Detoks Kürü Nedir? | Güzellik Çarşısı

Detoks Kürü Nedir?

1 haftada Detoksla kaç kilo verilir?, Kilo verdiren detoks suyu nasıl yapılır?, 3 günlük detoks diyeti kaç kilo verdirir?, Detoks kürü ne işe yarar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Detoks Kürü Nedir?
08 Aralık 2014
1.054 okunma
Detoks Kürü Nedir?

Detoks kürü nedir; detoks son senelerde hayatımıza giren içeriklerin başında gelmektedir. Form tutmak isteyen kişilerden sağlığını yeniden kazanmak isteyen kişilere kadar hitap edebilecek farklı alternatifler mevcuttur. Tabi ki detoks kürlerini uygulamadan önce içeriğin genel sağlığınıza uygun olup olmadığını analiz etmenizi gerekmektedir. Detoks küründe kullanılan malzemeler ile sürekli kullandığınız ilacınızın kontrendike yapmayacağından emin olmanız gerekmektedir. Bunun iiçin uzun vadeli detoks uygulamadan önce kesinlikle dikkatli olmalısınız.

Detoks Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Detoks kürü nedir; detoks kürlerinin tek başına fayda sağlamasını beklemek mantıklı olmayacaktır. Bu kürlerin faydalı olabilmesi için öncelikli olarak hayat biçiminizi değiştirmeniz gerekmektedir. Kürleri kullanırken hem hareketi hayatınıza katmalı hem de beslenme düzeninizi kontrol altına almalısınız. Trans yağ kullanımını minimum seviyeye indirmelisiniz. Bu şekilde hem kalp damar sağlığınızı koruma hem de formunuzu yeniden kazanma fırsatını yakalayacaksınız. Detoks uygularken sigara kullanımını da bırakmanız önerilmektedir. Alkali bir beslenme düzenine geçerken bir diğer yandan da sigara içmek tüm sürecin dengesini alt üst edecektir.

Detoks kürünü anlayabilmek için ilk olarak detoksun ne olduğunu bilmek gerekir. Detoks, vücudumuza çeşitli sebeplerden dolayı giren veya vücudumuzda oluşan ve vücut tarafından dışarı atılamayan atık madde olan zararlı toksinlerden kurtulma yöntemidir. Senede bir kez olmak üzere on gün boyunca bu kürün uygulanması gerekmektedir.

Detoks kürünü uygulamak için izlenmesi gereken aşamaları şöyle sıralayabiliriz.

Detoks Kürü Nedir?

Birinci Gün: Yemeklerinizde kullandığınız bütün yağları hayatınızdan çıkartın. Et ve süt ürünlerine sofranızda yer vermeyin.

Detoks Kürü Nedir?

İkinci Gün: Bütün gün boyunca sadece bir cins meyve yiyin. Örnek vermek gerekirse bu meyve ananas, muz veya elma olabilir. Meyveleri doğal olarak, komposto veya meyve suyu olarak tüketebilirsiniz.

Detoks Kürü Nedir?


Üçüncü Gün: Bu günde başka bir meyveye ağırlık verin.

Detoks Kürü Nedir?

Dördüncü, Beşinci ve Altıncı Günler: Bu günlerde diyetinize sebzeleri koymanızın zamanı geldi. Sebzeleriniz yağsız ve buharda pişirilmiş olmalı. Çiğ salata tüketimine ağırlık verin. Yemeden önce salatanın üzerine biraz zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Meyve yemelerinize devam edin.

Detoks Kürü Nedir?

Yedinci ve Onuncu Günler: Nişastalı yiyecekleri diyetinize az miktarda ilave edin. On gün boyunca meyve suyu, yeşil çay ve bol miktarda su içmelerinize ara vermeyin.

Günde en az 30 dakika düzenli bir şekilde yürüyüş yapın veya başka bir spor aktivitesi uygulayın. Her gün olmak üzere 15 dakikalık nefes alıştırmaları yapın. Yere sırt üstü yatıp karın nefesi çalışmasını uygulayın. Bunu şöyle yapabilirsiniz. Burnunuzdan nefes alıp karın bölgenizi şişirin, bir süre nefesinizi tutun ve daha sonra nefesinizi yavaşça burnunuzdan verin. Eğer zamanınız ve maddi durumunuz uygunsa saunaya gidin. Kendinize kese ve masaj yaptırın. Eğer böyle bir olanağınız bulunmuyorsa evinizde kendi kendinize masaj yapın. Yağlamadan sonrada uzun süreli bir banyo ve vücudunuza kese yapın.

Yukarıda size önerdiğimiz detoks kürünü düzenli bir şekilde uygularsanız mutlaka sonuç alırsınız.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/detoks-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/simit-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-meyveler/

https://guzellikcarsisi.com/guneslenirken-nelere-dikkat-edilmeli/

https://guzellikcarsisi.com/karin-bolgesini-eritme-yollari/