Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıktan Kurtulmanın 3 Yolu | Güzellik Çarşısı

Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıktan Kurtulmanın 3 Yolu

Gögüs kırışıklığı nasıl geçer?, Dekolte çizgileri nasıl geçer?, Gerdandaki çizgiler nasıl geçer?, Gerdan bölgesinde kırışıklık nasıl giderilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıktan Kurtulmanın 3 Yolu
05 Aralık 2014
1.195 okunma
Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıktan Kurtulmanın 3 Yolu

Dekolte bölgesindeki kırışıklıktan kurtulmanın 3 yolu uygulanarak kırışıklık görünümünü ve cilt sarkması sorunu ortadan kaldırılır. Hassas yapısından dolayı zaman içerisinde dekolte bölgesindeki savunmasız durum kırışıklığa ve cilt sarkmasına neden olur.

İlerlemiş yaşa bağlı olarak azalan hücre yenilenme hızı başta olmak üzere stres, teknolojik cihazların kullanımı, uyku düzeninin bozulması gibi birçok unsur dekolte bölgesindeki kırışıklıkların nedeni olarak öne çıkar.

Genç Ve Pürüzsüz Bir Dekolte Bölgesi

Dekolte bölgesinde genç ve bakımlı bir görünüm elde edebilmek için birçok tedavi yöntemi uygulanır, belli bir yaştan sonra müdahale edilen dekolte bölgesinde kişinin isteğine göre yöntemler kullanılır.

Uygulamadaki hedef kırışmış olan cildi gençleştirerek daha canlı bir görünüm elde etmektir. Genellikle cildin tamamında görülen kırışıklık hassas bölgelerde çok daha fazla deformasyona neden olur dekolte bölgesi de vücutta bulunan enhassas alanlardandır.

Dekolte bölgesindeki kırışıklıktan kurtulmanın 3 yolu içerisinde öne çıkan bitkisel tedavi yöntemleridir. Aynı zamanda cerrahi ya da cerrahi olmayan müdahaleler ile genç ve pürüzsüz bir dekolte bölgesine kavuşmak söz konusudur.

Dekolte bölümü zaman içinde güneşten ya da yaşın ilerlemesi ile lekelere ve kırışık bir görüntüye neden olabilir. Bayanların kötü görünmesinden hoşlanmadığı bölgelerin başında gelen bu kısımdaki kırışıklıklar için çeşitli maskeler kullanabilirsiniz.

 Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıklara Maske

  • 2 tatlı kaşığı – yulaf unu
  • 2 tatlı kaşığı – buğday özü
  • 4 tatlı kaşığı – üzüm pekmezi

Malzemelerin hepsini güzelce karıştırarak bir tülbent üzerine koyunuz ve dekolte bölgesine yerleştiriniz. 20 dakika bekletiniz ve ardından yıkayınız. Yıkama işleminden sonra buğday yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları İçin Kür

  • 1 adet – limon
  • 1 adet – yumurta akı
  • 2 tatlı kaşığı – buğday yağı

Limon suyu sıkıldıktan sonra içerisine çırpılmış yumurta akını ilave ediniz ve buğday yağını da koyarak karıştırınız.  Hazırlanan karışımı dekolte bölgesine sürünüz ve 15 dakikadan sonra soğuk su ile yıkayınız.  Bu işlemden nemlendirici krem sürünüz. Dekolte bölgesi kırışıklıklarının geçmesi için bu maskeyi haftada 1 veya 2 kez uygulayınız.

Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Bal

  • 1 adet – yumurta akı
  • 2 tatlı kaşığı – mısır nişastası
  • 2 çay kaşığı – bal

Bal, mısır nişastası ve yumurta akını karıştırılıp dekolte bölgesine sürünüz. Yirmi dakika sonra bol su ile yıkayınız. Kırışıklıklar gidene kadar karışımı haftada iki kez uygulamaya devam ediniz.

Alın çizgileri nasıl yok olur?

Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi için cerrahi olmayan estetik uygulamasından yani botokstan yararlanabilirsiniz. 6 ila 8 ay süresince cildin kırışıklıklardan kurtulması sağlanırken yeni kırışıkların oluşması geciktirilir. Alın çizgileri doğal yöntemler ile yulaf- buğday ve üzüm pekmezi maskesi ile durdurulabilir.

Kırışıklık olmaması için ne yapmalı?

Erken yaşlardan itibaren sağlıklı ve dengeli beslenmeye ve bol su tüketmeye özen gösterilmelidir. Günlük egzersizler bir rutin haline getirilmeli ve güneşin zararlı ışınlarına karşı korunulmalıdır. Kırışıkların oluşmaya başladığından itibaren kremler ve kırışık önleyici ürünler kullanmak faydalıdır.

2 tatlı kaşığı yulaf, 2 tatlı kaşığı buğday özü ve 4 tatlı kaşığı doğal üzüm pekmezini karıştırın. Bir tülbent üzerine sürerek, dekolte bölgenize doğrudan uygulayın. Dekolte kırışıklıklarının geçirilmesi için idealdir.

Kırışıklara ne iyi gelir dogal?

Kırışıklara iyi gelen çözümler arasında yulaf- buğday ve pekmez 3lüsü yer alıyor. Düzenli olarak uygulamalarda ciltteki yaşlılık izlerinin geçtiği ve derin çizgilerde azalma olduğu söylenmektedir. Ayrıca yaş maya maskesi kullanmak doğal botoks etkisi yaratır. Cildin porselen gibi görünmesi için haftada bir kez yaş maya uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık için ne iyi gelir?

Kırışıklıkların geçirilmesi için salatalık özelerini de kullanabilirsiniz. Salatalığın püre haline getirilmesi ve tüm yüze uygulanması ile nem dengesi sağlanır. Çizgi ve kırışıklıkların görünümünde azalma olur. Yumurta akı maskesi yine yaşlılık belirtileri ve yaşlılık izlerinin azaltılmasında etkilidir.

Yumurta akını temiz bir kapta çırpın. Köpürdükten sonra yüz ve boyun, dekolte bölgelerine uygulayın. 10- 15 dk bekletin ve ılık su ile temizleyin. Kırışıklık karşıtı nemlendiricinizi mutlaka uygulayın.

Alın çizgileri kaç yaşında başlar?

Alın çizgileri genetik özelliklere ve coğrafi koşullara bağlıdır. Erken yaşta çalışmaya başlayan kişilerde, güneş ışığına ve zorlu hava koşullarına yoğun şekilde maruz kalan kişilerde de daha erken yaşlarda başlamaktadır. Alın çizgileri genellikle 25’li yaşlardan sonra başlar fakat her tende farklı bir yapı olduğu için kesin bir yaşı bulunmamaktadır. Kimisinde daha erken yaşlarda kimisinde 35’inden sonra başlayabilir.

Alın çizgisi neden çıkar?

Alın çizgileri paralel ve dikey çizgiler şeklindedir. Alının kaşlara paralel olan kısımlarında saç diplerine doğru çıkar. Soldan sağa veya sağdan sola olabilir. Genellikle 3 sıra ve alın mimiklerini çok kullanan kişilerde 4- 5 sıra oluşabilir. Kaş hareketlerini çok yapan, konuşurken kaşlarını orta kısımda çok birleştiren kişilerde kaşların başlama noktasından itibaren derin çizgiler oluşmaktadır.

Cilt kırışıklıkları neden olur?

Ciltteki kırışıklıklar zamana bağlı gelişmektedir. Yaş ilerledikçe deri ve dokular tazeliğini kaybeder ve çizgiler, kırışıklıklar oluşur. Buna ek olarak stres cilt yaşlanmasında oldukça etkilidir. Sağlıksız beslenme, cildin nemli olmaması ve dış koşullara sürekli maruz kalınması gibi nedenler, ilaç kullanımları yine cildin erken yaşlanmasına ve belirgin kırışıklıklar oluşmasına neden olan unsurlardır.

Göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer?

Göz çevresi için kremler kullanmak etkilidir. Salatalık maskesi yapmak, morlukları geçirmek için patates uygulaması yapmak önemlidir. Yaş maya maskesi, göz kenarlarındaki çizgilerin azalmasında etkilidir. Masaj hareketleri ve yüz yogası yapmak yine göz çevresi kırışıklıklarının önlenmesi için önemlidir.

Genç yaşta göz çevresi kırışıklıkları neden olur?

Çok mimik yapmak, gözleri kısarak konuşmak, genetik yapı ve ciltteki kuruluk, erken yaşlarda göz çevresinde kırışıklık olmasına nedendir. Günlük bakım kreminin rutin olarak uygulanması, güneş koruyucu krem kullanılması, cilt temizliğinin yapılması kırışıklıkları geciktirir.

Aşırı güneşte güneş gözlüğü kullanmaya özen göstermeli ve gözlerinizi kısmadan konuşmaya gayret etmelisiniz.

Pürüzsüz bir cilt için evde ne yapılmalı?

Cildi sürekli nemli tutmak ve kolajen üretimini destekleyecek besinler tüketmek önemlidir. Su içmeye özen gösteriniz, taze meyve ve sebze tüketmeye özen gösteriniz. Cilt temizliğini sürekli olarak yapın ve nemlendiricinizi sürün. Salatalık maskesi uygulayabilir, arada bir limon ve elma sirkesi gibi takviyeler ile sivlce ve izlerini yok edebilirsiniz.

Pürüzsüz cilt için temizleme ürünleri, tonik kullanabilirsiniz. Ancak ağır kimyasallar içermemeli ve cilt yapısını bozmamalıdır. Hayvansal ve kimyasal ürün içermeyen kremleri, bakım ürünlerini tercih etmeniz önerilir. Diadermine cilt bakım ürünleri bu konuda gerçekten başarılıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yuzdeki-kirisikliklar-nasil-giderilir/

https://guzellikcarsisi.com/lazerle-zayiflama/

https://guzellikcarsisi.com/dudak-morarmasi/

https://guzellikcarsisi.com/hassas-ciltler-icin-nemlendirici/

https://guzellikcarsisi.com/hic-bir-urun-kullanmadan-daha-genc-gorunmenin-10-yolu/