Simit Diyeti Nasıl Yapılır | Güzellik Çarşısı

Simit Diyeti Nasıl Yapılır

Simit diyeti nasıl oluyor?, Simit diyeti kac kilo verdirir?, Her gün 1 simit yemek kilo aldırır mı?, Her gün simit yiyerek kilo verilir mi?Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Simit Diyeti Nasıl Yapılır
02 Ağustos 2015
1.623 okunma
Simit Diyeti Nasıl Yapılır

Simit diyeti nasıl yapılır soranlara öncelikle 1 haftalıktan süreçten söz etmek gerekir. Hazımsızlık sorunlarına karşı 1 haftalık süreç yeterli görülür. Bunun devamında düzenli beslenme programlarına geçiş yapılır. Simit diyeti sırasında:

  • Şekerli olan her türlü yiyecekten ve de içecekten uzak durulması gerekir.
  • Gazlı içecekleri de diyet sürecinde hayatınızdan çıkartmanız istenir.

İçecek olarak detoks sularına yönelmek en doğrusu olacaktır. Özellikle de içerisinde taze nanenin ve de limonun yer aldığı detoks içecekleri sayesinde diyetten etkili bir sonuç almanız kaçınılmaz hale gelir. Sabahları veya ara öğünlerde detoks soğuk içeceklere ya da bitki çaylarına yer verilebilir. Tarçın, salatalık ya da taze nane gibi içerikler ile detoks içeceklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Simit Diyeti İçin Liste

Simit diyeti nasıl yapılır merak edenlere listeler eşlik eder ve uyulması istenir. Sabahları yaygın olarak simitin yanında yumurta takviye edilmelidir. Öğlen yemeklerinde ise hafif ve haşlama olarak sebze yemeklerinden tercihte bulunabilirsiniz.

Akşam yemeklerini proteinsiz olarak atlatmak hata olacaktır. Özellikle de tavuk ya da balık tüketilmesi gerekir. Ara öğünlerin ise yaygın olarak bitki çayları ile geçiştirilmesi istenir. Özellikle de içerisine tarçın eklenerek tüketilen bitki çayları diyetin etkili olmasını sağlayacaktır.

Simit, Türk insanına özgü yiyecekler konusunda her zaman üst sıralarda kendine yer bulabilmektedir. Özellikle son dönemlerde popülerliği gittikçe artan simit, doyurucu özelliğinin yanı sıra diyet listelerinde de yer almaya başlamasıyla bundan sonra da oldukça adından söz ettireceğine benziyor. Simit diyeti günde vereceği 900 kaloriyle zayıflama konusunda oldukça etkili olacak, bunu yaparken de sizi bir an bile aç bırakmayacaktır. Ayrıca birçok diyetin aksine zayıflama konusunda oldukça sağlıklı bir rol izleyerek, sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır.


Simit diyeti özellikleri:

  • Bu diyet protein bakımından oldukça etkili olduğu için, diyet süresince açlık hissetmemenize neden olacaktır.
  • Bu diyet bir hafta boyunca uygulandıktan sonra iki hafta ara verilmeli, sonra tekrardan kesintisiz 7 gün olarak uygulanmaktadır. Bu şekilde 4 haftalık periyotta verilecek kilo miktarı 6’ya kadar çıkmaktadır.

Simit diyeti listesi özellikleri:

  • Bu diyette sabah kahvaltısında sadece bir simidin yarısıyla birlikte şekersiz çay ya da kahve içilmektedir.
  • Öğle yemeklerinde ise tam bir simit ve dilediğince yeşik salata yenebilir. Ancak salataya az da olsa hiç yağ koyulmamalıdır.
  • Akşam yemeklerinde simide ara verilmekte, yine dilediğince yağsız salatanın yanında 10 adet köfte, bir dilim pirzola, 2 parça tavuk ızgara yenebilmektedir. Köfte hazırlanırken içerisine ekmek koyulmamalıdır. Baharat kullanımının bir sakıncası yoktur. Simit diyeti sağlıkla kilo vermenizi sağlayarak, sizi aç bırakmayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/detoks-kuru-nedir/
https://guzellikcarsisi.com/detoks-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/1400-kalorilik-zayiflama-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/1100-kalorilik-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/