Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
56
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
32
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Detoks Diyeti

28.01.2015
676
Detoks Diyeti

 

Detoks Diyeti

            İnsan vücudu normal şartlarda sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer kendisini dinlendirmek üzer programlıdır. Vücudumuzu etkileyen bu etkenler toksinlerden oluşmakta ve bizim bu toksinlerden kurtulmamız gerekmektedir. Bu toksinlerden kurtulmak için Detoks diyeti uygulamak faydalı olacaktır.

 

Detoks Diyeti Nasıl Uygulanır

            Toplamda 5 gün süren Detoks diyeti sayesinde vücudunuzda bulunan toksinlerden kurtulabilirsiniz. Bu diyet;

  • gün sabah kahvaltısı 1 fincan şekersiz yeşil çay, 5 çilek ve 1 muzdan oluşan meyve salatası, 5 zeytini 1 domates ve salatalıkla beraber 1 dilim yağsız beyaz peynirden oluşmaktadır. Öğlen mantar pane, 2 galeta, 1 muz, diyet yoğurt ve salata tüketilmelidir. Akşam ise 1 porsiyon ızgara balık, az pirinç pilavı ve haşlama olmak üzere patates, havuç ve brokoliden oluşmalıdır.
  • gün kahvaltı ılık ve şekersiz 1 bardak sütle beraber 1 adet yeşil elma tüketilmelidir. Öğlen diyet yoğurt, ızgara köfte ve salata tüketilmelidir. Akşam ise diyet yoğurt, tavukgöğsü ve salata tüketilmelidir.
  • gün kahvaltı 4 tane kuru kayısı, 1 bardak diyet süt, kahvaltı gevreği ve 5 adet fındıktan oluşmalıdır. Öğlen diyet yoğurt, kepekli makarna ve patatesli pırasa tüketilmelidir. Ara öğün olarak 1 portakal tüketilebilir. Akşam ise bol limonlu salata, 1 bardak portakal suyu ve tavukgöğsü tüketilmelidir.
  • gün kahvaltı 3 galeta, 5 zeytin, 1 meyve ve 1 dilim yağsız beyaz peynirden oluşmalıdır. Öğlen kepekli makarna, salata ve diyet yoğurt tüketilmelidir. Akşam ise salata, portakal suyu, muz ve buğulama balık tüketilmelidir.
  • gün kahvaltı 5 siyah zeytin, meyve salatası(muz, çilek ve keten tohumu), 1 haşlanmış yumurtadan oluşmalıdır. Öğlen kereviz ve 4 tane ızgara tavuktan oluşmalıdır. Ara öğün 3 tane kepekli bisküvi ve 1 şeftaliden oluşmalıdır. Akşam diyet yoğurt, salata ve türlü pilavdan oluşmalıdır.

Daha kolay kilo verimi ve toksin atımı için Detoks diyeti uygulamak faydalı olacaktır. Yeme alışkanlıklarınızı biraz değiştirmeniz daha kolay toksin atımınıza fayda sağlayacağından dolayı bu diyet uygulanabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.