudun kaşınan yerlerine ya da yanma hissinin oluştuğu yerlere sürülebilir.
 • Tercihen karbonat içerisine 1 damla limon eklenildiği zaman da daha faydalı olur.
 • Karbonat ciltte uygulanırken tek başına uygulama olmaması önemlidir.
 • Burada su ile birlikte karışım yapılması ya da tercihen limon gibi ekstra bir örnek eklenilmesi gerekir.
 •   Cilt hassas olabileceği için su çiçeği ile birlikte daha da yıpranma yaşayabilir. Böyle bir cilde direk olarak karbonat uygulanması cildin zarar görmesine sebep olur. Bu yüzden böyle bir durumun yaşanmaması adına karbonatı tek başına kullanmaktan, kaçınmanız gerekir.

Süt

Süt, içerisinde bulunan mineral ile sağlıklı bir üründür. Su çiçeği hastalığı geçiren kişilerin tüketmesi gerekir. Suçiçeği hastalığı geçiren kişilerin kemikleri hassaslaşır. Burada süt tüketimi yapılarak kemiklerin dirençli olması sağlanır.

 • Süt gece uyumadan önce sıcak tüketilmelidir. Bir bardak içilen sıcak süt ile uykuda oldukça rahat olur.
 • Sabah kahvaltıda çay ya da diğer içecekler yerine süt ile başlanılması gerekir. Ilık bir süt olması yeterli olur.
 • Tercihen süt içerisine bal karışımı da yapılabilir. Böylelikle bağışıklık sistemi de güçlenir. Ve hastalığa karşı direnç kazanılır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/diyet-bikini-corbasi/
https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/cilde-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/dopamin-diyeti/