Alessandra Ambrosio | Güzellik Çarşısı

Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio nereli?, Alessandra Ambrosio kaç yaşında?, Alessandra Ambrosio nerede yaşıyor?, Alessandra Ambrosio kaç çocuğu var? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Alessandra Ambrosio
31 Aralık 2014
2.384 okunma
Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio Guess, Victoria’s Secret, Next gibi markaların modelliği yapan Brezilyalı mankendir. 11 Nisan 1981 yılında dünyaya gelen model, 1,77 m boyundadır. 2 çocuk annesi olan model, Victoria’s Secret defilelerinde yer alarak dünya çapında bir üne kavuşmuştur.

Alessandra Ambrosio Kimdir?

Alessandra Ambrosio 11 Nisan 1981 yılında dünyaya gelmiş, Brezilyalı modeldir. 1996 yılında Elite Model Ajans’ın güzellik yarışmasına katılmış ancak dereceye girememiştir. 1 yıl sonrasında aynı ajansla çalışmak üzere kontrat imzalamıştır.

Kariyerine adım attığı ilk önemli tecrübesi Elle Dergisi’nin Brezilya kapağı için poz vermesidir. Ünü zamanla artan model, Guess markasının modeli Sonbahar koleksiyonunu tanıtmak için düzenlemiş olduğu defilede yer alarak dünya çapında bir üne kavuşmuştur.

Revlon markasında çalışarak kariyerine devam eden ünlü model, 2000 yılında Victoria’s Secret ile çalışmaya başlamıştır. 2004 yılında Victoria’s Secret Pink koleksiyonunda baş model olmuş, 2005 defilesinde tamamen şekerden yapılan bir iç çamaşırı ile podyuma çıkarak adından söz ettirmiştir. 2006 yılında Casino Royal filminde küçük bir rolde yer almıştır.

Adı: Alessandra Ambrosio

Tam Adı: Alessandra Corine Ambrosio

Doğum Tarihi: 11.04.1981

Kilosu: 55 kg

Boyu: 1.78

Nerede Doğdu: Erichim, Rio Grande Do Sul, Brezilya

Alessandra Ambrosio nereli

Hayatı: Brezilyalı bir model olan Alessandra Ambrosio Polonya ve İtalyan ırkından gelmektedir.

Alessandra Ambrosio görselleri

Bir kız kardeşi bulunan ünlü manken modellik kariyeri ile çok genç yaşta tanışmıştır. Ünlü model küçükken görüşünden hiç de memnun değilmiş.

Alessandra Ambrosio kimdir

Bu yüzden 11 yaşındayken ameliyat ile kulaklarını yapıştırtmıştır. Elite Model Ajansın 1996 yılında düzenlediği güzellik yarışmasına katılmıştır. Bu yarışmada ünlü manken dereceye giremedi ama yarışmadan 1 yıl sonra Elit Model Ajans ile kontrat imzalamıştır.


Alessandra Ambrosio boyu

Alessandra Ambrosio ilk önemli görevinde Elle Dergisi’nin Brezilya’da çıkan dergisinin kapağına poz vermiştir. Ünü gittikçe artan ünlü model 2000 yılında ünlü marka Guess koleksiyonunu tanıtmak için anlaştı.

Alessandra Ambrosio kısaca hayatı

Bu çalışmanın ardından Revlon markasının reklam yüzü olan ünlü manken yine bu yılda önemli bir adım olarak Victoria’s Secret ile çalışmaya başladı. Ayrıca ünlü manken Pirelli için hazırlanan Pirelli takviminde de yer aldı.

Alessandra Ambrosio makyajı

2000 yılından bu yana Victoria’s Secret defilelerine çıkan Alessandra, 2004 yılında Victoria’s Secret Pink koleksiyonun baş meleği olarak podyuma çıkmıştır.

Alessandra Ambrosio kilosu

2005 yılında ise iç çamaşırı şekerden olan bir çamaşır giyerek podyuma çıkmıştır. Ünlü mankenin bir kızı ve bir de oğlu bulunmaktadır

Alessandra Ambrosio resimleri

Guess, Next ve Victoria’ Secret gibi ünlü markaların modelliğini yapan Alessandra’nın tüm dünyada ün kazanmasını sağlayan olay ise her yıl Aralık ayında sergilenen Victoria’s Secret’ın iç çamaşırı defilesine çıkmasıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/behati-prinslo/

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima/

https://guzellikcarsisi.com/bar-refaeli/

https://guzellikcarsisi.com/miranda-kerr/