Bahar Makyajı | Güzellik Çarşısı

Bahar Makyajı

Hafif smokey makyaj yapımı, Smokey makyaj, Fox eye makyajı, Yaz göz makyajı
Makyajı, Küçük gözlere far nasıl sürülür? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Bahar Makyajı
19 Ocak 2015
1.498 okunma
Bahar Makyajı

Bahar Makyajı

Her makyajın bir mevsimi vardır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte makyaj ürünlerinin birçok modelleri ortaya çıktığından kadınlar farklı deneyimler yakalayabilme şansına sahip olmuşlardır. Bahar makyajı kadınların özellikle dikkat ettikleri ve üzerinde önemli durdukları bir makyaj türüdür. Bir makyaj uzmanı gözünden size bu makyaj türü hakkında bilgiler sunuyoruz.

Bahar Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Bahar aylarında makyaj yaparken renkler canlı renklerden olmalı. Çünkü cildin rengi mevsimlere göre farklılık gösterebilir. Onun için en uygun renkleri seçmek çok önemlidir.

Allık Seçimi

Bahar aylarında krem allıklar en çok tercih edilenlerdir. Krem, dokusundan dolayı cilde herhangi bir zarar vermez. Ciltte kalıcı bir etkisi vardır. Krem allıklarını dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız belirgin bir parlaklık kazanmış olur. Bahar aylarında makyaj yaparken her zaman canlı renkli seçmeye özen gösterin. Cildiniz daha güzel görünecektir. Pembe ve lila renkleri hafif pastel renk uygulamaları ile uygularsanız harika bir görüntü elde edersiniz.

Ruj ve Fondöten Kullanımı


Özellikle bahar aylarında bu iki malzemenin kullanımına ayrı bir önem göstermeniz gerekir. Bahar ayları yaz aylarına geçiş dönemi olduğu için birtakım alerjik reaksiyonlar baş gösterebilir. fondötenizin su bazlı olmasına dikkat ediniz. Ruj seçerken de parlak ve canlı renkleri seçmeniz yerinde olur. Yine rujunuzu da suya dayanıklı ürünlerden seçmenizi tavsiye edeceğiz.

Bahar makyajı kuralına uygun yapıldığı zaman sizi bambaşka biri gibi gösterecektir.

İlginizi Çekebilir;

 

https://guzellikcarsisi.com/kisi-aylarinda-cilt-bakimi-nasil-olmalidir/

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/

https://guzellikcarsisi.com/makyaj-turleri/

https://guzellikcarsisi.com/gereksiz-gibi-gorunen-ama-fazlasiyla-gerekli-olan-esyalar/

https://guzellikcarsisi.com/guzellik-saglikli-bir-cilt-ile-baslar/