Hülya Avşar Diyeti | Güzellik Çarşısı

Hülya Avşar Diyeti

Çok zor kilo veriyorum ne yapmalıyım?, 2 ayda 6 kilo nasıl verilir?, 2 ayda 5 kilo nasıl verilir?, 1 haftada 7 kilo nasıl verilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Hülya Avşar Diyeti
20 Temmuz 2015
890 okunma
Hülya Avşar Diyeti

Hülya Avşar diyeti sayesinde yeniden form tutmak sizin için her zamankinden çok daha kolay bir hale gelecek! Form tutarken bu diyetin inceliklerine dikkat etmenizin yanı sıra aynı zamanda hayatınıza hareketi de katmanız gerekmektedir. Hayatınıza hareket katmadan kilo vermeniz maalesef ki mümkün değildir. Özellikle diyet konusunda her bünyenin vermiş olduğu tepkilerin farklı olduğunu bilmelisiniz. Bu noktada asıl harekete geçirici unsur hayatınıza sporu dahil etmenizdir.

Protein Esaslı Beslenme!

Hülya Avşar diyeti sayesinde uzun süre boyunca uğraşmanıza rağmen takılıp kalan kilonuzu vermeniz mümkün olacaktır! Hülya Avşar’ın yaşam tarzı göz önünde bulundurulduğu zaman spor ile ne derece iç içe olduğu bir kere daha fark edilmektedir. Tam da bu nedenle protein esaslı beslenmenin çok daha uygun olduğu görülmektedir. Protein bazlı beslenirken aynı zamanda ketojenik beslenmenin zararlarından da haberdar olmanız gerekmektedir. Ketojenik beslenmenin uzun vadede vücut üzerinde olumsuz etkileri olabileceği belirlenmiştir. Sadece karbonhidrat ya da sadece protein bazlı beslenmek vücudun vitamin veya mineral konusunda sorun ile karşılaşmasına neden olabilmektedir.

Ünlü sanatçı Hülya Avşar uyguladığı diyet programı sayesinde 2 aydan az bir sürede 9 kilo verip iki beden incelince gözler Hülya Avşar diyetive diyetin içerdiği uygulamalara çevrildi. Hülya Avşar aslında kesintisiz sporla uğraştığından diyet uygulama gibi bir düşüncesi olmasa da, bir gün ekibiyle gittiği bir kahvaltıda birkaç kilo fazlası olduğunun farkına vardığında diyet yapmaya karar verdiğini anlatıyor. Banu Kazanç tarafından hazırlanan Hülya Avşar diyeti ana esasları şunlara dayanıyor:


  • Öncelikle Hülya Avşar gibi sürekli sporla uğraşanlar zaten sıkı bir vücuda sahip olduklarından dolayı diyet programlarının bir anda çok kilo verdirmeme üzerine kurulu olması gerekiyor. Bu nedenle ayda 5 kilo vermek yeter de artar.
  • Fazla kiloların kas kütlesi bozulmadan atılabilmesi için Hülya Avşar diyeti protein esasına dayanıyor. Bu sayede hem fazla kilolar vücutta depolanmış yağlardan atılıyor hem de bol bol et ve balık tüketildiğinden açlık hissi yaşanmıyor.
  • Bu diyet programında her öğünden önce yarım litre ılık su içmek hayati önem taşıyor.
  • Makarnanın da özgürce tüketildiği bu diyette, yemeklerin içine katılan zeytinyağı, soya yağı, fındık yağı ve az miktardaki tereyağı yemeklerin tadı üzerinde olumlu etkiler yapıyor. Ancak margarin kesinlikle yasak.
  • Sabah kahvaltısında ekmek, az yağlı dil ve kaşar peyniri, avokado ve baldan oluşan dönüşümlü bir menü yenebilir. Öğle yemeğinde tavuk ya da makarnanın seçildiği bir ana yemeğin yanında salata tüketilebilir. Akşam yemeğinde ise balık ve sebze yemeğiyle birlikte bir dilim kızarmış ekmekten, yoğurt ve salataya kadar geniş seçenekler mevcut.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ingiliz-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/gulben-ergenin-guzellik-sirlari/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/
https://guzellikcarsisi.com/sporcu-beslenmesi/
https://guzellikcarsisi.com/dukan-diyetinin-zararlari/