Rüyada asker görmek güvende olmayı işaret eder. Rüya sahibinin hayatını güven içerisinde geçireceğine, bela ve musibetlerin ondan uzak olacağına işaret...
04.03.2021
24
Sigarayı rüyada içerken görmek, kişinin bulunduğu dönem içerisinde zor bir zamandan geçeceğini fakat sonrasında rahata ereceği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara...
03.03.2021
6
Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
19
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
29

Detoks Kürü Nedir?

08.12.2014
438
Detoks Kürü Nedir?
REKLAM ALANI

Detoks kürünü anlayabilmek için ilk olarak detoksun ne olduğunu bilmek gerekir. Detoks, vücudumuza çeşitli sebeplerden dolayı giren veya vücudumuzda oluşan ve vücut tarafından dışarı atılamayan atık madde olan zararlı toksinlerden kurtulma yöntemidir. Senede bir kez olmak üzere on gün boyunca bu kürün uygulanması gerekmektedir.

Detoks kürünü uygulamak için izlenmesi gereken aşamaları şöyle sıralayabiliriz.

Detoks Kürü Nedir?

Birinci Gün: Yemeklerinizde kullandığınız bütün yağları hayatınızdan çıkartın. Et ve süt ürünlerine sofranızda yer vermeyin.

Detoks Kürü Nedir?

İkinci Gün: Bütün gün boyunca sadece bir cins meyve yiyin. Örnek vermek gerekirse bu meyve ananas, muz veya elma olabilir. Meyveleri doğal olarak, komposto veya meyve suyu olarak tüketebilirsiniz.

Detoks Kürü Nedir?

Üçüncü Gün: Bu günde başka bir meyveye ağırlık verin.

Detoks Kürü Nedir?

Dördüncü, Beşinci ve Altıncı Günler: Bu günlerde diyetinize sebzeleri koymanızın zamanı geldi. Sebzeleriniz yağsız ve buharda pişirilmiş olmalı. Çiğ salata tüketimine ağırlık verin. Yemeden önce salatanın üzerine biraz zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Meyve yemelerinize devam edin.

Detoks Kürü Nedir?

Yedinci ve Onuncu Günler: Nişastalı yiyecekleri diyetinize az miktarda ilave edin. On gün boyunca meyve suyu, yeşil çay ve bol miktarda su içmelerinize ara vermeyin.

Günde en az 30 dakika düzenli bir şekilde yürüyüş yapın veya başka bir spor aktivitesi uygulayın. Her gün olmak üzere 15 dakikalık nefes alıştırmaları yapın. Yere sırt üstü yatıp karın nefesi çalışmasını uygulayın. Bunu şöyle yapabilirsiniz. Burnunuzdan nefes alıp karın bölgenizi şişirin, bir süre nefesinizi tutun ve daha sonra nefesinizi yavaşça burnunuzdan verin. Eğer zamanınız ve maddi durumunuz uygunsa saunaya gidin. Kendinize kese ve masaj yaptırın. Eğer böyle bir olanağınız bulunmuyorsa evinizde kendi kendinize masaj yapın. Yağlamadan sonrada uzun süreli bir banyo ve vücudunuza kese yapın.

Yukarıda size önerdiğimiz detoks kürünü düzenli bir şekilde uygularsanız mutlaka sonuç alırsınız.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.