Detoks Diyeti | Güzellik Çarşısı

Detoks Diyeti

1 haftada Detoksla kaç kilo verilir?, 3 günlük detoks diyeti kaç kilo verdirir?, 3 günlük detoks nedir?, 10 günlük detoks nedir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Detoks Diyeti
28 Ocak 2015
1.186 okunma
Detoks Diyeti

Detoks diyeti kişilerin uzun soluklu diyet süreçlerinde bünyelerini şaşırtmak için uygulayabilecekleri alternatifler arasında bulunmaktadır. Kelime anlamına bakıldığı zaman vücutta bulunan toksinlerin atılmasını hedeflediği görülmektedir. Vücudunuzdan zararlı unsurları atarken sizin her zaman en büyük yardımcınız kesinlikle su olacaktır. Diyetinizde yer alan tüm beslenme öğelerine dikkat ederken aynı zamanda bol bol su tüketme konusunda da büyük çaba sarf etmelisiniz. Ancak bu şekilde bünyenizin kendine gelmesini ve zararlı unsurlardan arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Detoks ile metabolizmanızın hızlanmasını da mümkün kılacaksınız.

Kilo Vermenin Anahtarı!

Detoks diyeti sayesinde kalan son kilolardan kurtulmak için bir fırsat elde edeceksiniz. detoks diyetinden istifade ederken hayatınıza hareketi de dahil etmeniz gerekir. Hareket detoks etkisi yaratan bedensel egzersizdir. Bu noktada ne kadar fazla terlerseniz toksinlerden o kadar hızlı kurtulmuş olursunuz. Detoks süreci boyunca hayatınıza hareketi dahil etmelisiniz. Bünyenizin alışık olmadığı şekilde bu harekete dahil olmak sizin için verimli bir kilo verme aşamasının temel mimarı olacak! Tabi ki kronik bir rahatsızlığınız varsa uygulamadan önce onay almanız yararınıza olacaktır!

İnsan vücudu normal şartlarda sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer kendisini dinlendirmek üzer programlıdır. Vücudumuzu etkileyen bu etkenler toksinlerden oluşmakta ve bizim bu toksinlerden kurtulmamız gerekmektedir. Bu toksinlerden kurtulmak için Detoks diyeti uygulamak faydalı olacaktır.

Detoks Diyeti Nasıl Uygulanır

            Toplamda 5 gün süren Detoks diyeti sayesinde vücudunuzda bulunan toksinlerden kurtulabilirsiniz. Bu diyet;


  • gün sabah kahvaltısı 1 fincan şekersiz yeşil çay, 5 çilek ve 1 muzdan oluşan meyve salatası, 5 zeytini 1 domates ve salatalıkla beraber 1 dilim yağsız beyaz peynirden oluşmaktadır. Öğlen mantar pane, 2 galeta, 1 muz, diyet yoğurt ve salata tüketilmelidir. Akşam ise 1 porsiyon ızgara balık, az pirinç pilavı ve haşlama olmak üzere patates, havuç ve brokoliden oluşmalıdır.
  • gün kahvaltı ılık ve şekersiz 1 bardak sütle beraber 1 adet yeşil elma tüketilmelidir. Öğlen diyet yoğurt, ızgara köfte ve salata tüketilmelidir. Akşam ise diyet yoğurt, tavukgöğsü ve salata tüketilmelidir.
  • gün kahvaltı 4 tane kuru kayısı, 1 bardak diyet süt, kahvaltı gevreği ve 5 adet fındıktan oluşmalıdır. Öğlen diyet yoğurt, kepekli makarna ve patatesli pırasa tüketilmelidir. Ara öğün olarak 1 portakal tüketilebilir. Akşam ise bol limonlu salata, 1 bardak portakal suyu ve tavukgöğsü tüketilmelidir.
  • gün kahvaltı 3 galeta, 5 zeytin, 1 meyve ve 1 dilim yağsız beyaz peynirden oluşmalıdır. Öğlen kepekli makarna, salata ve diyet yoğurt tüketilmelidir. Akşam ise salata, portakal suyu, muz ve buğulama balık tüketilmelidir.
  • gün kahvaltı 5 siyah zeytin, meyve salatası(muz, çilek ve keten tohumu), 1 haşlanmış yumurtadan oluşmalıdır. Öğlen kereviz ve 4 tane ızgara tavuktan oluşmalıdır. Ara öğün 3 tane kepekli bisküvi ve 1 şeftaliden oluşmalıdır. Akşam diyet yoğurt, salata ve türlü pilavdan oluşmalıdır.

Daha kolay kilo verimi ve toksin atımı için Detoks diyeti uygulamak faydalı olacaktır. Yeme alışkanlıklarınızı biraz değiştirmeniz daha kolay toksin atımınıza fayda sağlayacağından dolayı bu diyet uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/detoks-kuru-nedir/

https://guzellikcarsisi.com/10-gunde-8-kilo-verdiren-diyet/

https://guzellikcarsisi.com/isiya-maruz-kalan-saclar/

https://guzellikcarsisi.com/simit-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/makarna-diyeti/