Ezgi Mola Diyeti | Güzellik Çarşısı

Ezgi Mola Diyeti

Ezgi Mola nasıl kilo verdi?, Ezgi Mola ne zaman kilo verdi?, Arka Sokaklar Ezgi nasıl zayıfladı?, Ezgi Mola kaç kilo? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Ezgi Mola Diyeti
16 Temmuz 2015
1.176 okunma
Ezgi Mola Diyeti

Ezgi Mola Diyeti

Son dönemlerde verdiği kilolarla ve sağlıklı yapısıyla dikkat çeken ünlü oyuncu Ezgi Mola daha diyete başlamadan sahilde yaptığı yürüyüşlerle kilo vermeye başladığını belirtiyor. Günde 2 saatlik bir sürede köpeklerini gezintiye çıkaran ünlü oyuncu bir aya yakın bir sürede 4 kilo verdiğini görünce spora ve Ezgi Mola diyetine başlamaya karar verdiğini ve deyim yerindeyse spora koşa koşa gittiğinden de bahsetti. Kilo verme konusunda spor yapma ve diyetisyene gitmeyi bir bütün olarak gördüğünü söyleyen oyuncu diyetisyeni sayesinde sağlıklı beslenmenin püf noktalarını da keşfettiğini ve bunu hayatı boyunca hatırlayacağını vurguluyor.

Ezgi Mola diyeti püf noktaları ve Ezgi Mola diyetinde yapmanız gerekenler neler?

  • Her diyette olduğu gibi bu diyette de tek yapmanız gereken sağlıklı besinler tüketmektedir. Ezgi Mola protein ve sebze ağırlıklı besinlere ek olarak ara öğünlerde de ayran, baden ve fındık gibi besinlerle aç kalmadan kilo verdiğinden bahsetti.

Diyet listesi :

Sabah :

  • 1 dilimi geçmeyecek ekmeğin yanına yağsız peynir ya da 2 dilim kepek ekmeğinin yanına domates, salatalık ve bol yeşillik, en fazla beş adet tuzu alınmış zeytin.
  • Süt tercih edilecekse yanına 3 tatlı kaşığı ölçüsünde yulaf ezmesi, yarım muz

Öğle :

  • Ezgi Mola diyeti öğle yemeğinde orta boyutlarda 3 parça tavuk, kırmızı et ya da balık bu öğünde 150 kalori almanıza yardım eder. Hem aç kalmaz hem de yanında 1 bardak ayranla sınırsız yağsız yeşil salata yiyebilirsiniz.

Akşam :

  • Bir porsiyon ölçüsünde sebze yemeği yanında sınırsız yağsız yeşil salata ve bir bardak ayran içilebilir.

Ara Öğünlerde :

  • Her ara öğünde 10 adete kadar çiğ badem ve yanında 1 adet meyve yenebilir. Akşam yemeğinden sonraki ara öğünde 1 bardak süt içilebilir. Ezgi Mola diyeti sizlere aç bırakmadan günlük 1225 kalori almanızı sağlayan önemli bir diyettir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ibrahim-saracoglu-nasir-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/1400-kalorilik-zayiflama-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/1100-kalorilik-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-diyeti/