Melisa Sözen | Güzellik Çarşısı

Melisa Sözen

Melisa Sözen Fransızca biliyor mu?, Melisa Sözen neden boşandı?, Melike Sözen kaç yaşında?, Melih Sözen kimdir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Melisa Sözen
09 Ocak 2015
1.813 okunma
Melisa Sözen

Melisa Sözen 36 yaşında olan güzel oyuncu 2020 ve 2021 yılında kariyerine Gülseren Budayıcıoğlu’nun projesi olan Kırmızı Oda dizisinde farklı bir yön kazandırmıştır. Güzel oyuncu Mor Ve Ötesi Solisti Harun Tekin ile olan birlikteliğiyle de tanınmaktadır.

Melisa Sözen oynadığı diziler;  Çemberimde gül oya ile başladığı kariyerine, Bir Bulut Olsam dizisiyle devam etmiştir. Daha sonra internet dizilerinde 7 Yüz dizisiyle de yeni bir döneme başlamış olan oyuncu, 2021 yılında Kırmızı Oda’da oynadığı Alya karakteriyle birçok yönetmenin de dikkatini çekmiştir.

Melisa Sözen’in Burcu Nedir?

6 temmuz’da doğmuş olan Melisa Sözen, Yengeç burcudur. Sıcak kanlı ve samimi bir oyuncu olan Sözen, Yengeç burcu kadınının fiziksel özelliklerini de taşımaktadır. Özgür ruhlu ve romantik bir kadın olan yengeç, kendine güvenmektedir. Dost canlısı olmalarıyla bilinen Yengeç burcu, Melisa Sözen’in özelliklerini taşıdığı burç özellikleri arasındadır.

Melisa Sözen’in sevgilisi kimdir; Melisa Sözen son iki yıldır Mor ve Ötesi grubunun solisti olan Harun Tekin’le ilişkisi devam etmektedir. İstanbul’da doğmuş büyümüş olan Melisa, Harun Tekin’le mutlu bir beraberliği vardır.

Estetik yaptırdı mı; Melisa Sözen hayatında sadece bir kere botox yaptırdığını açıklamış, herhangi bir estetik yaptırmamıştır. Oyuncu 36 yaşında, yeni dizi ve film projelerine hazırlanmaktadır.

Adı: Melisa Sözen

Tam Adı: Melisa Sözen

Doğum Tarihi: 06.08.1985

Kilosu: 51kg

Boyu: 1.69m

Nerede Doğdu: İstanbul, Türkiye

Hayatı: Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Melisa Sözen İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bir erkek kardeşi vardır. İlk ve ortaokulu Ata Koleji’nde okudu. Okurken bir yandan da Alev Baymur Bale Okulu’na devam etmiştir. Sahne deneyimini ilk kez “Yedi Kocalı Hürmüz” müzikaliyle yaşamıştır. Bu müzikalde tanıştığı Nilgün Belgün ve Levent Özdilek ile 1999 yılı yapımı olan “Kadınlar Kulübü” adlı dizide beraber oynamışlardır. Bu sanatçının ilk dizisidir. Güzel oyuncu Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Melisa Sözen Levent Özdilek sayesinde İrfan Tözüm ile İrfan Tözüm sayesinde de Çağan Irmak ile tanışmıştır. 2001 yılında Çağan Irmağın filmi olan “Bana Şans Dile” adlı filmin seçmelerine katılmıştır. Bu seçmelerde seçilerek sinema dünyasına adım atmıştır. Ülkemizde geniş kitlelerce tanınması ise yine 2004 yılında Çağan Irmağın yönetmenliğini yaptığı “Çemberimde Gül Oya” adlı dizi ile olmuştur. 2005 Mart ayında Ankara’da geçekleştirilen 16. Ankara Film Festivalini sundu.

Burada yönetmen Derviş Zaim ile tanışması yönetmenin “Cenneti Beklerken” filminde oynamasına aracı olmuştur. Güzel oyuncu birçok dizi, sinema ve tiyatro oyununda oynamıştır. 2008 yılı yazında NTV kanalında bir program sunmuştur. Çok ses getiren Muhteşem Yüzyıl Dizisi’nde Nora karakteri ile karşımıza çıkmıştır. 2013 yılına geldiğimiz zaman Şubat dizisinde Yağmur ve Sabah rollerini oynamıştır. Güzel tiyatrocu Ali Yücesoy ile kısa süren bir evlilik yaşamıştır.


Melisa Sözen Fransızca biliyor mu?
Bilindiği üzere Melisa Sözen güzelliği ve başarısı ile kendisinden söz ettiren oyunculardan. Ancak çoğu kişi onun başarılarını ne yazık ki özel hayatından çok daha az biliyor. Melisa Sözen, geçtiğimiz yıllarda bir Fransız filminde yer aldı ve bu da ünlü oyuncunun Fransızca bilip bilmediğini sorgulattı. Bunu soranlar için oyuncunun Fransızca bildiğini söyleyebiliriz.
Melisa Sözen nerelidir?
Son zamanlarda herkesin adını duyduğu ve başarıları ile kendisinden söz ettiren Melisa Sözen 6 Temmuz 1985 yılında İstanbul’ da doğmuştur. Yani başarılı oyuncu aslen İstanbullu’dur. Sözen daha sonra bu şehirde bulunan Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ de tiyatro bölümünü bitirdi ve ilerleyen zamanlarda da birçok dizi- film projelerinde yer almaya başladı.
Melisa Sözen ne zaman evlendi?
Pek çoğumuz halen bu başarılı ismi tanımasak da birçoğumuz da özel hayatıyla bile yakından ilgileniyoruz. Kırmızı Oda dizisinin performansı ile akıllara kazanan oyuncu, 2013 yılında Alican Yücesoy ile Roma’da evlenmişti. Ancak bu evlilik yürümedi ve çift daha sonra yani evliliklerinden 1 yıl sonra kısa sürede boşanmışlardır.
Melisa Sözen hangi üniversite?
Birçok farklı dizi ve film projelerinde yer alsa da, birçoğumuz onu Kırmızı Oda dizisinde Alya rolü ile tanıyoruz. Başarılı oyunca bu rolde öyle performanslar sergiledi ki onu unutmak zaten olanaksız diyebiliriz. Bu başarı da bize ister istemez Melisa Sözen’in eğitim hayatını sorgulatıyor. Sözen, lise hayatından sonra sahneye atılan ve eğitimine bu şekilde devam eden oyuncular arasında yer alıyor.
Melisa Sözen kimin kızı?
Bilindiği üzere başarılı aktör ve aktristlerin onları dünyaya getiren ve yetiştiren aileleri de merak edilmektedir. Bu bağlamda oyunculuk kariyeri ile herkesi etkisi altına alan Melisa Sözen’in de ailesi merak edilmektedir. Melisa Sözen, annesi ile vakit geçirmeyi çok seven biri olduğu için doğal olarak magazinde sık sık onu annesi ile görüyoruz. Melisa Sözen’in annesinin ismi ise Nilgün Karaca’ dır.
Melisa Sözen kimdir hayatı?
Melisa Sözen, birçok önemli dizi ve filmde yer almış başarılı bir oyuncudur. 1985 yılında İstanbul’da doğmuş ve Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine devam ederek Tiyatro Bölümü’ni bitirmiştir. Daha sonra Çemberimde Gül Oya, Şubat gibi dizilerde rol almış ve ün kazanmaya başlamıştır. Ancak O’nun en çok tanındığı dizi hiç şüphesiz, Kırmızı Oda dizisidir. Sanatçı burada, Alya rolüne hayat vermiş ve herkesin beğenisini kazanmıştır.
Alican Yücesoy aslen nereli?
Melisa Özen’in eski eşi olan ve Şubat dizisinde oynayan Alican Yücesoy 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ancak ilk ve orta öğrenimini Bursa’daki okullarda tamamlamıştır.
Melisa Sözen ne mezunu?
Herkes tarafından ilgi ve beğeni ile izlenen Melisa Sözen, 1985 yılında İstanbul’da doğmuş ve burada İlkokulda Ata Koleji’ne gitmiştir. Daha sonra Lütfi Banat okulundan mezun olan güzel oyuncu son olarak Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne gitmiş ve buradan da tiyatro bölümünden mezun olmuştur.
Melisa Sözen hangi lise?
Melisa Sözen’in özel hayatı, oynadığı filmler kadar hayatı da merak edilmektedir. Bu bağlamda Sözen’in eğitim hayatı konusunda sorulan çok fazla soru vardır ki bunlardan bir tanesi de hangi okulda okuduğudur. Melisa Sözen Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuştur.
Melisa Sözen kaç yaşında?
1985 yılında İstanbul’da doğan Melisa Sözen’in yaşı da merak edilen konular arasındadır. Güzel oyuncu an itibari ile 36 yaşındadır diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/merve-bolugur/

https://guzellikcarsisi.com/terazi-burcu-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/ekim-icin-film-onerileri-neler/

https://guzellikcarsisi.com/burclar-ve-korkulari-neler/