Ton Balığı Diyeti | Güzellik Çarşısı

Ton Balığı Diyeti

Ton balığı zayıflatır mi?, Ton balığı yağ yakar mı?, Diyette hangi ton balığı yenmeli?, Ton balığı yemek kilo aldırır mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Ton Balığı Diyeti
02 Şubat 2015
973 okunma
Ton Balığı Diyeti

Ton balığı diyeti uygulanması oldukça kolay olan metotlardandır. Bu metodu denerken aynı zamanda hayatınıza hareketi de dahil etmeniz gerekir. Sadece ton başlığı diyetini yaparak verebileceğiniz kilo sınırlıdır. Hayatınızda normal koşullarda sahip olduğunuz hareketlilikten daha hızlı davranmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde uzun vadede sorunsuz bir biçimde kilo verebilirsiniz. Ton başlığı seçimi yaparken ya yağsız olanlardan ya da zeytinyağlı olanlardan faydalanmalısınız. Yağlı olanları seçtiyseniz olabildiğince süzerek tüketmeniz önerilmektedir. Bu şekilde alacağınız fazladan kaloriyi elimine etme fırsatını yakalayacaksınız.

Acı ile Balığı Bir Araya Getirin!

Ton balığı diyeti ile Omega 3 ve Omega 6 bakımından zengin biri liste ile beslenmenizi düzenlerken, acıdan da destek almayı unutmamalısınız. Acının büyük ölçüde metabolizma hızını artırdığı belirtilmelidir. Kısa bir süre içerisinde mide rahatsızlığınız da yoksa acı ile metabolizmanızı daha hızlı bir hale getirme fırsatınız olacaktır. Mide rahatsızlığı olan kişilerin kırmızı biber ve acı biber tüketme konusunda daha temkinli yaklaşması önerilmektedir. Aksi takdirde mide sağlığında sorun yaşanabilir.

Günümüzde hem dengesiz beslenme hem de tüketilen gıdaların sağlıksız olmasından dolayı kilo problemleri oldukça yaşanmaktadır. Diyet uygulaması yapılarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Bu sağlıklı diyetler arasında ton balığı diyeti çok etkili olan diyetler arasında yer almaktadır. Bu diyeti uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün olduğundan dolayı kilo vermek isteyenlerin bu diyet programını bilmeleri gerekmektedir.

Ton Balığı Diyeti Nasıl Yapılır

            Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için uygulanacak olan ton balığı diyeti3 günlük bir diyet programıdır. Uygulaması kolay olan bu diyet belirli aralıklar ile uygulanabilecek olup diyet programına dikkat etmek gerekmektedir. 3 günlük diyet programı ise şu şekildedir:


  • Gün sabah kahvaltısında kızarmış bir dilim kepek ekmeği, yarım greyfurt, 1 yemek kaşığı fındık ezmesinin yanında içecek olarak şekersiz olmak üzere 1 fincan çay veya kahve tüketilmelidir. Öğlen menüsü ise 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, yarım tabağı ton balığı ve yine şekersiz çay veya kahveden oluşmalıdır. Akşam 2 ince dilim et veya tavuk, 1 kase havuç veya pancar, 1 kase bezelye ve 1 fincan dondurma tüketilebilir.
  • Gün sabah kahvaltısında 1 dilim kızarmış kepek ekmeği1 tane haşlanmış yumurta, yarım muz ve şekersiz çay veya kahve tüketilmelidir. Öğlen yarım kase ton balığı, 4-5 tane bisküvi ve 2 dilim köy peyniri menüsü olmalıdır. Akşam ise 1 kase lahana veya brokoli(haşlanmış), yarım kase ton balığı, yarım muz ve 1 bardak havuç suyu tüketilmelidir.
  • Son gün sabah 5 bisküvi,1 dilim yağsız beyaz peynir, 1 elma, 4-5 bisküvi ve şekersiz çay veya kahve tüketilmelidir. Öğlen 1 dilim kızarmış kepek ekmeği ile 1 kase ton balığının yanında 1 tabak haşlanmış brokoli ve 1 kase dondurma tüketilmelidir.

Ton balığı diyeti ile sağlıklı kilo verir ve aç kalmadan fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Bundan dolayı bu diyet programını bilmeniz size sağlıklı kilo vermeyi sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ton-baligi-diyet-listesi/
https://guzellikcarsisi.com/1400-kalorilik-zayiflama-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/10-gunde-8-kilo-verdiren-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/detoks-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/saclarda-kepek-neden-olur/