Yağlı Ciltler İçin Genel Tavsiyeler | Güzellik Çarşısı

Yağlı Ciltler İçin Genel Tavsiyeler

Yüzüm çok yağlı ne kullanmalıyım?, Yağlı cilt temizliği nasıl yapılmalı?, Yağlı ciltler için hangi ürünler kullanılmalı?, Yağlı ciltler için ne yapmalıyım? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Yağlı Ciltler İçin Genel Tavsiyeler
02 Temmuz 2015
900 okunma
Yağlı Ciltler İçin Genel Tavsiyeler

Cilt yapısı kişiden kişiye değişim gösteren bir şeydir. Her kişinin cilt yapısı birbirinden farklıdır ve de bazı kişilerin cilt yapısı yağlıdır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin yüzünde genellikle gözenekler genişler. Bu sebeple de siyah nokta oluşumu olur. Tabi siyah noktanın yanı sıra ciltte lekeler ve de sivilceler de oluşmaktadır. Bunun için de yağlı ciltler için öneriler bulunmaktadır.  Yağlı cilde sahip kişilerin bu konuda dengeyi sağlayabilmesi için ilk olarak yapmaları gereken şey yedikleri şeylere dikkat etmektir. Eğer kişiler çok fazla yağlı olan şeyleri yerlerse o zaman bu ciltteki yağ oranını biraz daha fazla arttırmaktadır. Bu sebeple de pek fazla cips, çekirdek gibi şeyler yememeleri gerekmektedir.

Bunun yanında ayrıca da yağlı cilde sahip olan kişileri dikkat etmeleri gereken bir diğer şey ise de temizliktir. Bu cilt yapısına sahip olan kişiler her gün ciltlerini temizleyerek onları havalandırmalıdır. Yağlı ciltler için öneriler arasında bu cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerini sabun ile değil jel temizleyiciler ile temizlemeleri önerilmektedir. Çünkü sabun da siyah nokta oluşumuna sebep olmaktadır. Bu sebeple de kullanılan temizleyici jel şeklinde olanlardan olmalıdır.


Yağlı ciltler için öneriler arasında bulunan bir diğer şey ise yağsız olan nemlendiricileri kullanmalarıdır. Bu nemlendiriciler ciltte daha fazla yağ oluşumuna sebep olmaktadır. Bu  sebeple de içeriğinde A vitamini bulunan nemlendiriciler kullandırılmalıdır ki A vitamini vücudun yağ dengesini düzenlemektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-oneriler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-pratik-ev-maskesi-yapimi/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflama-jelleri/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/