Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
20
Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
25
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
53
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
56

Çocuklarınız İçin Faydalı Uygulamaları Keşfetmek İster Misiniz

16.01.2020
243
Çocuklarınız İçin Faydalı Uygulamaları Keşfetmek İster Misiniz

Evet, günümüz çocuklarının ellerinden ne yazık ki tablet ve telefonlar düşmüyor. Ne kadar kısıtlasak ve kullanma sürelerini sınırlamaya çalışsak da, çocuklar bu aygıtları artık neredeyse oyun arkadaşları gibi görmekteler. Peki, bu durumda ebeveynler ne yapmalı? Çocuklar bu tarz teknolojik cihazlardan vazgeçmiyorsa, bunu avantaja çevirmek ve bundan en iyi şekilde faydalanmak aslında ebeveynlerin elinde. İşte hem çocukların gelişimine katkıda bulunacak hem de anne ve babalarının içinin biraz daha rahat olmasını sağlayacak uygulamalar;

1- MentalUP

Tabletinize indireceğiniz ilk uygulama bu olabilir!

 

Çocukların zihinsel becerilerini güçlendiren ve aynı zamanda konsantrasyon bozukluklarına yardımcı olan, pedagogların desteği ile hazırlanmış bu uygulama, içinde oyun şeklinde birçok bilimsel egzersizler barındırmaktadır. Bu sayede çocukların eğlenerek gelişmesini ve bir şeyler öğrenmesini sağlayan bu uygulama, çoğu ebeveynin ve çocuğun favorisi.

2-NovaKid

Bu tür uygulamalar arasında sıyrılmayı gerçekten başarıyor.

İşte, bu listedeki en önemli madde; çocukların İngilizce öğrenmesi. Çocukların yeni bir dil öğrenmesi, hem ileriki hayatları için yatırım anlamına gelmektedir hem de çocukların zihinsel gelişimine faydada bulunmaktadır. Çocuklara sıkılmadan ve eğlenceli bir şekilde İngilizce öğretmeyi amaçlayan bu program, çocuklar tarafından fazlasıyla sevilmekte!

3-Paylaş Büyüsün

Yalnız değilsiniz!

Biraz da ebeveynlerin tabletlerine indirebilecekleri uygulamalardan bahsedelim mi? Paylaş Büyüsün uygulaması, daha çok anne ve babalara yönelik olup, çocuklarının gelişim süresinde yaşanan problemleri, ebeveynlerin birbiri ile paylaşıp fikir alınmasını sağlayan bir uygulamadır. Aynı zamanda içerisinde uzmanları da barındıran bu uygulama, her anlamda çok faydalıdır ve ebeveynlerin büyük bir memnuniyet ile kullanabilecekleri bir uygulamadır.

4- Pet Bingo byDuck

Matematik daha eğlenceli olamazdı…

 

 

İşte, İngilizce kadar çocukların eğitiminde ve gelişimde önemli olan noktalardan birisi; matematik. Matematik, hala bazı çocuklar tarafından bir miktar ürkütücüdür fakat bu tarz uygulamalar ile artık çocuklara matematiği sevdirmek çok daha kolay hale gelmiştir. Görebileceğiniz en eğlenceli şekilde çocuklara matematiği sevdirerek öğreten bu uygulama, birçok çocuğun ve ailenin favorisi!

5-Star Walk

Yıldızların konumunu, teleskop kullanmadan öğrenmek ister misiniz?

Gökyüzüne fazlaca ilgi duyan çocuklarınız varsa, bu uygulamaya gerçekten bayılacaklar… Star Walk uygulaması, telefonun veya tabletin gökyüzüne tutulması ile çalışmaktadır ve bu şekilde çocuklara, gök cisimlerini eş zamanlı şekilde öğretmektedir. Ebeveynlerin bile çok severek kullanabileceği bu uygulama, çocukların eğlenerek bir şeyler öğrenmesinin en güzel yollarından biri gibi duruyor!

6-WWF Together

Biraz da hayvanların dünyasına giriş yapalım!

Nesli tükenmekte olan hayvanlar başta olmak üzere birçok hayvanın öykülerini eğlenceli şekilde anlatan ve çocukların hayvanları ve doğayı eğlenerek tanımasını sağlayan bu uygulama, Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) hazırladığı, ebeveynlerin çocuklarına gönül rahatlığı ile kullandıracağı en yararlı ve güvenilir uygulamalardan biridir!

7-Nasa Kids Club

Haydi, uzay yolculuğuna!

 

Nasa’nın Kids Club’ına hoş geldiniz! Star Walk gibi çocuklara eğlenceli bir şekilde uzayı tanıtan bu uygulama, Star Walk’dan daha kapsamlıdır ve bilim-teknolojiye ilgi duyan çocukların vazgeçilmezi olmaktadır. Eğlenceli oyunlar ile birlikte çocukların uzayı keşfetmesini sağlayan bu faydalı uygulamayı ebeveynler, çocuklarının tabletlerine güvenle indirebilirler.

8-Stack the Countries

Çocuklarınız ülkeleri İngilizce ile birlikte öğrenmelerini ister misiniz?

 

 

İşte, çocukların hem İngilizcelerinin gelişmesine hem de dünyayı tanımalarına fazlaca yardımcı olan, uzmanlar tarafından fazlaca önerilen bir uygulama! Bu uygulama, çocukların dünyadaki ülkeleri, onların dillerini ve bayraklarını öğrenmelerini eğlenceli yöntemlerle sağlamaktadır. Çocuklara, ülkelerin başkentlerine kadar öğreten bu uygulamayı hemen tabletinize indirmelisiniz!

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.